Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41

    Domyślnie

    @Szajbonio pyta o ostrzenie na skrajnych punktach, a o ile dobrze pamiętam Sigma kalibruje wyłącznie na punkt centralny. W D7100 skrajne punkty są liniowe a nie krzyżowe więc z natury są bardziej zawodne. Należy też pamiętać, że kalibracja jednakowego ostrzenia wszystkich punktów AF to sprawa kalibracji body a więc serwisu jego producenta a nie producenta obiektywu.

  2. #42

    Domyślnie

    Właśnie chodzi mi o te "wątpliwości" do czego mogę je mieć jakby ktoś mógł wypunktowac? BF/FF to ostrzenie na bokach coś jeszcze ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    @Szajbonio pyta o ostrzenie na skrajnych punktach, a o ile dobrze pamiętam Sigma kalibruje wyłącznie na punkt centralny. W D7100 skrajne punkty są liniowe a nie krzyżowe więc z natury są bardziej zawodne. Należy też pamiętać, że kalibracja jednakowego ostrzenia wszystkich punktów AF to sprawa kalibracji body a więc serwisu jego producenta a nie producenta obiektywu.
    Będę musiał oddzielnie body i obiektyw do 2 różnych serwisów wysłać w razie co ?

  3. #43
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale dlaczego podchodzisz do tego tak pesymistycznie, przecież może się okazać że nic nigdzie nie będziesz musiał wysyłać, sprawdzisz sobie i będziesz wiedział, ja wysyłałem dlatego że miałem na D5100 mniejszy i większy front focus na różnych ogniskowych, tego nie zniwelujesz nawet mikro regulacją, której i tak nie miałem, aparat z innymi obiektywami nie miał problemu, wiec komplet poszedł do sigmy i jest ok.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale dlaczego podchodzisz do tego tak pesymistycznie, przecież może się okazać że nic nigdzie nie będziesz musiał wysyłać, sprawdzisz sobie i będziesz wiedział, ja wysyłałem dlatego że miałem na D5100 mniejszy i większy front focus na różnych ogniskowych, tego nie zniwelujesz nawet mikro regulacją, której i tak nie miałem, aparat z innymi obiektywami nie miał problemu, wiec komplet poszedł do sigmy i jest ok.
    Wolę się przygotować mentalnie, Ale masz rację może najpierw kupię potem ew. Będę się martwić a może nie ?

  5. #45

    Domyślnie

    Panowie testy BF/FF , D7100 + Sigma 17-50 f/2.8, pomożecie wydać werdykt? Bo nwm czy nie za małe odległości pomiędzy kartami?
    Test 1: ostrzone na głowe króla http://imgur.com/a/3V1VU
    Test 2: tak samo http://imgur.com/a/4Tya9
    Test 3: http://imgur.com/a/6vAwd (musiałem z ręki, bo pod kątem 45 stopni trzeba było, a w statyw się jescze nie wyposażyłem )
    Ostatnio edytowane przez Szajbonio ; 07-07-2017 o 12:34

  6. #46

    Domyślnie

    Dobra teraz zrobiłem wg. mnie lepsze testy pod wytyczne strony accord-foto, ostrzone zawsze na środek, środkowej karty, ale tam mówili, żeby zanim zrobić zdjęcie przeostrzyć na lewa karte, zrobic zdjecie, potem przeostrzyc na prawa, zrobić zdjecie itd.
    Test 1 ( 17mm, f/2.8, odległość od środkowej karty 80cm, lewej: 89,5cm, prawej:72,3cm) - http://imgur.com/a/WRK3R
    Test 2 (50mm f/2.8, odległość od środkowej karty 300 cm, lewej: 289cm, prawe: 312 cm) - http://imgur.com/a/f2qXz

    Ja widzę w obu przypadkach FF, w drugim teście ze 2 razy BF chyba, więc mikroregulacja wystarczy? Jeśli tak to jak zmierzyć ile? Chyba że jeszcze jakieś testy żeby potwierdzić moje przypuszczenia?

  7. #47
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja tu nic nie widzę na tych zdjęciach, jakbym miał tak sprawdzać to bym chyba sobie wszystkie włosy z głowy wyrwał
    Idź na spacer i rób zdjęcia, dobrze się sprawdza na chodniku lub ścianach z fakturą pod ostrym kątem, ważne żeby mieć dużo światła, rób po dwa zdjęcia tej samej rzeczy na wszelki wypadek, potem na spokojnie będziesz widział co się dzieje i jak wszędzie będzie tylko ff lub tylko bf to sobie wyregulujesz.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja tu nic nie widzę na tych zdjęciach, jakbym miał tak sprawdzać to bym chyba sobie wszystkie włosy z głowy wyrwał
    Idź na spacer i rób zdjęcia, dobrze się sprawdza na chodniku lub ścianach z fakturą pod ostrym kątem, ważne żeby mieć dużo światła, rób po dwa zdjęcia tej samej rzeczy na wszelki wypadek, potem na spokojnie będziesz widział co się dzieje i jak wszędzie będzie tylko ff lub tylko bf to sobie wyregulujesz.
    Ale FF widać ewidentnie wystarczy przybliżyć

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Ale wiadomo że w terenie może się inaczej zachowywać więc, spróbuje też w terenie protestować

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Podobne wątki

  1. Wybór aparatu d7100 vs d5XXX
    By Skolmal in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 10:01
  2. Zmiana D40x na D3xxx lub D5xxx. Czy to się opłaca?
    By Karol_Wiro in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-09-2015, 18:17
  3. Jaka lustrzanka na dobry start z Nikonem ?
    By DarekSobiecki in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 12:34
  4. [ Sport ] Start Namysłów vs Start Bogdanowice 2:1
    By mateo912 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-04-2009, 17:02
  5. [ Foto-żart ] start
    By jacek.gold in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-10-2008, 08:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •