Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie AF w Tamronie 28-75 2.8

    Witam.
    Pytanie jest następujące. Jakie jest prawdopodobieństwo uszkodzenia mechanizmu AF podczas kręcenia pierścieniem AF w ww. obiektywie w chwili gdy przełącznik jest w pozycji AF. Okoliczności sytuacji w której się to stało nie będę przedstawiał, po prostu w tamronie został przekręcony o kilkanaście stopni w jedną i drugą stronę pierścień ostrości podczas ustawienia w tryb AF. Nie mam obiektywu jeszcze przy sobie więc nie mam możliwości sprawdzenia w tej chwili.
    Wiem, że zdrowe dla obiektywu to na pewno nie jest jednak proszę o odpowiedź osoby obeznane w temacie jakie mogą być skutki takiego działania i czy coś mogło się stać. Obiektyw podczas kręcenia NIE był podłączony do aparatu.
    Pozdrawiam serdecznie.
    Ostatnio edytowane przez NTK ; 03-07-2017 o 16:24

  2. #2

    Domyślnie

    Nie chcę Cię straszyć, ale obawiam się że nie stało się nic .

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli nie był podpięty, to jak wyżej. Tak mi się wydaje, sam nie próbowałem
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  4. #4

    Domyślnie

    Podpięcie czy niepodpięcie niewiele zmienia- kręcąc pierścieniem kręci silnikiem. Aczkolwiek jednorazowy "wybryk" niekoniecznie musi zaszkodzić.

  5. #5

    Domyślnie

    O silniku nie było mowy, mój nie ma.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie jest silnik wbudowany.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie mam pewności jak jest w Tamronach, ale w Nikkorach AF-S obrót pierścienia nie uszkadza silnika. Piszę to z własnego doświadczenia. Zresztą trudno mi jest sobie wyobrazić by było inaczej.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Nie mam pewności jak jest w Tamronach, ale w Nikkorach AF-S obrót pierścienia nie uszkadza silnika. Piszę to z własnego doświadczenia. Zresztą trudno mi jest sobie wyobrazić by było inaczej.
    W Tamronie jest sprzężony z silnikiem. Dlatego też pierścień się obraca przy ostrzeniu.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NTK Zobacz posta
    Witam.
    Pytanie jest następujące. Jakie jest prawdopodobieństwo uszkodzenia mechanizmu AF podczas kręcenia pierścieniem AF w ww. obiektywie w chwili gdy przełącznik jest w pozycji AF. Okoliczności sytuacji w której się to stało nie będę przedstawiał, po prostu w tamronie został przekręcony o kilkanaście stopni w jedną i drugą stronę pierścień ostrości podczas ustawienia w tryb AF. Nie mam obiektywu jeszcze przy sobie więc nie mam możliwości sprawdzenia w tej chwili.
    Wiem, że zdrowe dla obiektywu to na pewno nie jest jednak proszę o odpowiedź osoby obeznane w temacie jakie mogą być skutki takiego działania i czy coś mogło się stać. Obiektyw podczas kręcenia NIE był podłączony do aparatu.
    Pozdrawiam serdecznie.
    Gdyby opisywane przez Ciebie działania powodowały jakiekolwiek uszkodzenia obiektywu, nikt by ich nie kupował. Nie ma powodów do niepokoju. Zapewne jest OK!

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WALOD Zobacz posta
    Gdyby opisywane przez Ciebie działania powodowały jakiekolwiek uszkodzenia obiektywu, nikt by ich nie kupował. Nie ma powodów do niepokoju. Zapewne jest OK!
    O ile dobrze pamiętam to w instrukcji jest definitywny zakaz kręcenia pierścieniem w opcji AF. W domu sprawdzę.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Guma pierścienia ogniskowej w tamronie.
    By puciek in forum Serwis
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-04-2013, 12:57
  2. Luz w tamronie 70-300mm
    By mareksocha in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-03-2013, 15:23
  3. paprochy w tamronie
    By Pioter_ in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-05-2010, 08:41
  4. Co myślicie o Tamronie 80-210???
    By c-man in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-09-2008, 16:55
  5. 2.8 w Tamronie
    By Gerpi in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-08-2007, 08:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •