Close

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 63
  1. #41

    Domyślnie

    Gdyby ktoś chciał próbki (prosto z VueScan) z mojego Plusteka 8200i (skaner dedykowany do małego obrazka) w połowie rozdzielczości (3600 dpi):
    Kodak 200 lub 400 z obiektywem AF-S VR 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	F004935.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	6,93 MB
ID:	3460

    Iloford XP2 400 z AF-S 50/1.8G
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	F005020.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	5,89 MB
ID:	3461

  2. #42

    Domyślnie

    to sa zdjecia w rozdzielczosci 1280 px co odrowiada czestosci scanowania 888 dpi.
    to nic , ze masz w skanerze nastawione 3600 dpi - ostatecznie sprowadziles do 888 dpi.

    matryca FF + obiektyw macro daje lepszy wynik , moim zdaniem realnie mozna osiagnac przy praktycznym braku widzialnego ziarna srebrowego ( mniejszym niz tutaj ) rzad ok 2000 -2500 px.

    to jest logiczne - optyka obiektywu macro jest lepsza niz w skanerach typo coolscanner czy dimage , matryca - powiedzmy mozna mowic o porownywalnosci przynajmniej dla niskich ISO.

  3. #43

    Domyślnie

    One mają rozdzielczość ~5000x3300 px. Hosting zmniejszył podgląd do 1280 px, trzeba kliknąć i będzie pełen rozmiar.

  4. #44

    Domyślnie

    moim zdaniem jakosc w pelnej rozdzielczosci jest nieakceptowalna - granica bolu zostala przekroczona.
    fatalny szum . Osobiscie Taki obraz z cala pewnoscia poddalbym downsampligowi aby nie zadawac bolu oczom ogladajacych, gdyby ktos chcial zobaczyc w pelnej rozdzielczosci

    te 1280 px moze troche wiecej, to jest chyba gorna granica akceptowalnosci.
    Podnoszenie rozdzielczosi to sa " puste " pixele - tzn zapisuja szum - w tym wypadku z plusteka calkiem brzydki.
    LR wywolujac raw traktuje szum chyba ladniej i skuteczniejsza jest walka z nim.

  5. #45

    Domyślnie

    No cóż, kwestia gustu. Jak ktoś chce sterylne zdjęcia to weźmie D850 a nie kliszę i będzie cyzelować każdy pikselek.

  6. #46

    Domyślnie

    Dokładnie! Film ma mieć swój urok i tyle!

  7. #47

    Domyślnie

    @Nican masz po części rację. Lustrem szybciej, ale czy na pewno dużo lepiej? Rozważałem wiele opcji, tą z obiektywem makro też. Mam dobre makro, nawet mam CCD w D200 Ale trafiłem na Reflecte Crystalscan 7200 i nie czuję, żeby miała jakieś kompleksy:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rawki_122.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	6,02 MB
ID:	3463

    Owszem, trwa to długo, ale też otrzymuję rawa z prawie idealną kolorystyką, świetną ostrością i zrobionymi, często idealnie, rysami. Miałem skan negatywu z D700, sporo zabawy było poprawianiem tego, co mój skaner poprawia sam, a jakościowo było raczej podobnie. Ja osobiście nie żałuję zakupu i myślę, że @zeberek1 też nie będzie żałował
    Edyta:
    Mam to zdjęcie wydrukowane na A4 i każdy kto na nie patrzy nie wieży, że to z kliszy... Pewnie możnaby zrobić większe, bo wydrukowane i tak zawsze wyglądają lepiej
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 12-01-2018 o 15:48

  8. #48

    Domyślnie

    nie zalecam nikomu co ma kupic i jak uzywac.
    zwracam jedynie uwage , ze istnieje rowniez taka mozliwosc.
    jesli ktos juz ma obiektyw macro , wiec mozna wykorzystac rowniez do fotografowania negatywow.
    zaleta jak pisalem - szybkie zeskanowanie, mozliwosc obrobki z raw .
    wada - koniecznosc plamkowania .
    Niestety jestem poza domem , nie mam dostepu do komputera , moze znajde jakies zdjecie fotografowane na serwerze - nie ma powodu do kompleksow.
    Poniewaz lubie obrabiac , a nie lubie czekac wybralem te droge.

    Dla mnie pewniejsza forma przechowywania obrazu jest jednak oryginalny negatyw , niz obraz cyfrowy na jakins medium. Tak wiec skanuje tylko wowczas kiedy potrzebuje.

    nie przenosze negatywow na nosnik cyfrowy , wiele mi w ten sposob obrazow przepadlo , za iles tam lat nikt nie bedzie w s tanie odczytac dyskow , a negatyw w razie potrzeby zawsze da sie sfotografowac i to pewnie w coraz lepszej jakosci. Ale to nie temat. Wspominam jedynie , ze istnieje rowniez droga fotografowania negatywow aparatem. Niech kazdy stosuje co woli.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    O znalazlem dwa . negatywy Maja ok 20-25 lat.

    pierwsze pamietam z malpiki mju , czyli prosty aparat , o niezbyt wysokiej rozdzielczosi obrazu
    zdjecie bez plamkowania , chyba nie bylo specjalnie odszumiane , widze ze jeszcze troche mozna odszumic i mozna nieco wyostrzyc ( wszystko na rawie )
    to jest moim zdaniem granica bolu:

    http://spherapan.vot.pl/CF/neg2.jpg


    i drugie jakie znalazlem , tez ma ponad 20 lat , to byl zwykly test obiektywu pamietam na on czas wyjatkowego tokina 28-70/2,8 - wowczas niespotykana jasnosc w zoomach o tym zakresei.

    tez granica bolu zostala osiagnieta , w wiekszej rozdzielczosci raczej nie pokazalbym , mozna jeszcze ewentualnie nieco podostrzyc:

    http://spherapan.vot.pl/CF/neg1.jpg

    to jest mniej wiecej mozliwosc tej metody - porownywalna w ostatecznym wyniku z Minolta ( minolta daje wieksza rozdzielczosc , ostrzejszy obraz , ale widac tez juz nioeprzyjemne ziarno blony srebrowej ( nie szum) )

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    Dokładnie! Film ma mieć swój urok i tyle!

    warto zdawac sobie sprawe z ograniczen
    to co widzisz to jest obraz cyfrowy , nie film. (zostal przeciez zdigitalizowany)
    trudno mowic o uroku.

    dla porownania wycinki w 100 % z fragmentow nieba:

    z aparatu z kabiny szybowca

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	188,1 KB
ID:	3467

    i ze skanera

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	392,5 KB
ID:	3468

    podnoszenie ponad umiar rozdzielczosci w skanerze nie ma sesnsu dlatego, ze nie podnosi sie w ten sposob rozdzielczosci obrazowania , a jedynie wprowadza szum.
    Jakosc obrazu w pelnej skali Spada.

    czy skaner daje 3600 dpi , czy 5000 dpi to absolutnie wszysto jedno - ograniczeniem jest struktura obrazu srebrowego.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 12-01-2018 o 17:24

  10. #50

    Domyślnie

    No to wg tych wywodów zupelnie zbędny wydatek popełniłem...

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Skaner do negatywów
    By Martix in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 22-11-2019, 17:30
  2. Skaner do negatywów
    By messer in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-09-2009, 17:20
  3. Skaner negatywow
    By Kosti68 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-01-2009, 23:21
  4. Skaner Do Negatywow....help
    By Redskull in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-01-2007, 17:22
  5. Skaner do negatywów
    By kronos28 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-06-2006, 22:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •