Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Kto ma SB-28?

  1. #1

    Domyślnie Kto ma SB-28?

    Witam.
    Potrzebuję lampy do fotopułapki. Doszły mnie słuchy że w/w lampa wybudza się z trybu stand by od razu, gotowa jest już za pierwszym wciśnięciem spustu a nie jak wiekszosc lamp nowych dopiero od drugiego wcisniecia spustu do końca.
    Czy ktoś mógłby to potwierdzić lub temu zaprzeczyć.
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Z D70s budzi się po wciśnięciu spustu do połowy, przy gwałtownym wciśnięciu spustu do końca błyska i robi zdjęcie, ale wydaje mi się, że z opóźnieniem się to dzieje, dokładnie nie testowałem.
    F90x, F601, D3; N24/2.8D N35/2D, SY35/1.4, SY135/2

  3. #3

    Domyślnie

    Chyba wszystkie lampy z TTL budzą się w momencie wciśnięcia spustu do połowy, o ile lampa jest wpięta pod TTL, bo jest od tego oddzielny styk. Jeśli wyzwalasz lampę z wężyka, to na pewno zostanie ona wybudzona w momencie wyzwolenia aparatu, ale czy zdąży błysnąć w odpowiednim czasie - z tym już raczej tak dobrze nie będzie.

    Jak chcesz lampy do pułapki i najlepiej nie usypiającej, to polecam YN-560 III lub IV lub YN-660. Można im wyłączyć usypianie, a problem z rozładowywaniem z tego powodu aku można rozwiązać przez zewnętrzne zasilanie.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 28-06-2017 o 06:56
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Chyba wszystkie lampy z TTL budzą się w momencie wciśnięcia spustu do połowy, o ile lampa jest wpięta pod TTL, bo jest od tego oddzielny styk. Jeśli wyzwalasz lampę z wężyka, to na pewno zostanie ona wybudzona w momencie wyzwolenia aparatu, ale czy zdąży błysnąć w odpowiednim czasie - z tym już raczej tak dobrze nie będzie.
    Jeśli dobrze pamiętam to wiele lat temu D100 i SB28 po uśpieniu, błyskała mi dopiero na drugim wyzwoleniu migawki. Zamieniłem na SB28DX i problem się rozwiązał.

  5. #5

    Domyślnie

    jesli lampa jest w STD BY (czyli stand by) to po wcisnieciu spustu migawki do polowy jest od razu gotowa do swiecenia.

  6. #6

    Domyślnie

    Szanowni użytkownicy SB28, starej ale dobrej lampy.
    Czytając powyższe wpisy postanowiłem dołożyć 3 grosze.
    Ważne jest to gdy np. używa się jej /SB28/ poza korpusem wyzwalając zdalnie. Automatyczne usypianie jest często irytujące wszyscy o tym wiemy.
    Jak zaradzić? Śpieszę z pomocą.

    Tryb "STBY" bardzo łatwo można wyłączyć.

    1. Krok pierwszy - Wyłącz lampę.
    2. Krok drugi - wciśnij i przytrzymaj przycisk MODE
    3. Krok trzeci - przytrzymując wciśnięty przycisk MODE należy włączyć lampę przyciskiem "ON". Po uruchomieniu puścić przyciski.
    Po tej operacji przy normalnym włączaniu/wyłączaniu lampy "STBY" będzie cały czas wyłączony.

    By uaktywnić tryb "STBY" należy jeszcze raz powtórzyć powyższą procedurę.

    Życzę miłego użytkowania starej ale jarej SB28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •