Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48
  1. #1

    Cool Lustrzanka na start ( D5xxx vs D7xxx)

    Wiem, że takich tematów jest mnóstwo na forum, ale mimo tego ,że przeczytałem ponad 150 stron dyskusji, na temat lepiej D5xxx czy D7xxx, o tym ze d7100 chlapie olejem , o tym ze sigma 17-50 2.8 z d7100 ma problemy, i wiele więcej ciekawych wątków, zwracam się do was drodzy Nikoniarze z prośbą o doradzenie w kupnie pierwszej lustrzanki.

    Miałem okazje kilkanaście razy używać lustrzanki, ba nawet wiem co i jak, do czego służy przysłona, iso, wb, czas migawki itp. Mam na ten temat pojęcie, kocham robić zdjęcia, miałem kupić lustrzankę już rok temu, ale jako ,że fundusze na to nie pozwalały, to się nie udało :/

    Może powiem teraz do czego będę chciał jej używać:
    -wakacje ( architektura, krajobrazy, przyroda, portrety, zdjęcia rodzinne)
    -poza wakacjami ( myślę że: krajobrazy, potrety, zdjęcia rodzinne, może jakieś zwierzątka, przyroda(*jakiś las) )

    Zdecydowany jestem na Nikona, to jedno jest pewne

    Ale mam dylemat z której półki, D3xxx odpada, bo za szybko go ogarnę , teraz pytanie D5xxx czy D7xxx, wiem że w D7xxx jeśli chodzi o ergonomie i jakośc wykonania to różnice są takie:
    -drugi ekranik (chyba da się to przeżyć)
    -drugie pokrętło (to chyba najbardziej mnie skłania do d7xxx, duża wygoda)
    -drugie pokrętło do zmiany trybu migawki (powiedzmy sobie szczerze jak często sie tego używa?)
    -śrubokręt (ale i tak w dzisiejszych czasach to też średnio będe go używał?)
    -dwa tryby personalne
    -więcej nie pamiętam, ale za wszystkie żałuję

    Wybór krąży między d5300, d5500, d5600, d7100, d7200 no i wiadomo brać d7200, ale problem to $$$ . Moje pytanie warto? Bo d5300 za 2200 zł nówka sztuka, d5500/d5600 uważam że nie warto dopłacać 600/1000 zł za tak niewielkie usprawnienia, d7100 3500 zł nówka. I mam straszną zagwozdkę co wybrać. Są teraz raty 0% i ta opcja tak naprawdę mnie bardzo ratuje bo te różnice w cenie tak drastycznie i z nienacka mnie nie dotkną tylko stopniowo powoli, z miesiąca na miesiąc, bochenek po bochenku

    Na oku mam ten zestaw: https://www.euro.com.pl/lustrzanki/n...c-os-hsm.bhtml

    Ale równie dobrze mógłbym wziąć d5300 z tą samą sigmą za 3700 zł i zaoszczędzić 1200 zł .

    Pomoc wasza mi potrzebna , jeśli podałem za mało informacji do czego będe używał aparatu, proszę o poinformowanie. A i dlatego się tak zastanawiam, bo nie chce za 2-3 lata zmieniać body... Z góry wielkie dzięki

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    D7200 z akcją "stare za nowe" wychodzi 3700zł i jest to obecnie chyba najlepsza cena/jakość jeśli kupujesz nowy.
    D5xxx, brak pokrętła boli ale można się przyzwyczaić i jest co prawda w mało wygodnym miejscu ale jest programowany przycisk Fn, któremu można przypisać ISO, a to już sporo dla ergonomii zwłaszcza jeśli się używa dużo trybu A, brak trybów U1/U2, jednak największa wada dla mnie to małą ilość punktów af i mały wizjer.

    Brałbym D5300 + Sigma i masz jeszcze kasę na dalsze zakupy bo na tym się nie skończą wydatki
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 02-07-2017 o 01:02

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, ale znalazłem jeszcze coś takiego, nie wiem czy warto bawić się w towary z ekspozycji ? https://saturn.pl/foto-i-kamery/lust...EaAt5YEALw_wcB

    Proszę o dalsze opinie i rady
    Ostatnio edytowane przez Szajbonio ; 02-07-2017 o 01:57

  4. #4

    Domyślnie

    Jak będziesz w jakimś sklepie, gdzie mają d5x00 i d7x00 po prostu porównaj te dwa korpusy z tym samym obiektywem, ergonomię, jak się to trzyma, obsługuje. Ale zwróć uwagę przede wszystkim na wizjer, który w entry level jest ciemniejszy z racji innej konstrukcji. W kwestii jak głęboko sięgnąć do portfela nie pomogę, ale w mojej ocenie różnica cenowa między entry level a serią d7x00 jest stosunkowo* niewielka, jak na możliwości i uniwersalność aparatu, którą się dostaje.

    *pójście "wyżej", tzn. np. d500 do sportu/przyrody czy FX to jest ból finansowy, a seria d7100 czy nawet bardziej d7200 daje zbliżoną ergonomię i możliwości. Jeśli akceptujesz ograniczenia d5x00, ok, bierz, zdjęcia będą fajne.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szajbonio Zobacz posta
    Ale mam dylemat z której półki, D3xxx odpada, bo za szybko go ogarnę , teraz pytanie D5xxx czy D7xxx,
    Nie do końca rozumiem, co masz na myśli.
    Im szybciej ogarniesz sprzęt, tym lepiej. Aparat nie służy do ogarniania tylko do robienia zdjęć.
    Poza tym między d3300 i d5300 nie ma przepaści. Różnice są mniejsze niż między seriami 5 i 7.
    Do zalet siódemek dodałbym mikroregulację, zwłaszcza w sytuacji braku serwisu w kraju.

  6. #6

    Domyślnie

    Zle podchodzisz do tematu. Placisz wiecej za wygode. Im tanszy aparat tym gorzej. Wiec moze kup d3xxx bedzie co ogarniac i myslec jak omijac ograniczenia .

  7. #7

    Domyślnie

    A jakie znaczenie dla napraw czy regulacji body na gwarancji ma to, czy jest on serwisowany w kraju, czy za granicą? Poza tym, dość zabawne jest, jak wobec narzekań na forum na serwis N co niektórzy sami chcieli wysyłać do Czech czy Niemiec, teraz serwis przeniesiony, drugie źle
    Dla mnie użyteczne w d7200 jest sterowanie lampą zewnętrzną przez tę wbudowaną, pomiar światła z każdym obiektywem (a nawet bez ) czy af działający praktycznie w ciemności. Listę różnic można ciągnąć.

  8. #8

    Domyślnie

    Z własnego doświadczenia powiem, miałem d3200 teraz mam d7200 różnica kolosalna i warta każdej złotówki wydanej na d7200 i nie mówię tu o osiągach matrycy. Wizjer o niebo lepszy z siatką lub poziomicą i przede wszystkim jaśniejszy, autofokus, wirtualny horyzont, podgląd przepaleń, pomiar światła z obiektywami manualnymi, mikroregulacja i wiele innych możliwości. Może ktoś powiedzieć że to są tylko ficzery i można się bez nich obejść ale bardzo ułatwiają robienie zdjęć i pozwalają początkującemu fotografowi zmniejszyć znacznie ilość elementów o jakich trzeba pamiętać podczas robienia zdjęcia. Tak że polecam serię d7xxx absolutne minimum to d5xxx, nie warto kupować serii d3xxx jako pierwszy aparat, wbrew pozorom to jest dobry aparat dla fotografa który świadomy jest jego ograniczeń.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  9. #9

    Domyślnie

    Co myślicie o tym d7100 z ekspozycji w saturnie? Jeśli d7200 to chyba tylko używany wchodzi w opcję, ewentualnie z eglobalcentral za 3200 zł ale jak coś się zepsuje to nie będzie już tak kolorowo, bo do Hongkongu wysłać trzeba :/, chyba będę musiał skoczyć do sklepu i zobaczyć jak bardzo będą przeszkadzały braki w d5xxx na obudowie, klawiszologia i wizjer

    A zakładając że skuszę się na d5xxx to który 3/5/6 warto dopłacać do 5 czy 6 ?

    Jeszcze opcja na rhinocamera.pl za 3600 zł d7200 body, 3 letnia gwarancja, siedziba w Polsce, opinie mają ok

    A jeśli używany d7200 to ilu k zdjęć, warto brać ?
    Ostatnio edytowane przez Szajbonio ; 02-07-2017 o 11:01

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ten z ekspozycji to pewnie jeden w Polsce i musisz sam zobaczyć, ja oglądałem raz z ekspozycji nikona D5300, nawet miał paluchy na matówce i lustrze odciśnięte, klapka od baterii wyłamana, porysowany ekran.
    eglobal o dziwo nadal istnieje ale musisz brać pod uwagę koszty serwisu bez gwarancji lub realizowanie gwarancji w HK jeśli nawet firma będzie jeszcze istnieć.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wybór aparatu d7100 vs d5XXX
    By Skolmal in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 10:01
  2. Zmiana D40x na D3xxx lub D5xxx. Czy to się opłaca?
    By Karol_Wiro in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-09-2015, 18:17
  3. Jaka lustrzanka na dobry start z Nikonem ?
    By DarekSobiecki in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 12:34
  4. [ Sport ] Start Namysłów vs Start Bogdanowice 2:1
    By mateo912 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-04-2009, 17:02
  5. [ Foto-żart ] start
    By jacek.gold in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-10-2008, 08:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •