Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
  1. #11

    Domyślnie

    Problem głównie w tym, że tu nie chodzi o jakość filmu czy funkcje sprzętu. Takie zawieszenia nie powinny się zdarzać (i chyba nie zdarzają) nawet w tanim sprzęcie jak D3300 czy nawet D90. A od D750 chyba można wymagać nieco więcej niż od D3300.
    ---
    Czy autor wątku próbował odzyskać nagrania z kart?

  2. #12

    Domyślnie

    Obawiam się że jeżeli jest tak że aparat przestaje reagować i pomaga tylko wyjęcie baterii to plik na karcie jest nie do odzyskania. Jest niezamknięty.
    Profesjonalne rozwiązania są zabezpieczone w ten sposób że plik z nagraniem jest "zamykany" co kilka sekund. Gdyby zdarzyła się awaria/zanik zasilania to tracimy kilka ostatnich sekund. Nie wiem jak jest w polprofi sprzętach typu fs7

  3. #13

    Domyślnie

    Kurcze, załóżcie sobie swój wątek z przemyśleniami i nie zaśmiecajcie tego. Dobrych rad mi nie potrzeba. Cały świat kręci DSLR, ale tylko w Polsce, na forum Nikona się nie da.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Czy autor wątku próbował odzyskać nagrania z kart?
    W zasadzie to nie, bo kręciliśmy dalej. Poza tym, zakładałem, że ten materiał po prostu nie zrzucił się na kartę, bo po odcięciu zasilania wszystko co w buforze znika, ale przecież nie sądzę aby 20 minut Full HD 60fps siedziało cały czas w pamięci "podręcznej", zamiast być zapisywanie w locie na kartę.
    Następnym razem, jak będzie czas, to przełożę kartę i sprawdzę na spokojnie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    Ze dwa razy podczas fotografowania 700 nagrywałem video podpiętą do lampy kamerką sportową, rozwiązanie mocno niestandardowe i w wielu sytuacjach dyskusyjnie użyteczne, ale może przy opisywanych problemach lepiej taki backup mieć, niż nie. Dodatkowo teraz nawet całkiem niedrogie kamerki nagrywają w 4k, jakość circa jak ze współczesnych smartfonów, więc czasem zbyt słaba, a czasem detalu o wiele więcej niż z 750/7100
    Dokładnie. Od teraz, nauczeni doświadczeniem, mamy też założoną GoPro, która właśnie w sobotę uratowała nam tyłek. Ślub cywilny w plenerze, dobre światło, D750 zawiesił się podczas podpisywania przez Młodą dokumentów. Później wszystko było ok, więc na pewno to nie jest przegrzanie. Sprawdziłem później i ufff, dobrze że była kamerka.

    Teraz jak odpisuje Wam, to zastanawiam się, czy to może jednak nie karty. No bo występuje to raz, praktycznie w tym samym momencie czasowym. Zaraz zrobię im stress testy i dam znać.

  4. #14

    Domyślnie

    Ale pojmujesz różnicę pomiędzy "trzeba byś świadomym potencjalnych problemow" a " nie da sie"?

    Spadam bo faktycznie rad ci nie potrzeba, to widac.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Teraz jak odpisuje Wam, to zastanawiam się, czy to może jednak nie karty. No bo występuje to raz, praktycznie w tym samym momencie czasowym. Zaraz zrobię im stress testy i dam znać.
    Karty bez błędów. Sprawdzone scan diskiem i HD Tune (error skan).

  6. #16

    Domyślnie

    Ale co to za problem przetestować na innych. Nikon ma niski bitrejt i małe pliki, nawet budżetowe karty właściwie starczą, byle markowe i sprawne. Sprawdziłbym też, czy dzieje się tak na obu slotach (chociaż objawy występujące na dwóch puszkach równolegle raczej sloty wykluczają).

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    (...)
    W 2010r odcinek "Help Me" serialu Dr House został w całości nagrany 5Dmk2 - amatorzy
    Kilka dni temu widziałem artykuł o tym, jak kręcą materiały prezentujące możliwości video telefonów. Rigi różniły się tylko tym, że zamiast przykładowo Red'ów, był telefon. Co nie zmienia faktu, że po ukończeniu reklamówki miejsce telefonu zajmie znowu kamera.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Karty bez błędów. Sprawdzone scan diskiem i HD Tune (error skan).
    Tu nie chodzi o to, czy karty są zepsute, tylko czy aparat nie będzie się z nimi gryzł. Niestety czasem zdarzają się konflikty. Dlatego wcześniej proponowałem, by wypróbować różne karty różnych producentów.

  8. #18

    Domyślnie

    Jeszcze jedno. To zaczęło się dział pod koniec poprzedniego sezonu. Nie od razu.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Ja bym zaczął od ponownego dogłębnego sprawdzenia kompatybilności z kartami - różnych producentów i różnych klas. I od wypróbowania... wolniejszej karty do filmów. Ostatnio pojawiały się informacje o problemach z kompatybilnością kart z aparatami. Najczęściej dotyczyły one najszybszych kart.
    W internecie jest dyskusja sprzed paru lat. Ktoś tam napisał, że ten problem jest znany przez serwis Nikona (i w domyśle - nie rozwiązany).
    Dopiero teraz zobaczyłem linka, którego zapodałeś. Bardzo ciekawa dyskusja. Niestety, inni też mają ten problem

  10. #20

    Domyślnie

    być może niedokońca na temat, ale jednak podziele się - może to akurat doprowadzi do rozwiązania problem
    szukając kamerki do samochodu, spotkałem się z opinią, że nei wszystkie karty flash tak samo nadają się do filmowania. W szczególności złą sławą owiane są karty Sandisk ultra.

    Nie wiem jakich ty kart używasz, ani czy to rozwiąże problem. Na forach poświęconych kamerkom poleca się unikanie popularnych kart, zamiast tego kupowanie dedykowanych kart do video-nagrywania, z technologią "MLC".
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D5200 - problemy podczas nagrywania filmików
    By Embraer195 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-03-2017, 13:30
  2. Ilość klatek/s podczas nagrywania filmów
    By Witosz in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-09-2015, 21:28
  3. Dźwięk podczas nagrywania
    By zabawieni in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 20:48
  4. Laptop jako ekran podczas nagrywania.
    By Graivite in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-06-2013, 16:20
  5. Nikon p100 zawiesza sie podczas otwarcia lampy błyskowej
    By longerss in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 00:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •