Close

Strona 9 z 13 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 122
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    kurczeblade ma szczęście do aparatów po prostu miał 600D (ka wynikało z postów) które nie chlapało, a teraz ma 750D które sie nie wiesza - po prostu fart, tylko dlaczego serwisował tego 600D skoro nie chlapał? zgubiłem się.
    Chlapać to może płacząca dziewczynka w basenie, jak jej zabawki odbiorą. Mam d600 od samego początku i mimo tego że to półka amatorska aparat działa jak czołg. Problem miałem z budząca się matrycą, ale nie przeszkadzało mi to w codziennym użytkowaniu, nigdzie nie pamiętam żeby problem polegał i na chlapaniu i gdyby nie lament w internecie to bym nawet nie wiedział że mam aparat z tą przypadłością. Chyba że bym zaczął fotografować na F22 białe ściany jak niektórzy testerzy bateryjek, którzy w 4 ścianach siedzą i fotografują mikrofalówkę w kuchni żeby doszkuac się problemu. D600 wysyłałem bo miałem okazję wymienić za free cały mechanizm migawki, a nie dlatego że widziałem w tym problem. Nie robiłem krajobrazów, żebym mógł zauważyć ten problem, matryce mi się brudzą bo często zmieniam obiektywy, ale albo je czyszcze sam, albo wysyłam na czyszczenie.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 17-07-2017 o 09:32

  2. #82
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carolco Zobacz posta
    .. oba zdjęcia z czasem 1/1250s. ...
    Sorry za OT. Jak pierwszy raz to napisałeś to sądziłem, że po prostu nacisnęły się ci dwa klawisze i stąd tak duża liczba. Ale w kolejnym poscie znowu piszesz 1/1250s. Po co tak krótki czas i to we wnętrzu, gdzie musisz przez to mocno podnosić ISO?

  3. #83

    Domyślnie

    odpowiem za kolegę

    Cytat Zamieszczone przez Carolco Zobacz posta
    ... Po wejściu do kościoła, chciałem zrobić zdjęcie ale widzę, że nie przestawia mi czasu migawki (tryb U2, czyli u mnie program M) - cały czas 1/1250,
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  4. #84

    Domyślnie

    kurczeblade Ty naprawdę nie odróżniasz sytuacji zepsucia się pralki, w której możesz wyprać swoje gacie na drugi lub kolejny dzień, od np. zepsucia się sprzętu na zleceniu jakieś
    100-200 km od domu, gdzie coś musisz zrobić w danej chwili i koniec ?!?!?!
    Ostatnio edytowane przez tomgol ; 17-07-2017 o 11:00

  5. #85
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    A jeśli pralka pierze ostatni zestaw strojów dla real madryt, a do gwizdka została 15 minut ?

    Przypomnę tylko że pralki tez są do zastosowań komercyjnych jak i wiertarki itp kupujesz albo amatorskie albo zastosowania komercyjnego, jak zepsuje ci się w trakcie wiercenia dziur w suficie zielony bosch to chyba nie będziesz szalał że wina tylko wina sprzętu, jak kupisz sprzęt do zastosowania profesjonalnego to zapłacisz duuuużo więcej i wtedy jest problem.

    D750 to popularny obecnie sprzęt, tani, dużo tego na używanego wszędzie.

    Jak wygląda awaryjność D3, D4, D5 ?

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta

    D750 to popularny obecnie sprzęt, tani, dużo tego na używanego wszędzie.

    Jak wygląda awaryjność D3, D4, D5 ?
    Ale mój D80 kosztował 3000zł, też był tani, D750 z kolei 6800zł, więc nie ma tu logiki, że tańszy i gorszy sprzęt jest gorzej zrobiony
    Trochę puszek i szkiełek

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jak wygląda awaryjność D3, D4, D5 ?
    Zapewne tak jak możesz wyczytać w sieci... Przy czym warto wziąć poprawkę na to, że ten pierwszy i długi bywa znacznie wyeksploatowany. Więc należy wziąć pod uwagę czy usterka wynika ze zużycia (jeśli sprzęt ma np. 5 lat i 200-400 tys. klapnięć) czy z grymasu sprzętu który ma 50-100 tys. przebiegu i jest na gwarancji.

  8. #88

    Domyślnie

    W przepychanki się nie włączam, innych wątków nie poruszam.

    Mój D750, kupiony w grudniu 2014, jeszcze przed ujawnieniem problemu flary. Flarę uzyskałem raz, gdy w trybie LiveView chciałem ją uzyskać. "Udało się" to na jednym obiektywie (bodajże starym N50/1,8D).
    Wg numeru seryjnego łapie się na wszystkie akcje serwisowe. Już po gwarancji, 60k zdjęć.
    Zakładamy, że będę miał szczęście i migawka padnie przy, np. 500k - serwis nadal nieodpłatnie usuwa usterki (pytane u źródła). Mi to pasuje.
    Generalnie ŻADNYCH problemów. Wszelkie zawiechy to problem kart - Lexary i Kingstone (najszybsze serie) sprawiały problemy także na D7200. Oryginalne SanDisk Extreme Pro 95MB/s (R i W) nie sprawiają kłopotów (o ile są oryginalne) - u mnie od 50k zdjęć problemów z zawieszaniem brak, wykorzystując pełne możliwości bufora pamięci. Robię zdjęcia i się zachwycam, choć w związku z jeszcze większym zachwytem po zakupie D500 rozważam zakup drugiego D500 w zamian za D750 i przejście na szkła DX. Oszczędność kasy i wagi.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 25-09-2017 o 18:58 Powód: pis.
    D5 | D850 | D810 | D800 | AF-P N10-20VR | N24-70G ED | N24-70E VR| N24/1,8G ED | N50/1,8G | N85/1,8G | N70-200/2,8E VR | N200-500/5,6E VR | N300/2,8G VRII | N400/2,8E FL | N500/4G VR | N600/4G VR | TC x1,4 III | TCx1,7 II | TCx2,0 III | SB-300 | SB-700 | 4 nogi Manfrotto + 498RC4

  9. #89

    Domyślnie

    tgollob_jamessuchar poszło PW do Ciebie , ale masz chyba pełną skrzynkę
    FX

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomgol Zobacz posta
    kurczeblade Ty naprawdę nie odróżniasz sytuacji zepsucia się pralki, w której możesz wyprać swoje gacie na drugi lub kolejny dzień, od np. zepsucia się sprzętu na zleceniu jakieś
    100-200 km od domu, gdzie coś musisz zrobić w danej chwili i koniec ?!?!?!
    Nie! nie rozumiem. Bo :
    1) Jak ktoś robi to zawodowo i jeździ 100-200 km na zlecenie to zapewne nie posiada jednego obiektywu i jednego aparatu z jedną baterią itp. - jeśli jest inaczej, to ktoś na własne życzenie ryzykuje.
    2) Żadna z tych akcji serwisowych (D600/D750) nie przeszkadzała w dalszym używaniu aparatu. Chyba że komuś nagle D600 wybuchło w momencie najważniejszej chwili, a wybuch był spowodowany kurzem na matrycy - było tak ? NIE!
    3) Aparat może się zepsuć na wiele sposobów, np. może upaść i się rozwalić na zleceniu. Tak samo może Ci się rozwalić D5 na zleceniu (są przypadki gdzie w 1 cyfrówkach padały migawki szybciej niż się spodziewano) Więc dochodzimy do punktu pierwszego - SPRZĘT ZAPASOWY!

    Ani razu nie słyszałem żeby komuś padło coś w D600/750 tak żeby zepsuł sobie zlecenie, zdjęcia. A jak już się stało to z takim samym prawdopodobieństwem jak inny sprzęt. No ale nie! No przecież jak się pojawi flara raz na 2000 zdjęć, robiąc zdjęcie celując prosto pod słońce to przecież dalej nie można zrobić zdjęcia ale jak to w internecie, zawsze znajdzie się ktoś kto sieje dramat i ferment, rozdmuchując mały problemik do skali wybuchu nuklearnego na całej planecie

    Gdybym wiedział wcześniej, przed kupnem tych aparatów o ich wadach fabrycznych, to śmiało bym kupował kolejny raz ten sprzęt. Szczególnie celując w te, które są objęte akcja serwisową, bo można śmiało korzystać z tych aparatów, wystrzelać sobie migawkę, a później wymieniają bez problemu na nowy mechanizm, migawkę i do tego nowe gumy.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 17-07-2017 o 18:48

Strona 9 z 13 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d750 problemy z pomiarem światła
    By jacekku in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 31-05-2021, 13:26
  2. D750 Dziwne problemy z focusem
    By mnikond750 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 16:14
  3. Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 00:56
  4. [ Krajobraz ] Miałeś, chamie, złoty róg...
    By wpkx in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-12-2010, 18:00
  5. Vista i problemy, problemy, problemy...
    By t0m3k in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-10-2010, 22:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •