Close

Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 122
  1. #41

    Domyślnie

    U mnie po trzech miesiącach od zakupu nowego bez wad serwisowych zaczęła wieszać się migawka na 1/4000s. Przepracowałem do końca sezonu i wymieniłem migawkę na gwarancji. W tym samym czasie z tej samej serii mój bratanek tez kupił D750 i ta sama przypadłość. Ja podejrzewałem grip Pixela bratanek tez takiego gripa używa. Ja po wymianie migawki wymieniłem tez grip i póki co problemu z migawką nie ma. Bratanek odkręcił grip i nadal robi i problem ustał. Niestety po wymianie migawki w moim D750 pojawił się poważny problem, a mianowicie aparat przestrzeliwuje ostrość. Bolączka taka sama jaka występuje w D800. Przed wymiana migawki nie miałem tego problemu i aparat bezbłędnie ostrzył w punkt. Teraz ostrze np. na parę w tańcu a ostrzy są ludzie z tyłu i niestety jest to nagminne. Teraz w sezonie nie mogę póki co oddać go do serwisu ale na koniec sezonu na pewno to zrobię i najprawdopodobniej pozbędę sie tego aparatu.

  2. #42

    Domyślnie

    Sorry, odkąd kalibracja AF za 150zł jest poważnym problemem? Zwłaszcza, że to układ mechaniczny - z czasem i tak musi się rozregulować z braku mechanizmu autokompensacji i zużycia współpracujących elementów.
    Problemem jest jakość serwisu, który po wymianie migawki nie sprawdził AF.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #43

    Domyślnie

    Dokładnie, AF można wyregulować albo wyregulować obiektyw do body Co do wieszania się migawki na 1/4000s to cały czas piszemy, że na to była akcja serwisowa Jak ktoś zrobił akcje serwisowe to nic z body się nie dzieje.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  4. #44

    Domyślnie

    A czy przy wymianie migawki serwis musi coś gmerać przy AF? Czy nie jest to konieczne? Jak np body trafia dobrze , wymienia migawkę to czy musi być ponowne ustawienie AFu (kalibracja)?
    FX

  5. #45

    Domyślnie

    Serwis musi ponownie wyregulowac AF w tym przypadku.

  6. #46

    Domyślnie

    Dla mnie to jest problem bo serwis olał sprawe i nie oddał sprawnego aparatu, a ze wzgledu na sezon nie moge go oddac do kalibracji. Po sezonie to juz nie problem.
    A co do akcji serwisowej to mój aparat był kupiony jako juz pozbawiony wad serwisowych i problem z migawką nie powinien wystapić. Na szczęście miałem gwarancje bo po gwarancji musiałbym za to zapłacić.

  7. #47

    Domyślnie

    Kalibruj w Studio5s, a nie u Nikona. Zaoszczedzisz pieniadze i nerwy.

  8. #48

    Domyślnie

    Mi sie czasami wiesza choc kupilem body bez kropek z nowej partii, podobno juz bez wszelkich wad. Ogolnie to nie jestem zadowolony z obrazka i pomiaru swiatla, jest duzo mie przewidywalny. D800 i moje d810 lepiej sie sprawuje i moge na nich bardziej polegac a i obrazek daje imo bardziej naturalny. D750 mam od 1'5 roku okolo 20 tys klapniec.

    Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

  9. #49

    Domyślnie

    A ja mam jeszcze inny problem z D750... Migawka mi się nie zawiesza, próbowałem na wszelkie sposoby. Ale czasami podczas robienia zdjęć, stało mi się to dokładnie 3 lub 4 razy. Na wyświetlaczu wyskakuje error ale UWAGA tylko w momencie jak lampa jest w trybie TTL, lampa w tryb M i aparat działa ( APARAT też w trybie M).. Okej wszystko było by fajnie ale, zdejmujemy lampę, zmieniamy obiektyw czyścimy styki, wyjmujemy baterię. I error wyskakuje na każdym trybie oprócz manualnego.... Na dosłownie każdym oprócz M (i u1, u2). I po kilku godzinach fotografowania po prostu znika..

    Mały to dla mnie problem bo i tak zawsze mam na M, problem mam tylko z lampą bo mam przeważnie w TTL. Ale czasami szybka zmiana otoczenia zmieniałby człowiek szybko na "A" i nie może bo error.
    I tutaj mam filmik z tego jak to wygląda.

    Nikon D5100 |Nikon D7100 | N18-105| N35 |Nikkor 70-200 f/2.8 Grey | N55-300|Sigma 17-50 | N SB-700 |YN-560 II| revuenon 135mm f/2.8 | Velbon DF60 | RF603II

  10. #50

    Domyślnie

    Mi tez sie zawiesza.

    Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d750 problemy z pomiarem światła
    By jacekku in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 31-05-2021, 13:26
  2. D750 Dziwne problemy z focusem
    By mnikond750 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 16:14
  3. Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 00:56
  4. [ Krajobraz ] Miałeś, chamie, złoty róg...
    By wpkx in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-12-2010, 18:00
  5. Vista i problemy, problemy, problemy...
    By t0m3k in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-10-2010, 22:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •