Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Paulina

  1. #11

    Domyślnie

    A nie. Od tego jest forum. Nic nie pisalem bo o kwadracie pisalem wyzej w odpowiedzi. Obca ręka Fajnie, że się komuś podobają. Ja sam mam wątpliwości czy robię to dobrze. Co do dziewczyn to szukam ciekawych...nie lubię plastiku...

  2. #12

    Domyślnie

    No tak. Obca ręką wlazła
    Co do dziewczyn dobre podejście. Szkoda że tak rzadkie choć wydawało by się logiczne.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  3. #13

    Domyślnie

    Uuu! Dziewczyna świetnie zagrała. Światło też spoko. Ręce... nie przeszkadzają. Osobiście nie lubię rąk w portrecie, bo nigdy nie wiem, co mam z nimi zrobić. :P

  4. #14

    Domyślnie

    1. Po pierwsze czepialstwo powinno być piętnowanie i karane chłostą ;p
    Nieczyste paznokcie w tej sytuacji łatwo można wybaczyć i wytłumaczyć. Są kwiatki. Jest natura. Jest kobieta. Kobieta żyjąca w zgodzę z naturą, najczęściej wykonywała praca rolne / ogrodnicze. Stąd to nawet naturalne. Wiem, najpewniej nie było, ale to nie zmienia faktu, że do tej stylizacji pasuje nawet idealnie.

    Nos. No na telefonie nie zwróciłem uwagi, nie wnikam w szczegóły. Światło, kolory, sensowna kompozycja, naturalna pozycja - wszystko mi tu gra i się podoba.
    Po Waszych uwagach, nos rzeczywiście przyciemniany na siłę. Mimo przyciemnienia, zatracone zostały pierwotne informacje - jest jasny, w związku z przepaleniem, sprawia wrażenie płaskiego
    No wcześniej mi to nie przeszkadzało, teraz rzuca się w oczy, jak wypalonych kilka pikseli, w zakupionym niecały rok temu TV... Niby trudno zauważyć i nie przeszkadza, ale jak się już wie, to szybko wbrew własnej woli znajduje.

    2. Obie wersje kadrowania są ok, nadają zdjęciu inny wyraz - przekaz. Albo raczej należałoby powiedzieć, inaczej przedstawiają fotografowaną osobę.
    W oryginale ucięcie lewej dłoni tak nie przeszkadza - pod kątem jedna jej strona pozostaje widoczna poza staw nadgarstkowy - to "ratuje" te ujęcie - kadrowanie.
    Druga wersja - co prawda można szukać interpretacji obcej ręki, jednak po jej ułożeniu nie ma cienia wątpliwości, że należy do fotografowanej osoby. Z drugiej strony, mocne zbliżenie, tajemniczy, wręcz "niebezpieczny" wyraz twarzy, w połączeniu z "tajemniczą" dłonią, która może kojarzyć się z "rączką" występującą w filmie "Adams family", nadają zdjęciu inny - groźny, niebezpieczny, a nawet straszny charakter. Szczególnie oczy. W pierwszej wersji bardziej tajemnicze, inne obszary kadru jak ułożenie obu rąk, szczególnie lewej dłoni, działają uspokajająco. Delikatne ręce, ułożone w delikatny sposób. W drugiej wersji, kiedy tej delikatności rąk nie widać, gdy zostaje sama dłoń, twardo podpierająca podbródek, tajemnicze wcześniej oczy nabierają w zestawieniu z tą dłonią, wrogiego, niebezpiecznego wyrazu.
    Oto jak brak jakiejś informacji może zmienić charakter zdjęcia.

    Edit. Chłosta powinna być za uwagę o nosie ;p Do tej pory przyjemnie oglądało się to zdjęcie. Teraz na siłę szukam przepalonych pikseli
    Ostatnio edytowane przez FelTom ; 10-07-2017 o 23:12
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  5. #15

    Domyślnie

    przyciemniałem bo się świecił (przepaleń jako takich nie ma - nawet jakby z tym no kroplomierzem szukać ... były dwa czarne trójkąty w ACR :P )
    Umbra masz rację ręce to zło
    (no i teraz hm no to jest to, dyskusja - to mi się od razu podoba )
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  6. #16

    Domyślnie

    Na miniaturce wygląda jak przepalenie, w powiększeniu już na szczęście nie. Na jak wiadomo - słabym wyświetlaczu w telefonie.
    Uff. Świecić to się może.

    Gra gitara. W takim razie znowu nie mam zastrzeżeń XD

    Obie wersje mogą być. Tak, inna osoba, inny punkt widzenia i też ciekawie.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  7. #17

    Domyślnie

    Do samej foty nie ma co się przyczepiać. Dobrze zrobiona. Natomiast mam wrażenie że albo wianek jest sztuczny albo poprawiałeś go kontrastem i barwami. Jest taki....nieprawdziwy.
    Zupełnie inna sprawą jest to że ja znudzony jestem już takimi studyjnymi portretami. Chciałbym zobaczyć tą panią w jakiejś scenerii budującej opowieść, klimat.

  8. #18

    Domyślnie

    Hm to może kwestia złego doboru rośliny..
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  9. #19

    Domyślnie

    Moim zdaniem bardziej wianka ogólnie. Nie interesuję się za bardzo tego typu fotografią, ale temat wianków jest już tak zgrany, że nawet mnie się nie raz obił o oczy. Nawet gdyby wziąć pod uwagę to, że autor lubi tego typu "klisze" rekwizyty to powinny one być używane z rozwagą. Tutaj tego nie widzę, bo zupełnie on ten wianek on (moim zdaniem) nie bangla z grą modelki. Świecące gałki oczne dla mnie prawie zawsze na minus, nawet w glamour, a w portrecie to już na 99%. Nie piszę, że powinny one tonąć w mrokach, ale że jak dla mnie przesadzono z intensywnością. Pomijając to co mnie się osobiście bardzo nie podoba (ale to jak zawsze kwestia indywidualna) sama dziewczyna jednak fajnie wyszła. Usunąć kompostownik z głowy, zostawić brudne paznokcie i byłby z tego charakterny portret. Pozdrawiam i co złego to nie ja.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 11-07-2017 o 09:09

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ned Stark Zobacz posta
    (no i teraz hm no to jest to, dyskusja - to mi się od razu podoba )
    Yyy... czyli obejdę się bez bana ???
    Fajnie, że się coś dzieje. I na luzie.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Paulina
    By M&K in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 19:49
  2. [ Portret ] Paulina
    By noise13 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-08-2011, 21:30
  3. [ Portret ] Paulina
    By noise13 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-08-2011, 19:25
  4. [ Portret ] Paulina
    By bajec in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 14:55
  5. [ Portret ] Paulina
    By kobyll in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-05-2010, 17:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •