Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie d700 jak robić zdjęcia z niskiego pułapu

    koledzy i koleżanki, pomóżcie proszę bo już kręgosłup pęka, zdjęcia nie wychodzą takie jak bym chciał i ogólnie wszystko do d...

    mam 11 miesięczne dziecko oraz aparat bez odchylanego ekraniku (D700)

    za każdym razem kiedy chcę zrobić zdjęcie, muszę kłaść się na ziemi albo wykręcać się w chiński paragraf, a i tak jest ciężko z kadrowaniem

    niestety live view w D700 to jest porażka, bez względu na to jak bym się nie starał tego używać, to jest to bardzo siermiężne

    czy może ktoś coś poradzić, jak sobie ułatwić zadanie? może istnieje jakiś gadżet żeby odchylić wizjer do pionu?

    ratujcie!
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  2. #2

    Domyślnie

    Próbowałeś obu trybów LV?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta

    czy może ktoś coś poradzić, jak sobie ułatwić zadanie? może istnieje jakiś gadżet żeby odchylić wizjer do pionu?

    ratujcie!
    Istnieje.
    Wizjer katowy...ale cena ci sie nie spodoba
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2012
    Miasto
    B-stok, chwilowo CA
    Posty
    2

    Domyślnie

    Seagull 1X-3.3X Right Angle View Finder for Canon Nikon Pentax Olympus Sony DSLR wrzuć to w wyszukiwarkę, ja to kupiłem na eBay. Czyli łamany wizjer. Jak go kupowałem to do d700 trzeba było odmówić dodatkowy adapter w moim przypadku był bezpłatny, tylko kwestia informacji dla sprzedającego. No i cena 30 funtów w porównaniu 200 za oryginał. Mam nadzieję że pomogłem. Pozdrawiam.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  5. #5

    Domyślnie

    Ja to przechodziłem i jeszcze przechodzę. Znalazłem rozwiązanie. Niestety to było najtańsze jakie mnie w uzyskanym "obrazku" usatysfakcjonowalo. To rozwiązanie to Sony A6000 + Sigma 30 1.4 DC DN. W pewnym okresie nie miałem nawet jednego zdjęcia z D700 bo to była mordęga a okazało się, że 30mm@1.4 na apsc daje naprawdę niezła głębię i bokeh, nie jeden by się zdziwił pozytywnie rzecz jasna. Tutaj sony uratowało mi tylek Mam masę zdjęć, których D700 NIGDY BYM NIE ZROBIŁ. Gibany LCD + szybki LV + wykrywanie i śledzenie twarzy... Marzenie ambitnego świeżego tatusia Bobasek rośnie, jest co raz bardziej komunikatywny i zapewne lustro wróci do łask
    Ostatnio edytowane przez Rossi_PL ; 04-07-2017 o 19:18
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  6. #6

    Domyślnie

    Posiadam D750, a do zdjec ruchliwego dziecka i tak nie uzywam LV. Klade sie na podlodze, to jedyne wyjscie. Z czasem nabiera sie wprawy. Moje kadry przedstawiajace 1,5 rocznego brzdaca mozna znalezc na forum.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz.antoniak Zobacz posta
    Posiadam D750, a do zdjec ruchliwego dziecka i tak nie uzywam LV. Klade sie na podlodze, to jedyne wyjscie. Z czasem nabiera sie wprawy. Moje kadry przedstawiajace 1,5 rocznego brzdaca mozna znalezc na forum.
    Wcale się nie dziwię, że nie używasz przy dziecku LV bo w Nikonie pomimo iż już jest naprawdę żwawy to nadal nie ma nawet startu do takiego już dość starego A6000. Ta sama historia jest ze śledzeniem twarzy podczas filmowania.
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

Podobne wątki

  1. Jak robić zdjęcia w słońcu?
    By Cysseq-foto in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-04-2017, 13:56
  2. Jak robić zdjęcia na FLUO PARTY?
    By evescesann in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-11-2016, 22:01
  3. Po co robić te zdjęcia?
    By Michał F. in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-05-2014, 15:18
  4. Jak robić zdjęcia?
    By aniolek2265 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 20:47
  5. [ Krajobraz ] dzisiaj z niższego pułapu...
    By nothing in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-01-2009, 23:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •