Próba wstawienia większego zdjęcia nie wyszła. Esperal pisał o wymiarach 900x900.
Drugie zdjęcie przesadzone, nie mieści się na monitorze.
Pierwsze zdjęcie ma decydujący moment, złapanie czegoś co trwa tylko chwilę nie jest sprawą prostą, dlatego zdjęcie to zdobyło moje uznanie. Tło może nie jest idealne ale pęknięcie bańki akurat wystąpiło na ciemnym tle.
Zdjęcie faktycznie krzywo, ale czy powinno być prosto, moim zdaniem zdjęcie wyglądałoby dużo lepiej gdyby było pochylone jeszcze bardziej równo z plecami dziewczynki albo jeszcze bardziej, żeby nogi fotografującej osoby skierowałyby się do rogu zdjęcia, wtedy uznałbym że kompozycja drugiego planu jest zamknięta co też jest trudne do zrobienia wtedy to może zdjęcie by mi się spodobało. Albo nie, spodobałoby mi się gdybym zobaczył ładnie skomponowany cały kadr. Patrząc na drugie zdjęcie odnoszę wrażenie że oglądamy tylko wycinek tego co zarejestrował aparat.
Czyżby brakowało czegoś na co zaostrzył aparat, czy nie zdążył zaostrzyć? Używanie wszystkich punktów w automatycznym ostrzeniu też mogło sprawić, że aparat zaostrzył na bliżej znajdującą się bańkę.
W portrecie ostrość jest bardzo ważna, ogólnie portret przyjęło się robić na 35mm-50mm dla Twojego zestawu, ale w streecie to nawet bardziej ceniony byłby z 18mm gdybyś tak stanął pół metra od fotografowanego.nej.