Close

Strona 10 z 13 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 122
  1. #91

    Domyślnie

    kol. to był przykład, a można przytoczyć ich więcej. Równie dobrze może to być wymarzona wycieczka, nietypowa impreza itp.,
    a nawet zwykłe pstryki dzieciaków z wakacji. Zawsze mam mieć z sobą wiadro zapasowych nikonów ?
    Staram się zrozumieć frustracje użytkowników, którzy często za ciężko uzbierane lub zarobione pieniądze kupują bardzo drogi
    dla nich sprzęt i muszą z nim lecieć zaraz do naprawy. Kiedyś w mojej starej firmie szefostwo kupiło poloneza trucka. Jak wyjechał
    z salonu w jednym końcu miasta to do firmy w drugim już nie dojechał bo musiał wrócić do serwisu. Do takiej "normalności" zmierzamy
    i mamy to tolerować ? Wszyscy wiemy do czego doprowadziła taka "jakość" ?
    Jak we wszystkich ocenach i statystykach trzeba zachować rozsądek i tu się z Tobą
    zgadzam, ale fakty dl Nikona ostatnio są nieciekawe. Z mojej strony to już . bo robi się niepotrzebny OT.
    Ostatnio edytowane przez tomgol ; 17-07-2017 o 23:30

  2. #92

    Domyślnie

    Wracając do tej pralki, miałem sytuacje z zepsutą pralką, która akurat zepsuła się po powrocie z wakacji i żona(wtedy narzeczona) dostała szału bo gacie do prania a tu pralka kaput i to co się działo, napędziło mi większego stresa niż kurząca się matryca w D600 z dożywotnią akcją serwisową, w której wymieniają 1/2 aparatu Między innymi szukanie serwisanta, gdzie za 1 razem przyjechał i spartolił robotę, później poprawiał, dobierał nieodpowiednie części i generalnie zajęło mu to tydzień, pogoniłem, musiałem szukać następnego. Pralka zepsuła się dosłownie tydzień po gwarancji - Żona wciekła, pranie brudne, kasa za pierwszą naprawę poszła w błoto i szukanie odpowiedniej osoby która naprawi pralkę. Więc trochę nie trafiony przykład z pralką, bo więcej taka pralka mi stresu narobiła niż moje D600/D750 które są objęte akcjami serwisowymi

  3. #93

    Domyślnie

    moj bedzie szedl na kalibracje, wszystkie szkla potrzebuja mikrokalibracji +20 (a moze i wiecej, ale skali nie ma) i to nie kwesta szkiel, bo na d600 nie ma takiego hardcore. szkoda tylko ze studio5s dopiero od 20 sierpnia przyjmuje ;/

  4. #94

    Domyślnie

    Ja kupiłem w tym tygodniu. Sprawdziłem i to świeżutka seria bo nie podlega nawet tej najnowszej akcji serwisowej czyli dotyczy aparatów do prawie końca zeszłego roku. Zatem jest teoretycznie bez wad. Próbowałem wymusić jakieś błędy errory itp i na szczęscie nic. Ani cieni, ani problemów z flarami ani z errorami. Śmiga idealnie ale to dopiero dziewicze dni.
    Natomiast jedna rzecz jest fatalna w porównaniu choćby do d90, które posiadam. Czasami dość długo ładuje menu, lub panel info itp. Zauważyłem to już na filmikach w necie przy okazji innych rzeczy i mnie to lekko zdziwiło ale faktycznie tak jest. W d90 jest momentalnie, żadnej zwiechy nic nawet nie ma chyba ikonki klepsydry a tutaj niestety się czasami pojawi. Nie wiem czym to jest spowodowane ale widać to norma w nowszych albo lepszych body
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  5. #95

    Domyślnie

    Errory czasem

    Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

  6. #96

    Domyślnie

    Czy macie problem z AF? Mianowicie z ostrzeniem AF? Mam nowy model, a AF nie ostrzy na żadnym obiektywie. Może ja coś złe robię, albo spust migawki jest tak czuły, ze nie wchodzi do połowy... Ktoś miał podobny problem?


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    ---------------------------------------------
    Nikon D90 | Nikkor 18-105 VR 3.5-5.6G | Nikkor 50 1.8D | Sigma 28-80 D 3.5-5.6 II MACRO

  7. #97

    Domyślnie

    A robiłeś Korekcje dioptrii? Pokrętło znajduje się koło wizjera.
    Wildlife Photography
    Nikon/Nikkor
    https://tompit.flog.pl/

  8. #98

    Domyślnie

    Hehe ja na dzień dobry miałem w nowym d750 tak skręcony wizjer, że ledwo patrzyłem przez niego chwila regulacji i wszystko siedzi. Ale podejrzewam, że koledze chodzi o w ogóle działanie AF.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 25-09-2017 o 18:59 Powód: orto.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  9. #99
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wlochatybb Zobacz posta
    Czy macie problem z AF? Mianowicie z ostrzeniem AF? Mam nowy model, a AF nie ostrzy na żadnym obiektywie. Może ja coś złe robię, albo spust migawki jest tak czuły, ze nie wchodzi do połowy... Ktoś miał podobny problem?
    Może jakaś awaria, a może wyłączone AF na aparacie lub coś namieszane w menu ?

  10. #100

    Domyślnie

    Ok. Reset do fabrycznych pomógł. Najdziwniejsze jest to, ze ustawiam teraz tak samo i AF działa. A wcześniej mimo ustawienia na AF działał jakby był w M.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    ---------------------------------------------
    Nikon D90 | Nikkor 18-105 VR 3.5-5.6G | Nikkor 50 1.8D | Sigma 28-80 D 3.5-5.6 II MACRO

Strona 10 z 13 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d750 problemy z pomiarem światła
    By jacekku in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 31-05-2021, 13:26
  2. D750 Dziwne problemy z focusem
    By mnikond750 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 16:14
  3. Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 00:56
  4. [ Krajobraz ] Miałeś, chamie, złoty róg...
    By wpkx in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-12-2010, 18:00
  5. Vista i problemy, problemy, problemy...
    By t0m3k in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-10-2010, 22:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •