Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48
  1. #21

    Domyślnie

    W takim z wystawy szklanej, to raczej nie ma czego szukać... Jeżeli ten aparat nie ma przebiegu, czy ma nawet z 1000 to jest po prostu nowy

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    W takim z wystawy szklanej, to raczej nie ma czego szukać... Jeżeli ten aparat nie ma przebiegu, czy ma nawet z 1000 to jest po prostu nowy
    http://imgur.com/a/IZUFt

    Ma zrobione 2 zdjęcia

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Ale jeszcze na podsumowanie, Nikon D7100 i jego "wady", jak czegoś zapomnę proszę o wypunktowanie:
    -banding ( wiem że trzeba sie o niego postarać)
    -mora
    -utrudniona współpraca z sigmą 17-50 2.8/f
    -"chlapanie olejem" ale ta sprawa to już ma własne życie na forach

    No i jak zdecyduje się na D7100 to jakie szkiełko teraz? Myślę ,że mimo wszystko ta sigma będzie najlepsza jak na razie a potem jakiś tele i elegancko będzie

  3. #23

    Domyślnie

    Ja używałem D7100 przez trzy lata. Mory i bandingu nie widziałem, matrycę czyściłem trzy razy i czwarty przed sprzedaniem. Używałem między innymi z Sigmą 17-50 2.8 i to jest najlepszy obiektyw w relacjach ceny z efektami. Dużo pewniej się spisuje Nikkor 17-55 2.8, ale to inna kasa. Podsumowując - kupuj go z Sigmą 17-50 2.8 i ciesz się zdjęciami

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ja używałem D7100 przez trzy lata. Mory i bandingu nie widziałem, matrycę czyściłem trzy razy i czwarty przed sprzedaniem. Używałem między innymi z Sigmą 17-50 2.8 i to jest najlepszy obiektyw w relacjach ceny z efektami. Dużo pewniej się spisuje Nikkor 17-55 2.8, ale to inna kasa. Podsumowując - kupuj go z Sigmą 17-50 2.8 i ciesz się zdjęciami
    Właśnie co do czyszczenia, jak to robiłeś i co ile zdjęć mniej wiecej ?

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szajbonio Zobacz posta
    Właśnie co do czyszczenia, jak to robiłeś i co ile zdjęć mniej wiecej ?
    Płynem Rotin i szpatułką. Co ok 15 tys zdjęć, ale po 30 tys było już lepiej. Przez pierwsze 30 tys plamy były widoczne w jednym rogu matrycy.

  6. #26

    Domyślnie

    Dobra zdecydowałem się na D7100 w tym tygodniu pojadę i kupię ,ale od razu muszę też kupić jakieś szkiełko i padło na sigme 17-50 co wszyscy polecają ( to ten? https://saturn.pl/foto-i-kamery/obie...c-os-hsm-nikon )
    Czego mogę się spodziewać po zakupie, mam na myśli: jakieś regulacje w serwisie? jak byłby BF/FF, czytałem też coś o nieostrościach na obrzeżach? coś jesczcze co powinienem wiedzieć przed zakupem, na coś się przygotować?

    Plus potrzebuje godnej polecenia: torby, karty, filtru ( właśnie jakie filtry? samo uv czy polaryzacyjny czy jescze coś innego), coś jescze potrzebne mi bedzie?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    No i oczywiście statyw

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szajbonio Zobacz posta
    Na zdjęciach nawet śladu nie ma(zresztą sami widzicie), ale żeby to sprawdzić to muszę się wybrać do Łodzi :/ Na co zwrócić uwagę ? Co może być gdzieś ukryte i wyjść za pare miesiecy? Lustro napewno obejrzeć, a czego szukać?
    Kolego jeśli chcesz odezwij się na priv, jestem z Łodzi i mogę podjechać i sprawdzić dla Ciebie ten egzemplarz żebyś nie jechał na marne.
    Nikon D7200 + Sigma 18-35 ART + Nikkor 50mm F1.8D
    Strona domowa

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szajbonio Zobacz posta
    od razu muszę też kupić jakieś szkiełko i padło na sigme 17-50 co wszyscy polecają
    Czego mogę się spodziewać po zakupie, mam na myśli: jakieś regulacje w serwisie? jak byłby BF/FF, czytałem też coś o nieostrościach na obrzeżach? coś jesczcze co powinienem wiedzieć przed zakupem, na coś się przygotować?
    Jeśli jesteś ciekaw, mamy tu parę wątków o tej sigmie, np:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=133915
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=232057
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 03-07-2017 o 08:44

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Czytałem to już wszystko prawie, a pytałem dla upewnienia, wiem że z przesuwaniem zdjęć można sobie poradzić, ustawiając np. Na przycisk ok podgląd zdjęcia w miejscu af, a pomiar zostaje przez 1 min ale to nie przeszkadza tym bardziej że po wciśnięciu spustu wszytko wraca do normy, a o BF/FF czytałem że niektóre mają, a nieostrosc na rogach to że 2 razy czytałem więc pytam się jak to jest czy dobrze wyczytałem? ?

  10. #30

    Domyślnie

    Na 50 mm od f2.8 Sigma w rogach jest całkiem ostra i to jest duża zaleta tego szkła. Niewiele zoomów tak potrafi. Na innych ogniskowych trzeba trochę przymknąć, ale ogólnie nie jest źle.
    Popatrz na testy DXO
    http://www.dxomark.com/Lenses/Compar...D7100__377_865
    porównaj z innymi obiektywami (Measurements-Sharpness-Field map)

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wybór aparatu d7100 vs d5XXX
    By Skolmal in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 10:01
  2. Zmiana D40x na D3xxx lub D5xxx. Czy to się opłaca?
    By Karol_Wiro in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-09-2015, 18:17
  3. Jaka lustrzanka na dobry start z Nikonem ?
    By DarekSobiecki in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 12:34
  4. [ Sport ] Start Namysłów vs Start Bogdanowice 2:1
    By mateo912 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-04-2009, 17:02
  5. [ Foto-żart ] start
    By jacek.gold in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-10-2008, 08:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •