Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    @greku792, rzeczywiście popuściłeś wodze fantazji.

    Wydaje mi się, że autorowi chodziło raczej o jak najbardziej naturalną, wierną do stanu zastanego kolorystykę.

    Moim zdaniem trzy rzeczy tu generują problem.
    1. Ogromna ilość mocno intensywnych niebieskich powierzchni. Ktoś, kto dobierał scenerię, jakby się na ten kolor uwziął.
    2. Pomarańczowe "naszyjniki kwiatowe". Pasuje to jak nie powiem komu siodło. Te barwy gryzą się niemiłosiernie.
    3. Inne oświetlenie dziewczynki z pierwszego planu, w porównaniu z dziewczynkami na drugim planie.

    Na początek chciałem ponownie pogratulować gustu osobie odbierającej scenografię / dekoracje.
    Chyba obniżał bym kontrast, nasycenie, niebieskiego prawie na pewno.

    Na łatwiznę wersja czarno - biała XD
    Zgadzam się na łatwiznę wersja B&W.
    W przedszkolach tak jest, a wiem to z doświadczenia, że ma być kolorowo i już, nieważne że kolory się gryzą.
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  2. #22

    Domyślnie

    Żeby nie było "czepialstwa" to proszę bardzo lekko poprawiona wersja.

    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  3. #23

    Domyślnie

    Moja wersja.




    Jeszcze jedna uwaga do kol .greku792. Sądząc po Twoich zamieszczonych wersjach foty, masz chyba bardzo źle ustawiony monitor. Zdjęcie w oryginale jest jasne ma sporo
    jasnych planów , a u Ciebie histogram się kończy ok 1/4 zakresu przed prawą stroną.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kazzi Zobacz posta
    Moja wersja.




    Jeszcze jedna uwaga do kol .greku792. Sądząc po Twoich zamieszczonych wersjach foty, masz chyba bardzo źle ustawiony monitor. Zdjęcie w oryginale jest jasne ma sporo
    jasnych planów , a u Ciebie histogram się kończy ok 1/4 zakresu przed prawą stroną.
    Niestety ale pracuję na laptopie, jestem amatorem, nie zarabiam na fotografowaniu, żyję z czego innego więc profesjonalny monitor potrzebny mi nie jest.
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez greku792 Zobacz posta
    Niestety ale pracuję na laptopie, jestem amatorem, nie zarabiam na fotografowaniu, żyję z czego innego więc profesjonalny monitor potrzebny mi nie jest.
    To spróbuj chociaż jasność ustawić tego laptopa bo Twoje wersje są sporo za ciemne co sugeruje, że masz za jasno ustawiony ekran.
    Ja też kiedyś obrabiałem na laptopie i kiedyś się bardzo zdziwiłem wywołując zdjęcia, później pobawiłem się różnymi ustawieniami i było lepiej.
    Wywołaj jakieś zdjęcia, ale bez korekty labu, porównaj z lapkiem i zobaczysz jak mniej więcej ustawić ekran. Nie obrabiaj też w ciemnościach. Spróbuj pokombinować bo po co siedzieć nad obróbką jak wywołasz zdjęcia i wyjdzie Ci całkiem co innego niż chciałeś uzyskać.
    PS.
    Też jestem amatorem i nie zarabiam na zdjęciach, ale jako taki monitor (nie mówię profesjonalny) jest przydatny. Z czasem warto odłożyć i kupić jakiegoś taniego NECa albo inne EIZO
    "Emotion is really the only thing about pictures I find interesting. Beyond that it is just a trick" - Christopher Anderson<br>

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joniu85 Zobacz posta
    To spróbuj chociaż jasność ustawić tego laptopa bo Twoje wersje są sporo za ciemne co sugeruje, że masz za jasno ustawiony ekran.
    Ja też kiedyś obrabiałem na laptopie i kiedyś się bardzo zdziwiłem wywołując zdjęcia, później pobawiłem się różnymi ustawieniami i było lepiej.
    Wywołaj jakieś zdjęcia, ale bez korekty labu, porównaj z lapkiem i zobaczysz jak mniej więcej ustawić ekran. Nie obrabiaj też w ciemnościach. Spróbuj pokombinować bo po co siedzieć nad obróbką jak wywołasz zdjęcia i wyjdzie Ci całkiem co innego niż chciałeś uzyskać.
    PS.
    Też jestem amatorem i nie zarabiam na zdjęciach, ale jako taki monitor (nie mówię profesjonalny) jest przydatny. Z czasem warto odłożyć i kupić jakiegoś taniego NECa albo inne EIZO
    Pokombinuje z ustawieniami w lapku. Na początek wyłączę coś takiego jak true color, może to to zakłamuje kolor, z jasnością również spojrzę. Dzięki za sugestie.
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Potrzebuje pomocy.
    By jaceko0o in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-12-2016, 15:34
  2. potrzebuje pomocy
    By hanibal in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-02-2014, 01:36
  3. Potrzebuję pomocy
    By MrPiastus in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-02-2011, 20:11
  4. potrzebuję pomocy!
    By rap_pacjentka in forum Serwis
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 20:00
  5. potrzebuje pomocy
    By alexg in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2007, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •