Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie nikon- kompakt do 2500-300 funkcjonalny

    Witajcie - mój aparat nikon coolpix ( nie pamiętam teraz dokładnie serii) uległ uszkodzeniu i po zrobieniu kilku zdjęć pojawia się Error. Świetny aparat ( choć duzy,dobry zoom zdje się 12 krotny, 24 piksele, lampa błyskowa i co bardzo lubię obracany obiektyw do robienia selfi).

    Szukam coś podobnego w rozsądnej cenie . Mój już ma jakieś 6- 8 lat.
    Zastanawiałam się nad nikonem p900 ale nie wiem czy na moje potrzeby nie będzie za duży gabarytowo.
    I jak wygląda robienie zdjęć tym aparatem portretowych.

    Interesuje mnie aparat do robienia
    - portretów
    - zdjęć podróżnych
    - zdjęć miejskich
    - czasem przyrody - ( makro wyraźne i jednak trochę zooma)

    Moim ulubieńcem na dzień dzisiejszy jest FujiFilm X-Pro2 niestety nie na moja kieszeń
    - ale jest mały
    - i robi bokeh - lub go imituje

    Czy ktos ma pomysł na nikona który miałby chociaż w wąskim zarysie powyższe funkcje?
    Jestem amatorem zupełnym więc jeśli popełniłam jakieś nietakt proszę o wyrozumiałość.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Musisz rozróżnić kompakty, megazoomy i kompakty z wymienną optyką, łączy je tylko to że wszystkie robią zdjęcia
    Musisz napisać ile chcesz wydać bo wymagania twoje nie są uniwersalne i nie da się zastąpić aparatem z jednym obiektywem.

  3. #3

    Domyślnie

    nie doprecyzowałam tego w temacie chcę od 2000 -3000 zł
    Przez moment zastanawiałam się tez nad lustrzanką - ogólnie mam teraz straszny bałagan ofertowy po przejrzeniu kilkudziesięciu pozycji na półkach
    Ciekawy wydaje się też Nikon - d5300 ale kiedy patrzyłam jak robi zdjęcia to wydaje mi się że jednak są nieostre np. w mieście i zdaje się że zwykły kompakt poradziłby sobie lepiej.
    Chyba że były to celowe zdjęcia poglądowe - lub wykonane nieporwanie.
    Nie mam doświadczenia więc są to moje tylko subiektywne odczucia z googla.

    Lustrzanka -kusi lecz nie wiem też czy dam sobie z nią radę i czy warto na zabawę typu selfi-krajobraz podróżniczy. Czy w tej cenie zrobi lepsze zdjęcia z lepszym zoomem.

    3000 zł mogę wydać max ale lepiej byłoby tak w granicach 2000-2500.

  4. #4

    Domyślnie

    Nikon nie robi już (niestety) dobrych kompaktów.
    Jak ma być mały i z zoomem większym niż 3-5x, to może Panasonic Tz100?

  5. #5

    Domyślnie

    Ja szczerze powiem, że P900 możesz kupić jak najbardziej i powinien spełniać większość oczekiwań o których napisałeś. W cenie się zmieścisz z powodzeniem razem z dokupieniem do niego niezbędnych (moim zdaniem przynajmniej) akcesoriów. Jest duży, to prawda, obiektywu wymiennego nie ma, ale przy zakresie 24-2000 myślę, że to nie jest problem. Jedynie sprawa macro (ale takiego prawdziwego) wymagałaby możliwości wymiany. Do innych celów z powodzeniem Ci wystarczy. Jeśli się akurat na P900 zdecydujesz to daj znać, podpowiem Ci co warto do niego dokupić na samym wstępie, najlepiej od razu.

  6. #6

    Domyślnie

    Podpowiedź po takim czasie może już być nieaktualna, ale może przyda się też komuś innemu

    Jeżeli to nie musi być Nikon to polecę dwa uniwersalne aparaty Panasonica.
    Oba mają dobre wizjery elektroniczne, szybkie zdjęcia seryjne, zdjęcia i filmy 4K, odchylany wyświetlacz, wydajną stabilizację
    tańszy i mniejszy FZ300 z matrycą podobnej wielkości co P900 ze stałym światłem F2.8, 12,1 Mpx, uszczelnioną obudową i zakresem ogniskowych odpowiadającym 25-600 mm
    droższy i większy FZ1000 z większą 1 calową matrycą, ze zmiennym światłem F2.8 -4.0, matrycą 20,1 Mpx i zakresem ogniskowych odpowiadającym 25-400 mm

    Ciekawy jest też znacznie od powyższych mniejszy (po wyłączeniu można go schować do kieszeni kurtki) Olympus Stylus 1 z matrycą o wielkości pomiędzy FZ300, a FZ1000 i 12 Mpx, dobrym wizjerem, stabilizacją, stałym światłem F2.8 oraz zakresem ogniskowych odpowiadającym 28-300 mm
    Ostatnio edytowane przez ravbog ; 29-07-2017 o 20:08

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-09-2016, 17:07
  2. Kompakt NIKON
    By kasia122 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-12-2012, 15:03
  3. 2500 do wydania na kompakt ...
    By Robert_P in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-11-2009, 16:01
  4. Nikon - kompakt - jaki ??
    By maxi in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-05-2008, 01:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •