Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    Olać temat mówisz. No gdyby nie fakt, że nie lubię być robiony w balona, pewnie bym sobie odpuścił Na szczęście w tym roku jeszcze trochę tych zleceń jest i z głodu nie umrę, na przyszłość muszę się po prostu lepiej zabezpieczać przed takimi przypadkami.

  2. #22

    Domyślnie

    @gerronimo tak przegladam Twoje posty (rozpoczete), a tam w kolo to samo. Moze te Twoje foty jakies lewe i dlatego ludzie z nich rezygnuja.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    @gerronimo tak przegladam Twoje posty (rozpoczete), a tam w kolo to samo. Moze te Twoje foty jakies lewe i dlatego ludzie z nich rezygnuja.
    Co racja to racja. Ja bym proponował zamiast pisać na forum zasięgnąć rady jakiegoś prawnika i zająć się pracą skoro na ZUS brakuje, bo czas spędzony na forum można poświęcić na pracę zarobkową.

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  4. #24

    Domyślnie

    Przy odzyskiwaniu długów (wszelakich) najważniejszy jest spokój, konsekwencja w działaniu i działanie tylko w ramach prawa.
    Przez 25 lat prowadziłem spora firmę produkcyjną i z odzyskiwaniem płatności miałem sporo do czynienia. Jedyną osoba , która nie zwróciła mi pieniędzy była bliska znajoma.
    Jednak najważniejsze to nie dopuszczać do takich sytuacji.
    W życiu okazje zdarzają się bardzo rzadko. Na każda złotówkę trzeba ciężko pracować więc wg mnie trzeba sporządzać dobre umowy (bardzo dokładne) z konsekwencjami w razie nie dotrzymania dla obu stron.
    Brać zadatek a nie zaliczkę (różnica jest kolosalna). Pozostała część można zabezpieczać np. wekslem.
    Można współpracować z Krajowym Rejestrem Długów. Przy dobrze sporządzonej umowie dopisuje się niesfornego klienta w tym rejestrze, a to już jest bardzo bolesne. Np. jest problem z podpisaniem umowy na telefon jak jest się na tej liście, a podobno obecnie bez telefonu jest ciężko żyć.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  5. #25

    Domyślnie

    Ostatecznie wysłałem paczkę za pobraniem na adres młodej w Polsce. I w sumie ku mojemu zaskoczeniu paczka została odebrana przez rodziców, a należność uregulowana. Wcześniej jedynie mailowo poinformowałem młodych, że w ciągu 3 dni wysyłam przesyłkę i jeśli nie zostanie odebrana, to będę musiał skierować sprawę do sądu. Najprawdopodobniej ten straszak podziałał. W każdym razie sprawa została rozwiązana, ale w przyszłości muszę być bardziej ostrożny, gdy podpisuję umowy z parami mieszkającymi za granicą.

  6. #26

    Domyślnie

    Dobrze, przynajmniej rodzice sie poczuli i wykazali
    A moze wlasnie w tym wszystkim o to chodzilo - niech zaplaci ktos za nas.
    My mamy lepsze wydatki ...

  7. #27

    Domyślnie

    I rodzice trzymają kilka tysi w domu na wypadek gdyby jakiś fotograf upomnial sie o swoje? prędzej straszak podzialal i mlodzi zaplacili.
    ;]

  8. #28

    Domyślnie

    @Aeon88 myślisz, że młodzi specjalnie przyjechali, bo szła do nich paczka ze zdjęciami? XD
    Z wypowiedzi autora wątku wynika, że zapłacili rodzice. Poczka została odebrana przez rodziców, należność uregulowana. Kto odbiera, ten płaci.

    Na wywołanych zdjęciach zależy rodzicom. Młodzi dostali fotki na pejsa, więc najpewniej zadowoleni olali później sprawę. Im zależało tylko na kilku fotkach na pejsa, nic więcej. Do czego im te wywołane? To co chcieli dostali za darmo, to się później nie udzielali.

    Myślę, że autor teraz pochopnie nie wyśle zdjęć. A najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  9. #29

    Domyślnie

    Mogło być tak, że się wystraszyli i przelali rodzicom pieniądze, żeby mogli zapłacić za przesyłkę. Naprawdę dziwna sprawa z tymi ludźmi, no ale najważniejsze, że skończyło się dla mnie dobrze.

  10. #30

    Domyślnie

    To że rodzice fizycznie dali kase listonoszowi nie znaczy ze z własnej kieszeni je wyciągneli. Młodzi wiedząc ze idzie paczka mogli przelac im ile trzeba albo powiedziec zaplaccie my wam przelejemy albo oddamy po powrocie. Zresztą, czy to ważne?
    ;]

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Szukam osoby która pomoże mi w obróbce zdjęć w LR (zdjęcia na imprezie)
    By mbaszeski in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-02-2017, 15:13
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 19:31
  3. Zdjęcia produktów która lustrzanka, i błyskać czy świecić?
    By aimon in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-02-2013, 20:23
  4. Nie chce zapłacić...
    By nem in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 22-09-2010, 13:42
  5. ile wziąć za zdjęcia od dziewczyny, która chce pozować
    By Łukasz F. in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-07-2008, 23:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •