Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie D750 zawiesza się podczas nagrywania wideo

    No i stało się kolejny raz. Zdenerwowałem się na maxa, bo wiem, że w końcu stanie się najgorsze... podczas przysięgi.

    Nie wiem o co chodzi z naszymi D750, ale wieszają się podczas nagrywania. Chodzi o to, że nagrywamy wydarzenie, wszystko jest ok, parametry na wyświetlaczu, czerwona kropka itd. I teraz podczas próby wyłączenia nagrywania (obojętnie, przycisk, LV, on/of) aparat zawiesza się, a dokładniej niby działa dalej, ale nie reaguje na nic. NA NIC. Można wciskać wszystko, łącznie z LV czy On/Off. Pomaga jedynie wyjęcie baterii, a to oznacza, że tracimy całe nagranie.

    No i już straciliśmy podczas wesel:
    - rzut muszką przez Młodego
    - przywitanie chlebem i solą x2
    - podpisywanie dokumentów przez Młodą

    Sprawdziliśmy chyba wszystko. Puszki kupione w odstępie roku, karty z Fotojokera. Najnowszy soft. Nie mogę znaleźć jakiegoś wspólnego czynnika. Dzieje się to w różnych momentach, ale raz, góra dwa podczas zlecenia i to nie na każdym.

    Nosz motyla noga... dramat. Mamy dwie puszki, karty Sandiska (złote 32GB). Nie wyślę teraz body, bo mamy dużo roboty. Google nic nie mówi. Ktoś coś?
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 10-07-2017 o 09:46 Powód: wulgaryzmy

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Moze to przez grzanie sie matrycy i calej elektroniki aparatu.
    Dzialo ci sie to kiedys na samym początku zlecenia? Kiedy byly pierwsze minuty nagrywania?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Moze to przez grzanie sie matrycy i calej elektroniki aparatu.
    Dzialo ci sie to kiedys na samym początku zlecenia? Kiedy byly pierwsze minuty nagrywania?
    Też o tym myślałem, ale po pierwsze, czasami są długie odstępy (np. po wyjściu z kościoła jedziemy 20 minut autem z wyłączonym body), a po drugie, dziwnym trafem jak raz się zawiesi, to już później nie. No nie do końca, bo raz mieliśmy to x2 podczas imprezy.

    Wszystko oryginalne: Nikkory + baterie. Bez gripów.
    Ostatnio edytowane przez docxxx ; 09-07-2017 o 13:59

  4. #4

    Domyślnie

    Ja bym zaczął od ponownego dogłębnego sprawdzenia kompatybilności z kartami - różnych producentów i różnych klas. I od wypróbowania... wolniejszej karty do filmów. Ostatnio pojawiały się informacje o problemach z kompatybilnością kart z aparatami. Najczęściej dotyczyły one najszybszych kart.
    W internecie jest dyskusja sprzed paru lat. Ktoś tam napisał, że ten problem jest znany przez serwis Nikona (i w domyśle - nie rozwiązany).

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Wkurw na maxa, ...

    Nosz kurw... dramat.[/B]
    Nie wiem dlaczego mój wpis został usunięty. Nie było tam żadnego niecenzuralnego czy obraźliwego słowa, w przeciwieństwie do słów autora wątku.
    Kol. autorze. Czasem jest tak, że prawda bywa brutalna. Twojej odpowiedzi nie traktuję jako (jak sam określiłeś) chamskiej. Jako osoba prowadząca świadomie działalność gospodarczą, powinieneś przewidzieć, że sprzętem amatorskim na poziomie D750 nie można beztrosko nagrywać materiału filmowego. Moja wypowiedź skierowana była na zwrócenie Twojej uwagi w kierunku sprzętu niezawodnego, dedykowanego do danej czynności. Po prostu do wbijania gwoździ służy młotek, choć aparatem "Zenith" też to było możliwe. Nie rozumiem Twojej agresji w wypowiedzi którą usunięto. Twój problem ze sprzętem i związany z tym niepokój rozwiąże inne podejście do tematu. Twoje podejście.

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Obstawiam problemy z kartą, jakoś najbardziej chwalone sandisk u mnie się nie sprawdziły i miałem z nimi pecha kilka razy, ostatni sandisk jaki mam działa tylko na D80, w D750 i D7200 wywala problem.
    Druga opcja to jakieś uszkodzenie po przegrzaniu sprzętu ale to już loteria.

    D750 to sprzęt zaawanasowany ale nadal amatorski, atrakcyjna cena zachęca to zakupu i wielu profesjonalistów woli kupić 3szt nówki zamiast jednego D5.

  7. #7

    Domyślnie

    Usuwanie postów było błędem.
    Po pierwsze była szansa że potencjalny przyszły wyznawca nikona opamięta się i kupi jednak kamerę.
    Po drugie, po prostu pozna inny punkt widzenia.

    Wystarczyło napisać że kolejne posty nie będące hipotezami dotyczącymi działania d750 bedą usuwane.

  8. #8

    Domyślnie

    Nikon to obecnie raczej delikatnie mówiąc rzadko polecane puszki do video, a o samym 750 powstają takie wątki klikk. Natomiast z racji posiadanego sprzętu czasem nagrywam materiały, głównie 7100, również dłuższe ujęcia i jak do tej pory odpukać bezproblemowo. Z mojego doświadczenia dobrze wypada Samsung Pro, wybrany po tym zestawieniu i lekturze forum klik.

    PS
    Ze dwa razy podczas fotografowania 700 nagrywałem video podpiętą do lampy kamerką sportową, rozwiązanie mocno niestandardowe i w wielu sytuacjach dyskusyjnie użyteczne, ale może przy opisywanych problemach lepiej taki backup mieć, niż nie. Dodatkowo teraz nawet całkiem niedrogie kamerki nagrywają w 4k, jakość circa jak ze współczesnych smartfonów, więc czasem zbyt słaba, a czasem detalu o wiele więcej niż z 750/7100

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WALOD Zobacz posta
    Nie wiem dlaczego mój wpis został usunięty. Nie było tam żadnego niecenzuralnego czy obraźliwego słowa, w przeciwieństwie do słów autora wątku.
    Kol. autorze. Czasem jest tak, że prawda bywa brutalna. Twojej odpowiedzi nie traktuję jako (jak sam określiłeś) chamskiej. Jako osoba prowadząca świadomie działalność gospodarczą, powinieneś przewidzieć, że sprzętem amatorskim na poziomie D750 nie można beztrosko nagrywać materiału filmowego. Moja wypowiedź skierowana była na zwrócenie Twojej uwagi w kierunku sprzętu niezawodnego, dedykowanego do danej czynności. Po prostu do wbijania gwoździ służy młotek, choć aparatem "Zenith" też to było możliwe. Nie rozumiem Twojej agresji w wypowiedzi którą usunięto. Twój problem ze sprzętem i związany z tym niepokój rozwiąże inne podejście do tematu. Twoje podejście.
    Posty usunąłem ja. Autor tematu zgłosił raport, jego temat, jego "warunki".
    Faktycznie, niecenzuralne sława (nawet bez jednej literki) nadal nie są mile widziane na forum. Poprawiam.

    Z drugiej strony - posty typu kup kamerę, bo ona służy do filmowania nie są raczej na miejscu
    Znam kilka osób, które filmują ze świetnym skutkiem D750, 6D czy 5Dmk3, część przesiadła się na Sony a7s/a7sII czy nawet a6500. To nie są profesjonaliści, bo nie korzystają z kamer? Owszem, zdarzają się problemy, najczęściej przez właśnie karty czy nieoryginalne gripy.

    W 2010r odcinek "Help Me" serialu Dr House został w całości nagrany 5Dmk2 - amatorzy
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 10-07-2017 o 10:24
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  10. #10

    Domyślnie

    To nie jest kwestia amatorzy/nie amatorzy - trzeba zdawać sobie sprawę z potencjalnych problemów.
    To że nakręcono odcinek nie oznacza że jest to sprzęt nadający się do profesjonalnej roboty, jest to ciekawostka. Faktem natomiast jest że często tego typu sprzęt wykorzystywany jest do jakis specyficznych ujęć bo (jest bardzo lekki, mały, ma AF i akurat byłby bardzo przydatny itp., bo można zawiesić na dronie , bo można całego drona przejąć w ręce i kontynuować ujęcie trzymając drona w rękach i wiele innych sytuacji) Gorzej że właśnie takie kfiatki się pojawiają.
    Radziłem zakup kamery (FS5 , FS7 , Fs700) bo to są pewne rozwiązania z normalnymi wejsciami audio (XLR) i naprawdę niezłymi mikrofonami efektowymi. Przy zarobkowych zajęciach trzeba minimalizować ryzyko.
    Ostatnio edytowane przez fafniak ; 10-07-2017 o 10:55

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D5200 - problemy podczas nagrywania filmików
    By Embraer195 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-03-2017, 13:30
  2. Ilość klatek/s podczas nagrywania filmów
    By Witosz in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-09-2015, 21:28
  3. Dźwięk podczas nagrywania
    By zabawieni in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 20:48
  4. Laptop jako ekran podczas nagrywania.
    By Graivite in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-06-2013, 16:20
  5. Nikon p100 zawiesza sie podczas otwarcia lampy błyskowej
    By longerss in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 00:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •