Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Bańki mydlane

  1. #1

    Domyślnie Bańki mydlane

    Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum, dlatego może napiszę tu coś o swojej osobie. Fotografią jako prawdziwym hobby zajmuje się od jakichś dwóch miesięcy, czyli od momentu w którym zaopatrzyłem się w lustrzankę. Klatki łapię NIKON'em D7100 z kit'owym obiektywem AF-S DX NIKKOR 18-105mm.
    Na tym etapie w którym się teraz znajduje moim ulubionym stylem fotografii jest Street Photo z naciskiem na portret - łapanie ludzkich emocji. Jednak wielu ze swoich zdjęć nie mogę udostępnić, gdyż nie miałem ochoty biegać za ludźmi z kartką i prośbą o pozwolenie na udostępnienie fotografii.
    A oto moje pierwsze zdjęcie - "Walka z bańkami"


  2. #2

    Domyślnie

    Możesz wkleić zdjęcie o wymiarach 900x900. Na tym praktycznie nic nie widać.

  3. #3

    Domyślnie

    Bańki mydlane kojarzą się*z kolorami, to raz. Dwa - wyprostowałbym zdjęcie.

  4. #4

    Domyślnie

    Rzeczywiście, trafne spostrzeżenie, zdjęcie jest krzywe. Do tej pory tego nie zauważałem.... Wydawało mi się że to dziewczynka jest tak nachyl, a nigdy z większą uwagą nie spojrzałem na łuki w tle. Dziękuję za ukazanie mi tego błędu.
    Co do koloru, to prawda, bańki w kolorze są bardziej magiczne, wesołe... ale wydaje mi się że to zdjęcie w kolorze utraciłoby wiele szczegółów, które zginęłyby w wielobarwnej kokotoni. Piszę "wydaje mi się", bo przyznaje że na ten moment jestem zupełnym amatorem i mogę się mylić.
    Liczę na porady, co zmienić żeby zdjęcie było lepsze, czego się wystrzegać itp.
    Zaraz postaram się zmienić wielkość zdjęcia.

    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Qhorin Zobacz posta
    Liczę na porady, co zmienić żeby zdjęcie było lepsze, czego się wystrzegać itp.
    Ja bym się skupił bardziej na tych bańkach, bo tu je mało widać. w tle za dużo się dzieje.
    Wg mnie kadr powinien być węższy, tło bardziej jednolite i lepiej rozmyte.

  6. #6

    Domyślnie


    Próba wstawienia większego zdjęcia.

  7. #7

    Domyślnie

    eMGie dziękuję za konkretne porady. Co racja to racja, pani fotograf to nie zbyt udane tło dla tego zdjęcia. Co do rozmycie tła to... Mój obiektyw już bardziej nie dał rady pewnie gdybym był bliżej fotografowanego obiektu...

    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  8. #8

    Domyślnie

    Przyznam że po Waszych poradach zaczynam postrzegać to zdjęcie zupełnie inaczej niż dotychczas. Razi mnie w oczy tło i ten brak pionu zdjęcia.
    Swoją drogą to ciężka sprawa zrobić w równym pionie zdjęcie patrząc przez wizjer.

    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  9. #9

    Domyślnie

    Zdjęcie nr 2


    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Qhorin ; 29-06-2017 o 20:51

  10. #10

    Domyślnie

    D7100 ma możliwość pokazywania siatki w wizjerze (opcja d2 w menu ustawień osobistych) - ułatwia kadrowanie jak komuś aparat leci na boki.
    Trudno stwierdzić, czy bańki zniknęłyby w kolorze, bo pokazałeś tylko wersję monochromatyczną, ale, jak dla mnie, w tej wersji nie widać ich prawie wcale.
    Za to logo masz kolorowe...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Mydlane zdjęcia D750
    By Sosenia in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 06-05-2015, 19:44
  2. Zwykłe bańki mydlane dmuchane przez zwykłe dzieci uwiecznione za pomocą taniego zooma
    By Archibald in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-06-2012, 06:45
  3. [ Reportaż ] Bańki mydlane nocą
    By telly in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-05-2011, 01:05
  4. Jak się robi bańki mydlane według Zuzi?
    By psm in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-05-2009, 17:16
  5. Mydlane foty z D80
    By Strus in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 28-03-2008, 23:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •