Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rossi_PL Zobacz posta
    Moje poszukiwania budżetowego tele zakończyły się na N300 AFSF4 + TC14II. Wcześniej miałem wersję D na śrubokręt. W między czasie uało mi się kupić 300AFS z nic nie znaczącą skazą na przedniej soczewce. T150-600 G1 też jest wart rozważenia pod warunkiem, że przeczytasz nasz forumowy wątek o nim
    A jak wspominasz N300 AF na śrubokręt? Zastanawiam się czy na początek nie kupić właśnie jego, a w przyszłości pomyśleć o czymś lepszym.

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Przy okazji bo pojawiła się kwestia śrubokręta, jak jest z "siłą" śrubokrętów, czy jest gdzieś możliwość tego porównania, może ktoś ma orientacje ?
    Wiem jedynie że śrubokręt w D90 jest dużo słabszy niż ten w D750, a jak jest w innych D300, D7200, D600, D800 ?
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 04-07-2017 o 13:01

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciekch97 Zobacz posta
    A jak wspominasz N300 AF na śrubokręt? Zastanawiam się czy na początek nie kupić właśnie jego, a w przyszłości pomyśleć o czymś lepszym.
    Heh, baaardzo dobrze. Najwięcej współpracował u mnie z D700+EL4A, gdyby nie wspomniana okazja cenowa za piękne, matowe, czyste i sprawne AFS300 to do dziś pewnie nic bym z tym nie zrobił Wizytówka tej współpracy niech będą zdjęcia z mojego bloga www.wieclewski.pl od bodajże stycznia 2014r. Używałem wtedy 300/4 AF i N80-200 2.8 D ED NEW. Później jak będę na kompie mogę wskazać konkretne zdjęcia ale myślę że sobie poradzisz z rozpoznaniem

    Ps. Tylko trzeba zwrócić uwagę na to iż ja nigdy nie korzystałem z małych odległości ostrzenia dlatego nigdy prędkość śrubokręta mi nie dokuczała w motoryzacji. Na takich odległościach jak widzisz na zdjęciach obiektyw jest w 99% celny i powtarzalny, bez ff/bf. Stara szkoła, Nikkor.
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  4. #24

    Domyślnie

    Śrubokręt w korpusach typu d70, d90 jest wyjątkowo wolny.
    Z drugiej strony na D500, czy np D2xs to zupełnie inna bajka.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rossi_PL Zobacz posta
    Moje poszukiwania budżetowego tele zakończyły się na N300 AFSF4 + TC14II. Wcześniej miałem wersję D na śrubokręt. W między czasie uało mi się kupić 300AFS z nic nie znaczącą skazą na przedniej soczewce. T150-600 G1 też jest wart rozważenia pod warunkiem, że przeczytasz nasz forumowy wątek o nim
    Napisałeś, że miałeś wersję D na śrubokręt. Rozglądam się i dostępna jest jedynie wersja ED. Moje pytanie jest takie, czy Ty zrobiłeś literówkę czy po prostu ciężko o wersję D, dlatego brak jakiejkolwiek w internecie możliwości kupna tej wersji?

  6. #26

    Domyślnie

    To jest to samo. Miałem to szkło i pod d300s było super. Minus - brak firmowych tc, a z kenko głupiała puszka.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciekch97 Zobacz posta
    Napisałeś, że miałeś wersję D na śrubokręt. Rozglądam się i dostępna jest jedynie wersja ED. Moje pytanie jest takie, czy Ty zrobiłeś literówkę czy po prostu ciężko o wersję D, dlatego brak jakiejkolwiek w internecie możliwości kupna tej wersji?
    Ok, piszę z rozpędu z utartymi oznaczeniami tych obiektywów oczywistymi dla mnie Już precyzuję.
    Wcześniej miałem śrubokręt i wyglądał i był oznaczony dokładnie Nikkor 300mm f/4 IF-ED: http://www.bythom.com/300lens.htm
    Jest parę aukcji na popularnym portalu: pierwsza sztuka, druga sztukal, trzecia sztuka.
    Przy tym obiektywie możesz jedynie użyć TC kenko, który to szału nie robi. Nie ma mowy o jakiejś sensownej prędkości ostrzenia.

    Natomiast obecnie posiadam jego następcę Nikkor 300mm f/4D ED IF AF-S: http://www.bythom.com/300AFSlens.htm
    Możesz ciągle kupić nowy w absurdalnej cenie.
    Używane do kupienia z piszczącymi silnikami od ok.2000zl a sprawne sztuki startują raczej od 3000 w górę. Jednak po szturmie konstrukcji typu 150-600 stoją ciągle na aukcjach.
    Ten 300AFS natomiast bezproblemowo i rewelacyjnie współpracuje z nikonowskim TC14-EII i takiej kombinacji używam (420mm@F5.6)
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  8. #28

    Domyślnie

    Dzięki wielkie, myślę, że ostatecznie wybór padnie właśnie na Nikkora 300mm f/4 AF

  9. #29

    Domyślnie

    @maciekch97 pytasz o obiektyw do ptaków z podchodu a słuchasz rad tych którzy fotografują samochody i motocykle, to są zupełnie inne warunki i potrzeby. W sporcie stabilizacja zazwyczaj jest mniej potrzebna tak jak i ogniskowa 600mm, w przeciwieństwie do ptakow poza cztownią. Poczytaj trochę na forach przyrodniczych, albo poczytaj jak zmieniał sprzęt na przestrzeni ostatnich kilku lat nasz kolega forumowy specjalizujący się w fotografowaniu ptaków @raftik. Dzisiaj do tego celu w cenie którą podałeś optymalnym wyborem po dodaniu kilku stówek są używane Tamron 150-600 G1 lub Sigma C 150-600. O innych na Twoim miejscu bym zapomniał, bo albo mają cenę wielokrotnie wyższą od budżetu który podałeś, albo oferują znacząco gorszą jakość od tych ktore wymieniłem.

  10. #30

    Domyślnie

    No i zgłupiałem. Z tego co widzę @raftik zaczynał z N300 f/4 AF-S. Później przesiadł się na T150-600 G1. Nadal się mocno zastanawiam nad tym Nikkorem 300 AF, bo ten Tamron mocno nadszarpnie mój budżet.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jasny obiektyw szerokokątny w rozsądnej cenie? D5300
    By Falkon in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 06-02-2017, 09:37
  2. Nikon 7100+obiektyw do fotografii krajobrazu/przyrody
    By SwampRabbit in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-12-2015, 18:32
  3. Jaki plecak do aparatu+teleobiektyw ?w przystepnej cenie ?
    By drakenus77 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-07-2015, 09:04
  4. Obiektyw tele do zdjęć samolotów/przyrody
    By MrLiR in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-02-2010, 19:31
  5. Jaka optyka do D50 w przystępnej cenie?
    By Piqs in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-11-2007, 10:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •