Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Obróbka zdjęć z podróży

    Ohayo!
    Jestem podróżnikiem kolejowym, specjalizacja: zaliczak, focistą jestem raczej tylko w Japonii. Fotografuję pociągi, stacje i wszystko związane z koleją ale najbardziej zależy mi na przejechaniu linii.
    Podczas niedawnej podróży udało mi się zrobić mnóstwo zdjęć, za pomocą 3 aparatów: Nikon AW130, Samsung WB200F, LG-K120E bez karty sim czyli po prostu aparat.
    Nie znam się na zaawansowanych programach i dotychczas wystarczał mi Paint. No ale teraz muszę sporo zdjęć poprawić. Nie zamierzam kupować żadnego programu, próbuję sił z pobranym kilka dni wcześniej Nik Collection.

    Teraz mam dwa pytania, to drugie jest bardziej prośbą:
    1. Ktoś gdzieś tam w necie napisał, że bezpłatny Nik działa samodzielnie tylko 15 dni. Czy to prawdą?
    2. Potrzebuję wiedzieć, którego ze programów mam użyć do takich niedoskonałości. Najbardziej zależy mi na wyostrzeniu zdjęć robionych telefonem w powiększeniu.

    Szkoda że nie mogę dodać załączników - byłoby znacznie łatwiej wskazać mi konkretny program w zestawie Nik do każdego z mankamentów na zdjęciach.

  2. #2

    Domyślnie

    faststone image viewer

    Program ma wyostrzanie.
    Możesz też dodać Nik Collection (przynajmniej niektóre) w zakładce edytuj programem zewnętrznym.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JR-Jazda Zobacz posta
    1. Ktoś gdzieś tam w necie napisał, że bezpłatny Nik działa samodzielnie tylko 15 dni. Czy to prawdą?
    NIK nie ma ograniczeń czasowych. Ja używam go już od ponad roku.

    Cytat Zamieszczone przez JR-Jazda Zobacz posta
    2. Potrzebuję wiedzieć, którego ze programów mam użyć do takich niedoskonałości. Najbardziej zależy mi na wyostrzeniu zdjęć robionych telefonem w powiększeniu.
    Ww. Faststone jest OK do prostych poprawek. Jest to przeglądarka zdjęć, więc możesz dokonywać poprawek nie zmieniając programu, przy okazji przeglądania. Jeden minus - akurat wyostrzanie jest w nim dość ograniczone (choć działa nieźle). Ale do wyostrzania możesz użyć którąś z wtyczek NIK. Wtyczkę NIK (lub inny program) możesz wywołać bezpośrednio z Faststona (możesz zdefiniować kilka skrótów) - tylko musisz pamiętać, żeby w NIK pracować na kopii zdjęcia, bo bardzo łatwo można niechcący zniszczyć oryginał. Kopię zdjęcia możesz zrobić szybko nie wychodząc z Faststona, wystarczy nacisnąć "c".

Podobne wątki

  1. Obróbka zdjęć
    By Foto1270 in forum Ogłoszenia - praca dla fotografa
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-12-2016, 21:42
  2. Zgrywanie/przeglądanie zdjęć podczas podróży
    By Str8 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 18-04-2011, 08:56
  3. Obróbka zdjęć
    By Przemo! in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-03-2011, 22:26
  4. Obróbka zdjęć
    By admin in forum Kalendarze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-10-2006, 13:03
  5. Zapisywanie zdjęć w czasie długich podróży.
    By politolog16 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 27-06-2006, 01:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •