Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Jak spersonalizowałeś swojego D7100?

    Witam wszystkich forumowiczów,
    Pytanie do posiadaczy jakże zacnego body Nikona D7100. Pytam z ciekawości ,a może coś wykorzystam u siebie. Jeśli chcesz się podzielić co na jaki przycisk masz ustawione, twoje ustawienia U1/U2 i jakieś inne ciekwostki I triki związane z tym body to jest na to miejsce Mam nadzieję że to odpowiedni dział

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    A chociaż mała podpowiedź która strona bo nie mam wolnego miesiąca na czytanie

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale co chcesz personalizować ?
    Jak już będziesz miał powiedzmy ulubione swoje ustawienia to masz U1/U2, możesz poczytać na forum o podpięciu af na przycisk ae-l/af-l i co to daje, przetestuj łatwe iso czy ci odpowiada, jeśli coś używasz, a masz w menu i da się podpiąć pod przyciski programowane to przetestuj, nie ma tu jakiś schematów, po co one by miały być ?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale co chcesz personalizować ?
    Jak już będziesz miał powiedzmy ulubione swoje ustawienia to masz U1/U2, możesz poczytać na forum o podpięciu af na przycisk ae-l/af-l i co to daje, przetestuj łatwe iso czy ci odpowiada, jeśli coś używasz, a masz w menu i da się podpiąć pod przyciski programowane to przetestuj, nie ma tu jakiś schematów, po co one by miały być ?
    Ja wiem ,że nie ma schematów i to kwestia indywidualna, ale tak z ciekawości chociażby samej

  6. #6

    Domyślnie

    Pod jeden z przycisków mam podpiety horyzont, drugi sprawdzanie F jak po naciśnięciu spustu będzie GO wyglądać, reszta czyli U1 itd nie używam, gdyż robię w manualu ,a obsługa tego body jest moim zdaniem dość szybka i na tzw czuja, wszystko jest gdzie ma być

    Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

  7. #7

    Domyślnie

    Dokładnie, łatwe iso na tylne kółko, horyzont na funkcyjny, można dodać af-on w miejsce ae-l/af-l, chociaż nie będzie tak wygodnie jak w droższych modelach. Przy winietujących szkłach i matrycowym stała korekta pomiaru na plus. Ja wypłaszczyłem też jeden z profili obrazu, pod kątem video. No i standardowo jak w każdej lustrzance kalibracja każdego obiektywu.

    Cytat Zamieszczone przez Szajbonio Zobacz posta
    A chociaż mała podpowiedź która strona bo nie mam wolnego miesiąca na czytanie
    Ja przed zakupem przekartkowałem, wbrew pozorom to nie jest dużo tekstu do czytania i warto.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam.
    Chciałem w trybie A podpiąc pod przycisk Pv możliwośc ustawiania iso (naciskając Pv i kręcąc tylnim pokętłem zmieniac wartośc iso).
    Powiedzcie czy jest to możliwe bo tyle się oczytałem i nie mogę nic takiego znależc. Korzystanie z oryginalnego przycisku iso jest jak dla mnie trochę niewygodne i chciałęm go podpiąc pod inny przycisk.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam pytanie do przycisku Fn i OK. Najpierw Fn: jak ustawiam wirtualny horyzont to już na naciśnij + pokrętło nic nie mogę ustawić :/ a co do przycisku ok to chce żeby na podglądanie zdjęcia po wciśnięciu ok pokazywał punkt AF wybrany(np gdzieś z boku obrazu) a nie centralny, bo do wyboru jest tylko "Wybór centralnego pola AF" lub zoom a na forum czytałem o tym triku bo mam sigme 17-50

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez rumi971 Zobacz posta
    Witam.
    Chciałem w trybie A podpiąc pod przycisk Pv możliwośc ustawiania iso (naciskając Pv i kręcąc tylnim pokętłem zmieniac wartośc iso).
    Powiedzcie czy jest to możliwe bo tyle się oczytałem i nie mogę nic takiego znależc. Korzystanie z oryginalnego przycisku iso jest jak dla mnie trochę niewygodne i chciałęm go podpiąc pod inny przycisk.
    W instrukcji nic o tym nie piszą więc pewnie się nie da, jedynie odnośnik do pierwszej pozycji w Moim Menu ale to nie wygodne :/

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Co do ISO to nazywa się w menu "Łatwe ISO", nie da się podpiąć pod Pv ale można pod przycisk nagrywania, a pokazywanie af na zdjęciu jest w menu w opcjach odtwarzania.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 06-07-2017 o 23:46

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Mam swojego suchara...
    By bajcy in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-09-2015, 23:58
  2. [ Portret ] Uzależniony od swojego Harley'a
    By fufinek in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-12-2011, 16:42
  3. [ Reportaż ] Syn swojego ojca - pokolenia 2
    By wizja in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-03-2007, 23:02
  4. [ Reportaż ] Syn swojego ojca - pokolenia
    By wizja in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-03-2007, 13:29
  5. Jak zabezpieczyć swojego D50 ????
    By explorex666 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-07-2006, 22:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •