Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    No i kupiłem Y568EX i ... mam mieszane uczucia w właściwie to strzela mnie ch.. Sama lampka ładna, duża i wszystko mająca, powtarzalne i szybkie błyski ale po podłączeniu do korpusów d700 i d600 zmienia się punkt ostrości. Jest na tyle przesunięty że nie da się tego zignorować. Przy obiektywach o f 1.8 i odległości 3 - 4 metrów jest różnica rzędu na oczy lub nos w portrecie. Nie uśmiecha mi się po każdym założeniu lub zdjęciu lampy korekcja body.
    Usunięto komercyjną stopkę w podpisie!

  2. #22

    Domyślnie

    A na wyłączonym wspomaganiu AF też tak masz? Ja w 6D wyłączyłem wspomaganie AFu z tej lampy zawsze

  3. #23

    Domyślnie

    Chyba kiedyś był o tym wątek... Bez różnicy z jaką lampą, ale niektóre korpusy miały problemy. Nie wiem czy chodziło o problemy ze wspomaganiem AF z lampy czy z czymś innym... Ja nie miałem problemów na każdym z 4 korpusów w duecie z trzema lampami (2x YN i 1x SB).

  4. #24

    Domyślnie

    Oczywiście że wyłączyłem . Sam obecność włączonej lampy powoduje że ostrość jest już gdzie indziej. Gdyby to się działo z jednym korpusem ale oba i to różne reagują tak samo.
    Usunięto komercyjną stopkę w podpisie!

  5. #25

    Domyślnie

    Kurcze, ja Yongnuo znam tylko z Canona i tam nie było żadnych problemów... Może jakaś tajemnicza aktualizacja softu jest, albo coś...? A kupiłeś w normalnym sklepie? Możesz oddać? Ja sobie, tak na wszelki wypadek, jako zapasową lampę sprawiłem SB800 i na przykład z Sigmami Art muszę mieć wyłączone wspomaganie AFu, bo też pudła same mam...

  6. #26

    Domyślnie

    mam sb 800 i tam nie ma tych problemów a kupiłem drugą bo nie chciałem ciągle przekładać z jednego body do drugiego
    Usunięto komercyjną stopkę w podpisie!

  7. #27

    Domyślnie

    Także nie wiem czego to wina- u mnie na dwóch YN i jednej SB bez zarzutu... A też miałem 568EX...

  8. #28

    Domyślnie

    Trochę czasu i zleceń upłynęło, mogę więc parę zdań napisać o YN 568EX.
    Sama lampka w porównaniu do SB 800 (taką mam) jest większa i co ważniejsze ma większą głowicę. Wszystko w niej jest takie twarde i na pierwszy rzut oka wydaje się że jest bardziej wytrzymała mechanicznie od SB800. Po czasie okaże się jak jest naprawdę. Podczas pracy gdy jest zapięta to zmiana mocy błysku jest tak samo prosta jak w SB 800. Łatwiej obraca się głowicą lampy bo nie ma potrzeby wciskania tego gumowego "przycisku blokady". Lampa błyska mocno powtarzalnie i daje się błyskać kilka razy pod rząd przy niepełnej mocy. Ładuje się też szybko. W porównaniu do SB800 znacznie szybciej wyczerpują się akumulatorki ale z drugiej strony w SB mam ten dodatkowy piąty akumulatorek, który wydłuża czas pracy. Wadą lampy jest to że nie chce się przełączać w uśpienie. Przy SB800 zapiętej na korpus kiedy wyłączymy aparat lampa automatycznie przechodzi w uśpienie, a przy YN niestety cały czas jest aktywna. Druga dokuczająca wada to czas włączenia. Aby ją włączyć trzeba przytrzymać guzik ponad sekundę. Trzecia wada (lub może przypadłość), dla mnie największa to niestety fakt że z chwilą podłączenia jej do korpusu zmienia się odległość łapania AF i jest ona na tyle duża że w wypadku zrobienia zdjęcia bez lampy mam ostro tam gdzie celowałem to w drugim gdzie lampa jest zapięta zdjęcie ma przesunięty punkt ostrości. Z moich testów wynika że najbardziej nie umie się dogadać D700 i 50/1,8 G. Reszta obiektywów też ma przesunięcia ale w mniejszym stopniu. Z D600 efekt jest mniejszy z tymi samymi obiektywami i dlatego SB800 na stałe przypisana jest do D700 a YN do D600 i jakoś to działa. W tej cenie chyba nic znacznie lepszego się nie kupi więc polecam jednak trzeba zrobić test przesunięcia AFa.
    Usunięto komercyjną stopkę w podpisie!

  9. #29

    Domyślnie

    W dużej części pokrywa się to z moją opinią, ale dorzucę coś od siebie.
    Cytat Zamieszczone przez Zibi1970 Zobacz posta
    Wszystko w niej jest takie twarde i na pierwszy rzut oka wydaje się że jest bardziej wytrzymała mechanicznie od SB800. Po czasie okaże się jak jest naprawdę.
    U mnie po dwóch latach nic się nie rozsypało. U kumpla po kolejnym roku również.
    Cytat Zamieszczone przez Zibi1970 Zobacz posta
    Łatwiej obraca się głowicą lampy bo nie ma potrzeby wciskania tego gumowego "przycisku blokady".
    Bardzo mnie to irytuje w SB-910... Tzn. ta blokada głowicy
    Cytat Zamieszczone przez Zibi1970 Zobacz posta
    Ładuje się też szybko.
    Zależy z czym porównujemy. Przy SB-910 ładuje się wolno. To był jeden z powodów zmiany.
    Cytat Zamieszczone przez Zibi1970 Zobacz posta
    Wadą lampy jest to że nie chce się przełączać w uśpienie. Przy SB800 zapiętej na korpus kiedy wyłączymy aparat lampa automatycznie przechodzi w uśpienie, a przy YN niestety cały czas jest aktywna.
    Albo to jakiś bug w połączeniu z Twoim korpusem, albo po prostu aktywuj to w opcjach.
    Cytat Zamieszczone przez Zibi1970 Zobacz posta
    Druga dokuczająca wada to czas włączenia. Aby ją włączyć trzeba przytrzymać guzik ponad sekundę.
    Szybki on/off również można aktywować.

  10. #30

    Domyślnie

    nikoniarz,

    dzięki. Szybkie on/off odnalazłem i działa. Niestety usypianie nie działa pomimo że SLEEP mam na ON.
    Usunięto komercyjną stopkę w podpisie!

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lampa blyskowa do d90
    By mareklazar1 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-07-2013, 20:47
  2. Lampa blyskowa do d50
    By JustynaRz in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-05-2010, 11:15
  3. D60 plus lampa blyskowa
    By michalmaciej_1984 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-04-2009, 15:16
  4. Lampa Blyskowa z canona
    By Pawlak in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-09-2007, 15:22
  5. Problem z lampa blyskowa
    By Tomasor in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-12-2005, 00:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •