Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie GWARANCJA NIKON - co potrzebuję?

    Hej,
    planuję kupno Nikona D5300 z obiektywem kitowym 18-140mm. Znalazłem na allegro ofertę tego aparatu za 1900zł (normalnie kosztuje około 3000zł).W opisie gościu napisał :
    "Witam, posiadam nowy aparat na sprzedaż.Prezent, ale potrzebuję szybko gotówki i dlatego sprzedaje. Polecam okazyjna cena."
    W opisie jest napisane, że jest nowy, ale zakładam że ktoś nie ma papierów (bo prezent).
    No i teraz najwazniejsza rzecz - gwarancja producenta. Czy jeśli kupię ten aparat bez faktury VAT / rachunku, mogę mieć jakieś kłopoty np. z uznaniem gwarancji?
    Pisałem w tej sprawie do "Nikon Polska" na FB. Oczywiście przeczytali, ale już nie odpisali...
    A więc proszę was o pomoc, może ktoś wie jak to wszystko jest i z czym się je brak dowodu zakupu.
    Pozdrawiam Kamil

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Podejrzane i to mocno, zalecam odbiór osobisty, a do gwarancji potrzebna jest sama karta gwarancyjna i jeśli jest podbita to w tym sklepie możesz wyciągnąć dowód zakupu.

  3. #3

    Domyślnie

    Kamil, uważaj z takimi ofertami. Piszę z serca. Jeśli "okazja" wydaje się zbyt atrakcyjna, to zwykle (nie zawsze) coś w tym jest. Nawet "nowy" może mieć "coś" - np. być po upadku, mieć skrzywione mocowanie obiektywu, coś może być "nie o.k.", czego na pierwszy rzut oka nie widać itp. Z mojego punktu widzenia trzeba by odebrać osobiście - najlepiej z kimś, kto "siedzi" w puszeczkach Nikona, sprawdzić działanie aparatu, przebieg (bardzo łatwo sprawdzić "przebieg" aparatu choćby w programie IntfanView). Papiery są bardzo ważne z różnych względów (gwarancja, serwis, i choćby żeby nie kupić... kradzionego). Nieraz warto kupić drożej, ale mieć pewność. To moje zdanie.
    "Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem..." - Don McCullin

  4. #4

    Domyślnie

    Aby nikon honorował gwarancję to musisz mieć podstęplowane przez sprzedawcę nikonowskie karty gwarancyjne. A sprzedawca musi je mieć jeżeli kupił/ dostał na prezent nowy sprzęt. Oczywiście może się okazać , że sprzedawca ma oryginalny rachunek (mimo , że to jest prezent). Reasumując zapytaj sprzedawcę czy ma oryginalne kary gearancyjne z pieczątką sklepu i podpisem sprzedawcy oraz czy ma rachunek do tego aparatu. Jeżeli odpowiedź będzie negatywna to odpuść sobie zakup


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Gwarancja Nikon
    By zrywkaf in forum Serwis
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15-11-2017, 17:26
  2. Gwarancja Nikon Polska
    By admin in forum Serwis
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 27-01-2010, 12:25
  3. Gwarancja Nikon d60 ?
    By Lesiu83 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-08-2009, 17:05
  4. gwarancja nikon Polska
    By fotomich in forum Serwis
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-12-2006, 10:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •