Close

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 63
  1. #31

    Domyślnie

    Napisz koniecznie, bo zakup czegoś takiego mam w planach.

  2. #32

    Domyślnie

    Nie ma sprawy. Może nawet podzielę się jakimś przykładowym skanem.

  3. #33

    Domyślnie

    Uprzejmie proszę pamiętać też o mnie.
    Bardzo mnie interesuje różnica w obrazku między 10T a moim 7200. Wymiana starszego modelu na nowszy prawdopodobnie jest bez sensu, ale dałoby się uzasadnić potrzebę posiadania obu jednocześnie.

  4. #34

    Domyślnie

    w cenie 10T nic lepszego nie kupisz , ja mam plustka 8100 i nie narzekam porównywałem z Minoltą i nie zauważyłem abym tracił w cieniach szczegóły. Duży od ustawienia parametrów skanowania, a presety w "SF se" czasami pogarszają, a nie poprawiają skan. Dość radykalnie powiem, że jak będę zmieniał skaner, to na coolscana. Tylko specjalnie nie ma ciśnienie, bo gdy bardziej ma się liczyć szczegółowość to robię cyfrowym FXem . Inna sprawa, że na maksymalnym dpi, to pliki z 10T będą gigantyczne.., śmiem twierdzić, że nawet materiał ślubny na tym zrobisz bardzo dobrze .

    V550 czy V600 bym rozważał tylko pod kątem MF, przy małym obrazku zdecydowanie 10T .
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  5. #35

    Domyślnie

    Ciekaw jestem tylko na ile dobrze Reflecta poradzi sobie na dołączonym oprogramowaniu. Czy też trzeba będzie dodatkowo zainwestować w Vuescana czy Silverfasta?

  6. #36

    Domyślnie

    Dołączony CyberViev jest potrzebny do "kalibracji" skanera przed każdym skanem, oprócz tego dostaniesz PS Elements. Ja od razu kupiłem Vue Scana

  7. #37

    Domyślnie

    Właśnie coś mi się obilo ze PS Elements 12 jest dodawany...

  8. #38

    Domyślnie

    do scanowania negartywow FF i Mf w praktyce sprawdza mi sie najlepiej fotografowanie aparatem FF przy uzyciu obiektywu macro i diadupliatora.
    zaleta - szybkosc scanowania - to ulamek sekundy , w ciagu kilku minut mam sfotografowany caly film , oraz fakt ze obraz mam w raw -ie mozliwosc obrobki wlasciwie dowolnej.
    wada - brak automatycznego plamkowania , ale da sie znacznie ograniczyc przedmuchujac przed fotografowaniem negatyw gruszka powietrzna

    nie bardzo ma sens scanowanie negatywu FF w rozdzielczosci wiekszej niz 5 - 6 mpx , gdyz powyzej zaczyna byc wyraznie widoczna ziarnista struktura obrazu srebrowego , co pogarsza odbior.
    przy wiekszej rozdzielczosci i tak wypada zrobic downsampling , by ograniczyc ogladajacemu przykry widok ziarna.
    MF - spokojnie 2 razy wieksza rozdzielczosc.
    Nie stosuje wiecej zadnych innych scanerow , ani plaskich , ani tych zabawek udajacych prawdziwe scanery.
    porownywalem wyniki z minolota dimage - w praktyce sa takie same. Pewne roznice - to wlasciwie rzecz smaku.

    1-2 minuty na sam scan pojedynczej klatki i pozniej obrobka - to przekracza granice mojej cierpliwosci - zycie jest mi zbyt cenne.

  9. #39

    Domyślnie

    Gdyby to wszystko było takie piękne i proste to nikt by nie bulił grubej kasiory na dobre skanery bębnowe. A jednak chyba sie nie da tego uzyskać na "skanie" dslr co na prawdziwym skanerze.

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    Gdyby to wszystko było takie piękne i proste to nikt by nie bulił grubej kasiory na dobre skanery bębnowe. A jednak chyba sie nie da tego uzyskać na "skanie" dslr co na prawdziwym skanerze.
    skanery bebnowe wprawdzie pozwalaja na uzyskanie najwyzszej rozdzielczosci ale w warunkach domowych stosowanie jest b. uciazliwe , chocby koniecznosc moczenia negatywow.
    Z drugiej strony az taka wysoka rozdzielczosc skanowania nie jest potrzebna , gdyz ograniczenie wynika z ziarnistosci negatywu.
    Nie za bardzo widze sens skanowania tak rozdzielczo , by widoczne bylo nieprzyjemne dla oka ziarno srebrowe.


    wyniki z fotografowania negatywu za pomoca obiektywu macro i dobrej matrycy sa wystarczajaco dobre.
    Obiektyw to koszt skanera , z tym ze wielu z nas takie obiektywy juz posiada , a aparat to koszt kilku skanerow i tez wielu z nas to juz posiada.
    tak wiec mamy przyrzad skanujacy o calkiem dobrej jakosci i calkiem drogi w postaci obiektywu + aparatu.

    jedyna inwestycja to diaduplikator - koszt rzedu 200 - 400 zl.

    oswietlenie lampa blyskowa , Nastawa ostrosci na af lub recznie na LV - jak ktos lubi.
    wyniki sa bardzo dobre - duza mozliwosc wplywania na ostateczny wynik , szczegolnie jesli ktos lubi obrobke.
    Mozna tez obrobke zautomatyzowac.

    stosujac te metode , pozbylem sie wszelakich skanerow. Skaner plaski dla filmu 36 mm daje zbyt slabe wyniki , zdecydowanie slabsze , dopiero dla MF zaczyna miec sens.

    Cwiczylem temat przed laty - w sieci znalazlem wiele przykladow jak skanery plaskie domowe potrafia wspaniale skanowac negatywy , z tym ze wszystkie przyklady to byly zdjecia wielkosci rzedu kilkuset px. Jakos nikt nie odwazyl sie pokazac wynik w skali 100%.

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Skaner do negatywów
    By Martix in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 22-11-2019, 17:30
  2. Skaner do negatywów
    By messer in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-09-2009, 17:20
  3. Skaner negatywow
    By Kosti68 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-01-2009, 23:21
  4. Skaner Do Negatywow....help
    By Redskull in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-01-2007, 17:22
  5. Skaner do negatywów
    By kronos28 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-06-2006, 22:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •