Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 63
  1. #11

    Domyślnie

    Zamiast sprzedawać taki skaner i kupować nowy, nie lepiej i taniej zainstalować równolegle WinXP, albo nawet nierównolegle ale na jakimś starym deskopie czy laptopie z demobilu go podłączyć? Oczywiście DualScan nie zrobi 6x6 ani 6x9 ale to inna sprawa. Sam używam jeszcze starszego Minolta Dimage Scan DualII i doszedłem do wniosku, że do 24x36 nie warto go zmieniać.

  2. #12

    Domyślnie

    Witam koledzy!
    Mam pytanko: skaner REFLECTA PROSCAN 10T - ktoś z Was moze posiada lub uzytkował wcześniej? Szukam opini o tym sprzęcie.

  3. #13

    Domyślnie

    Używam już prawie 4 lata poprzedniego modelu Proscan7200, który mechanicznie jest taki sam i ma nieco gorsze osiągi. Nie dam złego słowa powiedzieć. Jak mi za jakiś czas wyzionie ducha od fizycznego zużycia, to zakupię 10T. Na razie ma się dobrze.

    Obszernie o Proscan 10T:
    http://www.filmscanner.info/en/ReflectaProScan10T.html
    Jeśli wziąć poprawkę na skrzywienie autorów w kierunku SilverFasta, to nie ma tam ani jednego słowa kłamstwa bądź przesady.

  4. #14

    Domyślnie

    Dzięki kolego @JacekB ! Właśnie na tej recenzji opieram po części swoją zachciankę akurat na ten model. I też mnie zastanawia właśnie czy ten Silverfast naprawdę tak dużo wnosi... Skaner nie jest moze tani ale nieśmiało liczę że da lepsze efekty niż np Epson V550 - V600

  5. #15

    Domyślnie

    Na podstawie wypróbowania wersji demo potwierdzam, że SilverFast daje bardzo duży skok jakościowy w porównaniu z fabrycznym oprogramowaniem. Sens jego kupowania jest jednak mocno dyskusyjny. Spokojnie można się obejść kilkakrotnie tańszym Vuescanem, o którym autorzy strony w ogóle nie wspominają, że taki istnieje, a który również daje bardzo dobrą jakość. Może nieco niższą niż Silverfast, ale nie w takiej proporcji, w jakiej pozostają ceny obu programów.

    Nie musisz nieśmiało liczyć. Efekt finalny jest bezdyskusyjnie lepszy niż z płaskiego. Nie ma to wielkiego znaczenia dla użytkownika, który potrzebuje wyłącznie obrazków do oglądania na ekranie, ale jest widoczne przy wydrukach. Jeśli chodzi o rozdzielczość, Proscan 7200 daje zależnie od konkretnego przypadku obrazek odpowiadający cyfrowej matrycy 14-17 MP. W 10T powinno się uzyskać dobrze ponad 20MP. Więcej z filmu małoobrazkowego praktycznie nie da się wyciągnąć. Odkąd przestały być dostępne fabrycznie nowe Nikony i Minolty, nie ma nic lepszego na rynku domowych skanerów do małego obrazka niż Reflecta, znana poza Europą jako PacificImage. Stosownie do indywidualnych potrzeb należy wybierać między Proscan 10T albo RPS10M, które różnią się szczegółami funkcjonalności.

  6. #16

    Domyślnie

    Jeszcze raz dzięki! Do mnie właśnie przybywa ładny F5 więc i reszta osprzętu musi byc godna tego...

  7. #17

    Domyślnie

    To ja jeszcze napiszę odnośnie oprogramowania. Ja mam Plusteka 8200i (wg mnie całkiem przyzwoity skaner) i do niego był dodawany SilverFast 8 SE Plus. Kupiłem VueScana i jest on szybszy, daje bardziej naturalne kolory (chociaż wyblakłe i trzeba robić później korektę). Z SilverFastem w tej wersji i NegaFixem nie mogłem dojść do porozumienia z kolorami, które szły na negatywach w dość dowolną stronę.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Ja mam Plusteka 8200i (wg mnie całkiem przyzwoity skaner)
    Mniej więcej ten sam poziom jakościowy co moja Reflecta Proscan 7200. Nowsza wersja 10T wydaje się przebijać oba te skanery.

    Ja zrobiłem w ten sposób, że najpierw kupiłem goły skaner w fabrycznej wersji, a następnie wypróbowałem na nim wersje demo Silverfasta i Vuescana. Ostatecznie zdecydowałem się na licencję pro Vuescana, która mnie w pełni satysfakcjonuje.

  9. #19

    Domyślnie

    W moim przypadku to głównie o filmy b&w sie rozchodzi.

  10. #20

    Domyślnie

    Pamiętamy, że niezależnie od typu skanera przy normalnych filmach czarno-białych korekta ICE (nazywana tutaj MagicTouch) nie działa. Paprochy i zadrapania trzeba usuwać ręcznie, co bywa dość upierdliwym zadaniem.

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Skaner do negatywów
    By Martix in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 22-11-2019, 17:30
  2. Skaner do negatywów
    By messer in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-09-2009, 17:20
  3. Skaner negatywow
    By Kosti68 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-01-2009, 23:21
  4. Skaner Do Negatywow....help
    By Redskull in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-01-2007, 17:22
  5. Skaner do negatywów
    By kronos28 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-06-2006, 22:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •