Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 63
  1. #11

    Domyślnie


    - - - - kolejny post - - - - - -

    Tylko przy wysokich ISO wychodzi szum a to też nie wskazane.

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie nie, jak chcesz udostępnić to https://onedrive.live.com

    Ale tu chodzi że jak ci wychodzi czas 1/100s przy ISO 100 i nie utrzymasz aparatu to przy ISO 200 już czas będzie krótszy i utrzymasz.

  3. #13

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    ISO 200
    f/3.2
    1/30s

    Czas 1/30s jest za długi by na ogniskowej 50mm zrobić nieporuszone zdjęcie, wystarczyło tu ustawić f/1.8 lub podnieść ISO.

  5. #15

    Domyślnie

    Czyli praca w trybie A odpada , bo aparat nie zawsze dobierze dobry czas.
    Czyli teraz muszę poszukać informacji jak do ogniskowych dobierać czas i przesłonę , to trochę jakby powrót do podstaw .
    Przyznam że trochę jestem zaskoczona że aparat nie dobiera dobrze np. czasu .
    W takim razie dziękuję za pomoc , przynajmniej ktoś otworzył mi oczy i wiem co dalej mogę zrobić
    Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Aparat zawsze dobierze dobry czas przecież zdjęcia masz poprawnie naświetlone czyż nie ?
    Jak czas jest długi to używa się monopodów lub statywów, wężyków, wyzwalaczy itd i tak to są podstawy
    To jest "półautomatyka" i ty musisz zadbać o to żeby podnieść ISO jak czas wychodzi za długi albo jeśli się da bardziej otworzyć przysłonę w obiektywie.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 26-06-2017 o 00:41

  7. #17

    Domyślnie

    Z aparatem na statywie ciężko biegać np. z dziećmi które się fotografuje , więc odpada .ISO nie za bardzo lubię podnosić bo jak wspomniałam boje się szumów , na przysłonie 1.8 to chyba tylko jedno oko wyjdzie ostre
    Mogę się wspomagać lampą , nawet takową zakupiłam ( yongnuo yn-560 iv) ale okazało się że to wyższa szkoła jazdy.
    Rany , widzę że zrobić ostre zdjęcie to też nie bułka z masłem.

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Głębia ostrości to kalkulacja odległości, ogniskowej obiektywu i przysłony, musisz to poznać najlepiej testując i robiąc dużo zdjęć, szybko dojdziesz do tego że ISO 800 w twoim aparacie to nic strasznego, a pozwalać będzie na wiele w kiepskich warunkach, w pomieszczeniu jak masz lampę manualną to błyskaj nią w sufit i niech ona doświetla pomieszczenie albo odbijaj od ściany, od blendy/kawałka czegoś białego, moc błysku ustawiasz i też szybko dojdziesz ile ta lampa musi dać z siebie w konkretnych warunkach w pomieszczeniu, na zewnątrz nie sprawdzi się raczej nałożona na aparat.
    Oczywiście lampa ogranicza czas do czasu synchronizacji z lampą i nie da się z tym modelem aparatu i lampy skrócić, więc masz kolejną rzecz to testowania.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 26-06-2017 o 00:59

  9. #19

    Domyślnie

    W takim razie z samego rana biorę się do pracy. Widzę ,że mam sporo do nadrobienia .Niby gdzieś to człowiek czytał , coś tam niby wie a tu wielkie rozczarowanie przychodzi
    Jeszcze raz dziękuję za pomoc , zapewne jeszcze nie raz zadam tu jakieś niepoprawne pytanie
    Pozdrawiam !

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agata83 Zobacz posta
    Dziękuję za odpowiedź.
    a) w trybie preselekcji przysłony , aparat dobiera czas , ufałam że dobry...
    Aparat dobierze odpowiednio długi czas do poprawnego naświetlenia zdjęcia. A czy ten czas będzie odpowiedni do tego, że zdjęcia nie poruszysz, lub jednak poruszysz, tego już nie wie. Nie wie, czy znajduje się na statywie i może ustawiać dowolnie długie czasy, czy w trzęsących ze zmęczenia rękach i może ustawiać nie dłuższe niż np 1/250sek.

    Tryb A jest bezproblemowy, gdy światła jest pod dostatkiem - używa się lampy błyskowej, albo przy jasnych scenach - mocno oświetlonych.
    Przy mniejszej ilości światła, dobranie średniej wartości przysłony, nie gwarantuje nam, że dobrany z automatu czas będzie wystarczający, żeby utrzymać nieporuszony zestaw.

    Niezależnie od trybu pracy, przy małej ilości światła, należy spodziewać się długich czasów lub / i wysokiego ISO. W związku z czym: statyw, monopod, solidne podparcie aparatu lub rąk, lampa błyskowa itd...
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ostrość
    By bckp in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-08-2009, 20:10
  2. ostrość
    By wojtekmak in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-07-2009, 11:50
  3. Dzieci i ostrość...
    By metal137 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 15:34
  4. PictureProject i ostrość
    By lesiuc in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-04-2007, 21:33
  5. Ostrosc
    By jaroslav in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-01-2007, 12:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •