Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Smile Kalibracja monitora w laptopie Lenovo z kartą graficzną nvidia

    Witam

    Mam ogromną prośbę , pomoże mi ktoś skalibrować mój monitor w laptopie, na razie nie stać mnie na kupienie monitora graficznego ponieważ w obecnej chwili na tym nie zarabiam a chciała bym zająć się bardziej profesjonalnie. Fotografia stała się moją pasją i sposobem na życie. Dlatego też chcę się tym zająć bardziej profesjonalnie bo sprawia mi to wielką przyjemność. Jak tylko zacznę zarabiać albo uzbieram wystarczającą ilość gotówki to pewnie kupię sobie odpowiedni , ale w obecnej chwili jest dużo przeciwko temu żeby tak było ......;/ Ja na kalibracji się praktycznie nie znam , czytałam o tym trochę artykułów i oglądałam filmików ale ciężko jest mi to wszystko ogarnąć ..... nie chcę czegoś zepsuć , znając moje szczęście. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.

    Laptop Lenovo G550 z kartą graficzną nvidia geforce with Cuda.
    System Windows 7.
    Ostatnio edytowane przez Małgorzata2546 ; 28-06-2017 o 12:47

  2. #2

    Domyślnie

    ale jak to pomoc? trzeba znalezc firme, ktora kalibruje monitory, wiedziec ze monitora w laptopie nie da sie poprawnie skalibrowac, przekonac kalibrujacego zeby zrobil co sie da, zaplacic i ju...

  3. #3

    Domyślnie

    Pomóc tak całkiem normalnie czyli napisać jakie mogła bym ustawić parametry żeby odtwarzane kolory były przynajmniej poprawne , wiem że nie da się monitora w laptopie skalibrować tak żeby idealnie odwzorowywał kolory , jak to ma miejsce w monitorach graficznych ale w jakimś tam stopniu da się to zrobić. Wątpię żeby jakaś osoba kalibrująca chciała się zając taką robotą , wiedząc że średnio to wyjdzie a ja wydam tylko kasę i już..... Dlatego też proszę tu o poradę jak to zrobić.

  4. #4

    Domyślnie

    ale inaczej sie nie da

  5. #5

    Domyślnie

    Wiele nie zrobisz, jak już napisał R. Zawsze możesz się pobawić tymi testami: https://mva.pl/viewtopic.php?t=6
    Z moich doświadczeń wynika, że w tego typu laptopach co by nie robić - kolor będzie fatalnie przekłamany. Byle monitor z IPS będzie pokazywać kolory lepiej (choć daleko od doskonałości).
    Widzę to właśnie w pracy, gdzie pracuję na dosyć wydajnym Dellu za górę pieniędzy i Dellowym monitorze biurowym za 1000zł+. Na monitorze da się zdjęcia oglądać, na klapie - obrzydliwość.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję Widzę, że będę musiała jakoś szybciej dorobić się monitora graficznego , tylko jeszcze nie wiem jak...... ;( Wydam kasę na osobę która mi go skalibruje a i tak będzie beznadziejnie to nie widzę sensu wydawania takiej kasy ;/ A jakieś w ogóle przyniesie efekty zabawa tymi testami czy to tylko takie testy dla mojej wiedzy , jaki mam monitor??

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2015, 11:25
  2. Lightroom 5 a karta graficzna w laptopie
    By barszczo in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-08-2015, 11:29
  3. Za zimne kolory na laptopie Lenovo
    By smk in forum Komputery
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 22:21
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-08-2009, 21:06
  5. Kalibracja -> nowa karta graficzna + Lightroom = Qpa
    By Mr.Pietrek in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-11-2008, 17:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •