Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Pomóżcie w doborze obiektywu

    Witam
    Posiadam nikon d3200 + obiektyw AF-S DX 18 – 55 f/3.5–5.6G mm VR II. Obiektyw niestety uległ uszkodzeniu. Chcę kupić jakiś tańszy(max 300-400zł) używany, ale zaznaczam, że jestem totalnym amatorem dla którego aparat służy tylko po to żeby uwiecznić na "kliszy" wycieczki z rodzinką. Wszystkie zdjęcia robię w automacie za pomocą różnych trybów. Generalnie z tego co wiem d3200 nie posiada stabilizacji matrycy więc wydaję mi się, że przyszły obiektyw powinien to mieć (?) . Aha no i załeży mi na tym, żeby był w nim zoom czyli zmiennaogniskowa. Może ktoś pomoże coś doradzić? Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Za takie pieniądze najlepiej kupić ten sam obiektyw ewentualnie dołożyć 200 zł i kupić 18-105.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  3. #3

    Domyślnie

    Dokładnie jak powyżej, natomiast nie wyrzucaj tego obecnego. Nie wiem w jakim stopniu jest uszkodzony, ale można pokusić się o przeróbkę na budżetowe makro klik (na instrukcjach wprawdzie starsza wersja vrI, ale z tego co pamiętam vrII również da radę, powinno być o tym w linkowanym wątku), lub odsprzedać, takie nawet popsute znajdują nabywców, właśnie w celu przeróbki, lub na części, a zawsze kilkadziesiąt zł można odzyskać.

  4. #4

    Domyślnie

    Jest jeszcze 18-70mm, oby w dobrym stanie.
    D700, S24-105/4 ART.

    "...the first thing that you want, will be the last thing you'll ever need"

  5. #5

    Domyślnie

    Witam koleżanki i kolegów,
    dołączę się do powyższego pytania o obiektyw. Zamierzam kupić Nikosia D90 bo jest to coś w moim zasięgu finansowym (używany z przebiegiem 2200). Sprzedawany jest z obiektywem Nikkor 24-120 mm 3.5-5.6 D. Ponieważ dotychczas używałem "głupka" Panasonic DMC FZ-8, którym zrobiłem sporo ładnych zdjęć, doszedłem do wniosku, że czas na zmiany bo jest w nim sporo ograniczeń. Wybór padł na D90. Ponieważ nie rozgryzłem jeszcze tematu obiektywu-jest ich całe mnóstwo, o niewyobrażalnej ilości parametrów, niekiedy w testach nie wiele się od siebie różniących,postanowiłem zapytać Was, praktyków o zdanie. Testy testami ale praktyka niekiedy pokazuje rzeczy, których testy nie są w stanie podać.
    Co będę fotografował:
    1. głównie zdjęcia rodziny w różnych okolicznościach: wakacje (więc głównie słońce, plener,osoby na tle różnych miejsc,widoków/budynków - tu raczej przydałaby się większa głębia)
    2.czasami przyrodę - głównie zbliżenia jakichś robaczków, pszczółek na kwiatkach, samych kwiatków itp - jakaś żyleta
    3. imprezy córki w szkole - to co mnie najbardziej boli: słabe,sztuczne światło, czasem osoby w tych warunkach w ruchu - coś co poradzi sobie z tym światłem
    4. rzadziej panoramy, budynki z daleka, widoczki
    Czyli wykorzystanie typowo amatorskie. Obiektywy jakie będę kupował będą niestety używane. Obiektywy-bo raczej nie skończy się na jednym ,ale też nie chciałbym targać torby z kilkoma obiektywami,jeśli przy moich oczekiwaniach dałoby się dobrać jakieś dwa, max 3 szkiełka to byłoby czadowo. Ponieważ macie duże doświadczenie w tej materii, kieruję do Was to pytanie i prośbę o radę. Będę Wam bardzo wdzięczny za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Grypa ; 09-07-2017 o 11:21

  6. #6

    Domyślnie

    Nie posiadam i nie posiadałem tego szkła ale i tak za chwile ktoś je wymieni - Sigma 17-50mm f/2.8
    Powinna dać ci sporo satysfakcji ze zdjęć w sytuacjach jakie wymieniłeś, może poza "zbliżeniami robaczków" - tu pewnie nieco lepiej by sobie poradziła Sigma 17-70 f/2.8-4 z trybem Macro.

    Musisz się liczyć z ewentualną konicznościa kalibracji obiektywu do aparatu w celu uzyskania poprawnej pracy autofocusa, ewentualnie dokupić (wypożyczyć) stację dokującą i samodzielnie dokonać korekt
    Ostatnio edytowane przez Zahir ; 09-07-2017 o 12:19

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Z tanich obiektywów ale trudno dostępnych polecę Nikkor 28-105 f/3.5-4.5D, bardzo dobry obiektyw na śrubokręt, jest użyteczne makro 1:2 i daje bardzo ładny ostry obrazek, polecam jeśli pogodzimy się że zakres jest od 28mm czyli na DX dość wąsko, wiec trzeba sobie zestaw uzupełnić jasną stałką np 35mm i czym ultra szerokim wtedy np sigma 10-20 ale jeśli ma być jeden jasny uniwersalny to sigma 17-50 i tu nic się nie wymyśli w takiej niskiej cenie.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 09-07-2017 o 12:35

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez -zahir- Zobacz posta
    Nie posiadam i nie posiadałem tego szkła ale i tak za chwile ktoś je wymieni - Sigma 17-50mm f/2.8
    Powinna dać ci sporo satysfakcji ze zdjęć w sytuacjach jakie wymieniłeś, może poza "zbliżeniami robaczków" - tu pewnie nieco lepiej by sobie poradziła Sigma 17-70 f/2.8-4 z trybem Macro.

    Musisz się liczyć z ewentualną konicznościa kalibracji obiektywu do aparatu w celu uzyskania poprawnej pracy autofocusa, ewentualnie dokupić (wypożyczyć) stację dokującą i samodzielnie dokonać korekt
    Drobne korekty... Tryb makro w 17-70 to chwyt marketingowy... Lepszy "tryb makro" daje Nikkor 18-55 w pierwszej wersji Do makro trzeba kupić obiektyw makro i tyle. Nie da się inaczej. Można kupić pierścień odwrotnego mocowania i zakręcić do niego jakiś tani szeroki kąt z pierścieniem przysłony.
    Sigma 17-50 2.8 nie jest kompatybilna z dockiem. On działa tylko z nowymi Sigmami z serii A, C lub S.
    Cała reszta jest prawdą... Sigma 17-50 2.8 ma najlepszy stosunek ceny do jakości i możliwości. Warto o niej pomyśleć

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Ponieważ z lustrzankami dopiero rozpocznę prawdziwą przygodę i nie bardzo jeszcze rozumiem "slang", to prosiłbym o wyjaśnienie co znaczy: "na śrubokręt"?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grypa Zobacz posta
    Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Ponieważ z lustrzankami dopiero rozpocznę prawdziwą przygodę i nie bardzo jeszcze rozumiem "slang", to prosiłbym o wyjaśnienie co znaczy: "na śrubokręt"?
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

Podobne wątki

  1. Proszę o pomoc w doborze obiektywu
    By Koyoooo in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-02-2017, 15:35
  2. Pomoc w doborze obiektywu
    By sławek75 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30-09-2016, 16:30
  3. Pomóżcie w doborze obiektywu (pierwsza lustrzanka)
    By jamarcin in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-07-2012, 23:57
  4. Prosba o pomoc w doborze obiektywu :)
    By Rita in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 18:50
  5. Pomoc w doborze obiektywu.
    By andrew8202 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-06-2009, 15:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •