Close

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 122
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rossi_PL Zobacz posta
    Wczoraj na grupie FB: D750 USERS pojawił się świeży wątek na temat ERR i włączeniu body. W niecałą dobę mamy 268 wpisów...
    Tyle ze informacja jest z 2016 roku

    Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

  2. #12

    Domyślnie

    Mnie interesuje to czy powodem zawieszania sie aparatu jest posiadanie wadliwej migawki czy ogólnie body ma wadę konstrukcyjna i po pewnym przebiegu w każdym aparacie wada się pojawia i wymiana migawki poprawi sprawę tylko na jakiś czas. Powiem tak że ten aparat mnie kusi ale bardzo boję się jego zakupu. Perspektywa tego że na zleceniu zawiesi mi sie lustro nie motywuje mnie do wydania pieniędzy.

  3. #13

  4. #14

    Domyślnie

    U mnie brak problemów. Drugi rok pracuje na tym aparacie. Raz się pojawił jakiś err przy 1/4000 ale to świadomy err bo z akcji serwisowej, dalej robiłem zdjęcia przez jakieś pół roku. Aparat został wysłany na akcje serwisową i dalej pięknie działa

  5. #15

    Domyślnie

    Tak, mamy. Dwa D750 które mają taki sam problem: już kilka razy zdarzyło nam się nie nagrać sceny, ponieważ przy próbie wyłączenia nagrywania aparat zamierał i pomagało jedynie wyjęcie baterii. Oczywiście klip nie został nagrany na kartę I tym sposobem nie mieliśmy np. przywitania Młodych chlebem i solą.
    Aha, zwiech lustra nawet nie liczę, bo to mała strata (i szybka naprawa: odkręcenie obiektywu, próba zrobienia zdjęcia, opuszczenie lustra) w porównaniu z przekonaniem, że masz nagrane dane wydarzenie a tu dupa
    Ostatnio edytowane przez docxxx ; 28-06-2017 o 01:02

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rossi_PL Zobacz posta
    Body ze stycznia 2016, nr seryjny 608. Niedawno przy przebiegu ~19k pierwszy raz ERR po włączeniu z lustrem zablokowanym na górze. Po moim kilkudniowym dochodzeniu wnioski są takie. Matryca czysta, nic nie chlapie, AF zasuwa, moje szkła bez mikroregulacji, szybka migawke 1/4000 Trzaska jak głupi bezbłędnie. Jedyne co to UWAGA, trzeba włączyć aparat z pierwszym wyzwoleniem migawki od 1/500 w górę. U mnie pierwsze włączenie na 1/80, 1/160, 1/250, 1/320 no problem. Przy 1/500 i krócej jest ERR z lustrem w górze. Body OFF/ON i problem znika. Także sprawdźcie u siebie panowie, od razu ustawcie AISO 1/1000, położyć aparat na 6-8h. Wziąć do ręki i strzelić pierwsze zdjęcie 1/1000s. Z moich obserwacji wygląda tak, że po tych 6-8h jest w stanie się wyzwolić z krótkim czasem ponownie z błędem. Jeżeli zrobimy to wcześniej to błędu nie będzie.
    To już od dawna jedna z akcji serwisowych załatwiała
    Pociesza mnie to, że wszystkie błędy jakie się pojawią zostały załatwione akcjami serwisowymi. Czytam sporo bo szykuję się w tym roku na kupno tego body.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  7. #17

    Domyślnie

    @docxxx z drugiej strony mam znajomego, który kręci śluby - od samej premiery tego sprzętu . Ma dwie D750 plus jakieś d610 , robi masówkę, ma jeszcze jednego pracownika, czasami w weekend nawet po 4 śluby mają piątek-sobota, na rok około 40-50 ślubów, plus plenery. O sprzęt nie bardzo dbają, traktują to jako śrubokręt do pracy. Bardzo często ich spotykam na ślubach i w sumie mamy wspólne zlecenia. Ani razu mu się d750 nie zawiesiła i nie ma z nimi problemu. I mało tego aparatu podlegają akcji serwisowej od dawna, ale nie chce mu się wysyłać. Więc docxxx docxxx może wyślij do serwisu skoro takie coś Cie trapi, a innych nie

    Ja myślę że swoim D750 zrobiłem około 40, może i nawet więcej, plus plenery , plus sesje portretowe. Nigdy mnie nie zawiódł. Odpukac

  8. #18

    Domyślnie

    To jak Panowie,nikt nie ma erroru po 1 dniu nie uzywania body?
    Hmmm. Czy wszyscy ci ktorzy odpisali w tym wątku ze nie maja problemu zrobili dokladnie tak jak to opisal Rossi_Pl? To jest bardzo wazne.
    Prosilbym jeszcze raz ustawcie swoje puszki na migawke 1/1000 zostawcie wylaczone body na noc i nastepnego dnia po poludniu wlaczcie body i cyknijcie pierwsze zdjecie na takim czasie.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 25-09-2017 o 18:35 Powód: pis. (Ci->ci)
    FX

  9. #19

    Domyślnie

    Ja narazie (tfu,ftu,tfu... przez lewe ramię) problemów żadnych nie mam. Nr serii sprawdzałem przy zakupie w zeszłym roku i na żadną akcję serwisową się nie łapał. Z ciekawości dawno temu sprawdzałem jak to jest z tymi przerwami kilku dniowymi i krótkimi czasami wyzwalania migawki (1/4000), działał prawidłowo. Przebieg migawki po roku to około 5000.
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  10. #20
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barto28 Zobacz posta
    To jak Panowie,nikt nie ma erroru po 1 dniu nie uzywania body?
    ...
    Prosilbym jeszcze raz ustawcie swoje puszki na migawke 1/1000 zostawcie wylaczone body na noc i nastepnego dnia popoludniu wlaczcie body i cyknijcie pierwsze zdjecie na takim czasie.
    Mnie ciekawi jak ludzie na to wpadają. Testują wszystko? Kolejnego dnia nastawiają na 1/2000, kolejnego na 1/4000, potem na 1/500, 1/250 itd. A potem zostawiają body z tymi czasami na 2 dni, a potem na tydzień. I po roku mają sprawdzone body ..

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d750 problemy z pomiarem światła
    By jacekku in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 31-05-2021, 13:26
  2. D750 Dziwne problemy z focusem
    By mnikond750 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 16:14
  3. Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 00:56
  4. [ Krajobraz ] Miałeś, chamie, złoty róg...
    By wpkx in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-12-2010, 18:00
  5. Vista i problemy, problemy, problemy...
    By t0m3k in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-10-2010, 22:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •