Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2017
    Miasto
    Frankfurt am Main
    Posty
    1

    Angry D750 Film instruktażowy

    Witam Wszystkich
    Na wstepie chciałbym zaznaczyc ze jestem nowy na tym forum i jestem zupelnie nowym urzytkownikiem Nikona D750, w dodatku zupelnie zielonym. Kupilem ten aparat z mysla robienia ladnych zdjec na moich malych wyprawach, nie majac pojecia tym jaki on jest skomplikowany (bo jestem oslem i nie przeczytalem nic na temat tego typu aparatow). A teraz jak juz kupilem borykam sie z jego obsluga, bo na domiar tego wszystkiego jedyna instrukcja ktora mam jest oczywiscie w kilku jezykach tylko nie po polsku. Udalo ni sie znalezc instrukcje w sieci, ale ona ma 540 stron
    Moj sprzet to : NIKON D750 AF-S NIKKOR 24-120mm f/4g ED VR
    A moja goraca prozba do bardziej zaawansowanych urzytkownikow (mniiej zaawansowanym ode mnie nie mozna byc) czy moglby mi ktos wskazac jakies tutoriale, lub filmy instruktarzowe dotyczace tego aparatu (w jezyku polskim), bo troche mi wstyd ze wydalem 1....... € na aparat ktorym nie umiem sie poslugiwac i nadal robie zdjecia telefonem
    Z gory dziekuje i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez prz3mo ; 23-07-2017 o 11:54 Powód: błąd ortograficzny w tytule postu

  2. #2

    Domyślnie

    Instrukcję obsługi masz tutaj: http://download.nikonimglib.com/arch...M_DL(Pl)01.pdf
    Może na początku fajnie by było przeczytać jakieś książki, np "Ekspozycja bez tajemnic" Bryana Petersona. Na forum mamy wątek Książki do nauki fotografii, może Cię zainteresuje.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #3

    Domyślnie

    Szanowny Kolego. Niestety moim zdaniem nie można bez zapoznania się z instrukcją obsługi, korzystać z zadowoleniem z Twojego aparatu. Minimum wiedzy niestety należy posiąść i najlepszym sposobem (prócz przeczytania wspomnianej instrukcji) byłoby spotkanie się z użytkownikiem takiego aparatu i poznanie podstawowych funkcji. Twój post czyta się niekomfortowo ze względu na błędy ortograficzne, które staramy się na tym forum eliminować. Myślę, że słowo "instruktażowy" i "użytkownikiem" należałoby poprawić. Życzę wiele radości z użytkowania tak zacnego aparatu.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Może bardziej chodzi jak to ugryźć, jak już mamy wiedzę z instrukcji to zaczynamy próbować, trzeba zrozumieć zależności między przysłoną, czasem naświetlania i ISO, najlepszy sposób to robienie zdjęć i na początek tryb A ( nie Auto tylko A czyli preselekcja przysłony ) daje najlepsze efekty według mnie.

  5. #5

    Domyślnie

    Podstawa to instrukcja obsługi. Krok po kroku czytaj i testuj każdą rzecz na aparacie. Choćby to zajęło tydzień warto.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    Nowy Jork USA i Warszawa
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam
    Nikon D750 jest pozycjonowany jako aparat dla zaawansowanych amatorów (zielony tryb). W Nowym Jorku jest taki sklep B&H (sprzęt foto video audio zarówno profesionalny jak i amatorski) w którym równolegle z rozpoczęciem sprzedaży nowego modelu aparatu można kupić kasetę z instrukcją filmową tego modelu. Instrukcję i porady na takim filmie przygotowują profesjonalni fotograficy często o znanych nazwiskach. Film najczęściej można kupić w kilku wersjach językowych, najczęściej angielski, hiszpański, portugalski(Brazylia) i francuski. Może ktoś wpadł by na pomysł podobnego wydawnictwa w Polsce. Oczywiście nie zwalnia to z obowiązku przeczytania instrukcji papierowej, ale ta filmowa znakomicie ułatwia i przyspiesza opanowanie wszystkich funkcji aparatu.
    Nikon f100 D300 D750 dwie sabinki, jeden metz I troche AF i manualnych słoików

  7. #7

    Domyślnie

    Hmmm...
    Jak sobie przypomnę moje zakupy aparatów fotograficznych.
    D80, D90, NX1000, NX500... Przed zakupem każdego z nich miałem ściągnięta instrukcję i przeczytaną od dechy do dechy conajmniej raz, a bardziej interesujące fragmenty po kilka. Niespecjalnie nawet dlatego, że nie potrafię obsłużyć aparatu. Bo przy drugim bardzo zbliżonym, oraz przy dwóch kolejnych nie o obsługę chodzi. Obsługę łatwo opanować już za pierwszym razem. Ale dlatego, żeby wiedzieć, co kupuję, za co płacę. Z czego będę mógł korzystać a czego będzie brakować. Tym bardziej warto ją przeczytać za pierwszym razem. Każdy aparat obsługuje się analogicznie, podstawowe funkcje bardzo podobnie w każdym modelu. Przysłona, migawka, ISO, tryby PASM.
    Nie ma co się lenić. Instrukcję trzeba i warto przeczytać. Żadną ujmą to nie jest.

    Na portalu szeroki kadr można uzupełnić resztę podstawowej wiedzy.

    Zakupu dokonałeś dobrego. Teraz czas jak najlepiej go wykorzystać. Powodzenia.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  8. #8

    Domyślnie

    E tam... instrukcję czyta się dopiero wtedy gdy wszystko inne zawiedzie
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  9. #9

    Domyślnie

    Są dwa rodzaje ludzi: tacy co czytają instrukcje nawet po kupnie okapu, żelazka czy krzesła i tacy co nie czytają instrukcji nawet przy składaniu mebli z Ikei. Później jednak ci drudzy się dziwią jak za każdym razem gdy składają szafę to wychodzi im łóżko piętrowe i kupa luźnych śrubek :P
    D7(5)0 | F100 | F8/3.5 | S10-20/4.5 | N18-35 | S24-70/2.8 | N50/1.8 | N85/1.8 | N70-300VR | SB800

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ppfalcon Zobacz posta
    Są dwa rodzaje ludzi: tacy co czytają instrukcje nawet po kupnie okapu, żelazka czy krzesła i tacy co nie czytają instrukcji nawet przy składaniu mebli z Ikei. Później jednak ci drudzy się dziwią jak za każdym razem gdy składają szafę to wychodzi im łóżko piętrowe i kupa luźnych śrubek :P
    Instrukcję do D750 trzymam zawsze na wierzchu... czasami się przydaje... komuś... kilka razy też skorzystałem jak miałem problemy z pomiarem światła i ogarniałem z grubsza af. Ale nigdy tego w całości ani jakichś większych fragmentach nawet nie czytałem, a tym bardziej przed kupnem tego aparatu
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Film instruktażowy
    By manfred in forum Video/film
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-11-2014, 14:21
  2. Film: VSCO Film – Emulator filmu dla Lightrooma, Aperture i ACR
    By malita in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 15:27
  3. Film is Not Dead: A Digital Photographer's Guide to Shooting Film
    By blazieras in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 21:11
  4. Film
    By admin in forum Video/film
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-01-2010, 13:53
  5. Czyszczenie sensora - filmik instruktazowy
    By krpolak in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-07-2005, 07:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •