Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63
  1. #21

    Domyślnie

    Jeśli porównywać REFLECTA PROSCAN 10T z EPSON V600 to który wybrać i dlaczego?
    pozdrawiam,
    Jacek

  2. #22

    Domyślnie

    Jeden jest foto, a drugi jest płaski, więc jest to porównywanie jabłek z gruszkami.

  3. #23

    Domyślnie

    Masz rację. Przepraszam ale nie wyraziłem się zbyt dokładnie. Oczywiście chodzi mi tylko o skanowanie negatywów i pod tym względem chciałem usłyszeć jakieś opinie. Który z nich lepiej się sprawdzi w tym wąskim zastosowaniu.
    pozdrawiam,
    Jacek

  4. #24

    Domyślnie

    Jak to zwykle bywa, jak płacisz drożej to masz więcej.

    http://www.filmscanner.info/en/ReflectaProScan10T.html

  5. #25

    Domyślnie

    Dzięki
    pozdrawiam,
    Jacek

  6. #26

    Domyślnie

    Najogólniej rzecz ujmując, jeżeli chcesz mieć obrazki w dużej rozdzielczości, na przykład do większych wydruków, to zdecydowanie fotoskaner, a gdy zadowolisz się niższą rozdzielczością, głównie do oglądania na ekranie, ewentualnie do mniejszych wydruków, to wystarczy płaski z wkładką do filmów.

  7. #27

    Domyślnie

    Czy w cenie REFLECTA PROSCAN 10T można coś lepszego zakupić ?
    pozdrawiam,
    Jacek

  8. #28

    Domyślnie

    Przyjrzyj się stronie, do której linki były wyżej podawane. Zawiera ona przegląd całego rynku.

    W tej klasie (mały obrazek do domowego użytku) nie ma obecnie nic lepszego. Mniej więcej równorzędny jest RPS-10M od tego samego producenta - różnice są w obsłudze (paski/ramki) i szybkości, rozdzielczość wg testów nieco lepszą ma RPS. Zbliżony jest OpticFilm 8200 od Plusteka. Tu i ówdzie można jeszcze nabyć starsze modele tych samych firm. Do średniego formatu są trzy bardzo podobne do siebie produkty: Reflecta MF-5000, Braun FS-120 i Plustek OpticFilm 120 o bardzo dobrych parametrach, ale około 4 razy droższe od poprzednio wymienionych. I to jest w zasadzie wszystko do negatywów i slajdów od czasu, gdy Nikon i Minolta przestały produkować swoje rakiety.
    Ostatnio edytowane przez JacekB ; 10-01-2018 o 17:42

  9. #29

    Domyślnie

    Z tego co wyczytałem z tego zestawienia podlinkowanego powyżej to jednak chyba najlepszym wyborem w tej cenie będzie Reflecta Proscan 10T.
    pozdrawiam,
    Jacek

  10. #30

    Domyślnie

    Niedługo się dowiemy co jest warta ta Reflecta... Właśnie nabyłem ten skaner. A więc na dniach coś się wypowiem.

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Skaner do negatywów
    By Martix in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 22-11-2019, 17:30
  2. Skaner do negatywów
    By messer in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-09-2009, 17:20
  3. Skaner negatywow
    By Kosti68 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-01-2009, 23:21
  4. Skaner Do Negatywow....help
    By Redskull in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-01-2007, 17:22
  5. Skaner do negatywów
    By kronos28 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-06-2006, 22:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •