Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34
  1. #11

    Domyślnie

    W umowie mam zapisane, że rozliczenie następuje gotówką w momencie odbioru zdjęć. No ale to gdyby odbierali osobiście. Dalej mam zapis, że w przypadku gdy odbiór osobisty nie będzie możliwy zdjęcia odbierze w ich imieniu ktoś inny lub wyślę im wszystko pocztą - w obu przypadkach po wcześniejszej wpłacie na moje konto. Czyli teoretycznie zanim wyślę im paczkę powinienem mieć kasę na koncie. Tak naprawdę to oni sami wyszli z tym że rezygnują z pleneru i że zrobią mi przelew, żeby jak najszybciej dostać zdjęcia w formie cyfrowej. Kontakt urwał się po tym, gdy podałem dane do wpłaty.

  2. #12

    Domyślnie

    Jeśli masz zapis w umowie, że w przypadku odbioru innego niż osobisty najpierw przelewają Ci kasę a potem przesyłasz zdjęcia to wysyłasz im ponaglenie - zdjęcia gotowe, przyjedźcie odebrać osobiście i wtedy się rozliczyć albo zróbcie przelew to wyślę pocztą (w uproszczeniu). Nie wysyłaj zdjęć bez kasy!
    ;]

  3. #13

    Domyślnie

    Wiesz, ja już tych ponagleń to wysłałem kilka w ostatnich dniach. Problem w tym, że oni kompletnie ignorują moje wiadomości. Raczej mogę się nie doczekać na wpłatę. Myślałem, żeby wysłać paczkę za pobraniem, jak ktoś wcześniej sugerował. Najwyżej jak nie odbiorą, to paczka do mnie wróci, nie mam chyba nic do stracenia.

  4. #14

    Domyślnie

    Dlatego system z zaliczką na 25%,50% lub 100% jest lepszy. Nie znasz kontrahenta to zaliczka. A już przynajmniej zapłata w dniu ślubu.

    ps. jak brałam ślub to a. miałam umowę, b. zapłaciłam 25% w momencie rezerwacji terminu, 50% w dniu ślubu i 25% w momencie przekazania zdjęć. Nie obrażałam się na fotografa i w pełni rozumiałam takie transze c. mój fotograf znał do mnie i do męża telefon, bo co gdyby coś się stało w dniu ślubu? Nie każdy jest non stop na facebooku.

  5. #15

    Domyślnie

    Zgadza się. Obecnie już tak właśnie mam, że zadatek biorę 30%, następne 50% w dniu ślubu i resztę przy odbiorze zdjęć. No ale z tą parą podpisywałem umowę 1,5 roku temu, wtedy brałem jedynie zadatek. Poza tym para była z polecenia, nic nie zwiastowało problemów. Aktualnie sprawa wygląda tak, że udało mi się jakoś dodzwonić do młodego. Był mocno zaskoczony, ale zapewniał, że wpłatę zrobi w ciągu 3 dni. Jutro te 3 dni mija, jak wpłaty nie będzie to chyba naprawdę zacznę działać konkretniej, bo na pewno tej sprawy tak nie zostawię.

  6. #16

    Domyślnie

    Szczerze? Im bardziej będziesz się miotał, tym bardziej toksycznie się zrobi. Racja racją a życie życiem.

  7. #17

    Domyślnie

    A może jeśli nie zapłacą spróbować sprzedać taki dług ??

  8. #18

    Domyślnie

    Ludzie nie lubią być naciskani, ponaglani. Robota zrobiona zaplata się należy, ale nie na wyrwę aby szybciej, aby już. Praca z ludźmi to trochę delikatna materia. Polecam na przyszłość spokój i cierpliwość. Tak ogólnie, a nie personalnie żebym się czepiał. Nie zdarzyło mi się aby ktoś nie zapłacił, a zdarzyło się bez żadnych umów robić. Niektórych ludzi trzeba też na dzień dobry omijać. Ci problematyczni są do zidentyfikowania w 5 minut. Zasada jest też taka , że czym tańszy klient tym potencjalnie bardziej problematyczny może być.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 16-07-2017 o 23:46
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #19

    Domyślnie

    robin102 w takim razie jak Ty byś wybrnął z tej sytuacji i na jak długo starczyłoby Ci cierpliwości? Jasne, że ludzie nie lubią być ponaglani, no ale o swoje interesy trzeba dbać i nie odpuszczać. ZUS-u i skarbówki nie obchodzi, że np. w danym miesiącu nie mam kasy, płacić na czas trzeba. No i gdy trafi się taka jedna, czy druga parka, która nie wywiązuje się z umowy, to robi się mało ciekawie, bo nie ma skąd na ten ZUS brać, a i jeszcze na życie by się przydało. Wiem, fotografia ślubna to niełatwy kawałek chleba, mogłem się w to nie pakować

  10. #20

    Domyślnie

    Robilem sluby prawie 40 lat i nie pamietam, zeby ktos nie chcial odebrac i zaplacic.
    Coz czasy widac inne, moze im wystarcza te reklamowe co im dales :^D

    Ja bym olal temat calkowicie. Zdjecia schowal do szafki na dno i zajal sie nastepnym pracami.
    A jak sie ew. odnajda i zdecyduja to bedziesz mial bonusa !!
    A ZUS ? Coz, zamkniesz interes co nie daje zysku ...
    Smiena 8, a kiedys potem Nikomat FTn - moj pierwszy Nikon :^) Potem to juz tylko Epson PhotoPC ...
    Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów - Stanisław Lem

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Szukam osoby która pomoże mi w obróbce zdjęć w LR (zdjęcia na imprezie)
    By mbaszeski in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-02-2017, 15:13
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 19:31
  3. Zdjęcia produktów która lustrzanka, i błyskać czy świecić?
    By aimon in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-02-2013, 20:23
  4. Nie chce zapłacić...
    By nem in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 22-09-2010, 13:42
  5. ile wziąć za zdjęcia od dziewczyny, która chce pozować
    By Łukasz F. in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-07-2008, 23:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •