Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: PLecak w góry

  1. #1

    Domyślnie PLecak w góry

    Temat znany i lubiany.

    Witam panie i panów, do rzeczy.

    Posiadam Manfrotto hikier 30l, plecak cud, miód i orzeszki, ale że planuje dłuższe wyprawy to powoli ów plecak staje się za mały na moje potrzeby. Poradźcie drodzy użytkownicy co robić - znajdę w czeluściach internetu jakiś większy plecak z miejscem na statyw, komorą fotograficzną, czy może do zwykłego plecaka zapakować aparat i obiektywy w kondomy, no ale co w tedy ze statywem? Bo się bez niego nie ruszam w sumie.

    Z góry będę bardzo wdzięczny za sugestie i porady.

  2. #2

    Domyślnie

    Przede wszystkim określ budżet, bo plecak zapewne znajdziesz, tylko kwestia czy będziesz chciał dać za niego niemałą kwotę... A tak poza tym- taki wątek był jużporuszany.

  3. #3

    Domyślnie

    Max 2k zł Szukać, szukałem, ale polecane konstrukcje był wielkością zbliżone do wspomnianego wyżej Manfrotto. A potrzebuje czegoś znacznie większego 70-100 litrów.

  4. #4

    Domyślnie

    Teraz już więcej konkretów bo i cena i pojemność... O fotograficzno-wyprawowym (wyprawowo-fotograficznym?) tej pojemności osobiście nie słyszałem. Niewykluczone, że pozostanie dobrać coś typowo wyprawowego i dokupić do niego odpowiedni wkład foto. A statyw? Statyw do większości "poważniejszych" górskich plecaków bez problemu przytroczysz na zewnątrz.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Nie wiem ile tego sprzętu foto ma pomieścić, ale może dałoby się zaadaptować dolną komorę w tym Deutrze...?


    Ewentualnie może wybrać coś z tych plecaków

  5. #5

    Domyślnie

    Coś takiego znalazłem, trza sprowadzać z USA.

    https://naneubags.com/product/advent...-backpack-80l/

    Mam jeszcze ten pokrowiec na foto z manfrotto i jak sie nić innego nie wykombinuje to, to będę zabierał prawdopodobnie do zwykłego plecaka.

  6. #6

    Domyślnie

    Oczywiście są firmy które robią takie duże plecaki. Model SUKHA i SHINN
    http://fstopgear.com/mountainseries#.WWDmMme6yUk
    Ja używam model TILOPA. Zasada jest taka że do każdego plecaka dobiera się wkład na sprzęt foto dzięki czemu można regulować ile sprzętu można zabrać jednorazowo. Można używać duży plecak z mniejszym wkładem, wtedy zostaje oczywiście więcej miejsca na rzeczy niefotograficzne lub odwrotnie.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Oczywiście są firmy które robią takie duże plecaki. Model SUKHA i SHINN
    http://fstopgear.com/mountainseries#.WWDmMme6yUk
    Ja używam model TILOPA. Zasada jest taka że do każdego plecaka dobiera się wkład na sprzęt foto dzięki czemu można regulować ile sprzętu można zabrać jednorazowo. Można używać duży plecak z mniejszym wkładem, wtedy zostaje oczywiście więcej miejsca na rzeczy niefotograficzne lub odwrotnie.
    Owszem, ale to samo można zrobić z każdym innym plecakiem który umożliwia dopasowanie przedziału foto do wnętrza plecaka. Ale racja, zapomniałem o F-Stop wydaje się całkiem praktyczny, i pełne jego wyposażenie powinno się zmieścić w kwocie 2 tys. zł.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Oczywiście są firmy które robią takie duże plecaki. Model SUKHA i SHINN
    http://fstopgear.com/mountainseries#.WWDmMme6yUk
    Ja używam model TILOPA. Zasada jest taka że do każdego plecaka dobiera się wkład na sprzęt foto dzięki czemu można regulować ile sprzętu można zabrać jednorazowo. Można używać duży plecak z mniejszym wkładem, wtedy zostaje oczywiście więcej miejsca na rzeczy niefotograficzne lub odwrotnie.
    Przyglądam się tym plecakom od dłuższego czasu ale nie wyglądają dla mnie dobrze - masakrycznie szeroko wszyty jest pas biodrowy, szelki zresztą też. Wygląda mi też, że plecy są proste. Całość przysadzista, zbyt odstaje to od pleców, nie ma też chyba komina co akurat dla mnie jest ważne. Czy robiłeś w tym dłuższe trasy?
    Jak byś porównał komfort chodzenia w tym do normalnego porządnego plecaka podobnego choćby do tego deutera?

    Zastanawiam się od dawna czy naprawdę nie ma opcji aby na systemie nośnym normalnego plecaka zainstalować (nawet odstającą szerzej) komorę foto, może już o nie całkiem płaskiej ścianie.

    Pozdro
    Wiesiek

  9. #9

    Domyślnie

    A używa ktoś plecaka Vanguard Sedona? Wygląda dość ciekawie, cena podobna do Manfrotto.

    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Przyglądam się tym plecakom od dłuższego czasu ale nie wyglądają dla mnie dobrze - masakrycznie szeroko wszyty jest pas biodrowy, szelki zresztą też. Wygląda mi też, że plecy są proste. Całość przysadzista, zbyt odstaje to od pleców, nie ma też chyba komina co akurat dla mnie jest ważne. Czy robiłeś w tym dłuższe trasy?
    Jak byś porównał komfort chodzenia w tym do normalnego porządnego plecaka podobnego choćby do tego deutera?

    Zastanawiam się od dawna czy naprawdę nie ma opcji aby na systemie nośnym normalnego plecaka zainstalować (nawet odstającą szerzej) komorę foto, może już o nie całkiem płaskiej ścianie.

    Pozdro
    Wiesiek
    Trochę póżno zobaczyłem Twój wpis.
    Szerokie wszycie pasa biodrowego i szelek podyktowane jest oczywiście tym, że sprzęt wyciąga się od strony pleców i tego się raczej nie da obejść. Dla mnie priorytetem było co innego a mianowicie pionowa odległość między pasem biodrowym i szelkami. Najczęściej po przymiarce ten nieszczęsny pas biodrowy lądował na brzuchu a nie na biodrach i to tu ten plecak się wyróżnia. Noszenie plecaka u mnie to osadzenie większości ciężaru na pasie biodrowym i balansowanie wszystkiego szelkami. Z tego co widzę wielu ludzi robi całkowicie odwrotnie czyli ciężar spoczywa na barkach i jest stabilizowany pasem biodrowym (zamontowanym na brzuchu ) tylko nie wiem po co.
    Niestety nie robiłem z plecakiem typowo górskich wypadów a jedynie kilkudniowe fotografowania, które to często polegają na przemieszczeniu się kilkadziesiąt metrów, zrzucie plecaka, zdjęcia i od nowa. W domu kilka plecaków Ospreya, Bergansa i jeden Deuter. Osprey i Deuter to jednak mistrzowie ergonomii i ciężko spodziewać się że jakikolwiek plecak fotograficzny choć zbliży się do takiej wygody użytkowania. Dla mnie jest dobrze, jednak na kilkudniowe trekkingi w górach z dziennym przebiegiem około 20km biorę Kestrela bo nie potrzebuję zabierać sprzętu.
    Komina faktycznie nie ma.

Podobne wątki

  1. Plecak w góry i...
    By kmark in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 22:13
  2. Plecak w góry
    By Jacek B. in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-06-2013, 12:29
  3. Jaki plecak w góry
    By czarekk in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 25-09-2009, 16:14
  4. Torba/plecak reportaż/góry
    By Moonbeam in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-09-2009, 09:39
  5. plecak w teren -miasto-góry-rower
    By hunter77 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-06-2009, 16:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •