Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39
  1. #1

    Domyślnie GH5 Sony a6500 nowy M?

    Hej.

    Mam spory dylemat i chce zasięgnąć kilku opinii.
    Szukam dla siebie aparatu do podróży, małego z dużymi możliwościami. Do filmowania bardziej ale i do fotografowania także.
    Dylemat mam potężny, bo system M canona jest w plecy jeśli chodzi o tryby filmowe, a na tych zależy mi najbardziej.
    Siedzę w Canonie od lat , przerobiłem pełna klatkę APS-C i analoga. Obecnie mam 70D, 5Dmk2 i całą szklarnie (parę elek) pod te aparaty, lampy, wężyki itd.

    Gdyby nie fatalne tryby filmowe bezlusterkowców M nie byłoby problemu. No ale jest jak jest.

    Rozważam sony a6500, panasa GH5 i ew canona M5/6.

    Co mnie interesuje.
    Filmowanie to priorytet obecnie. W canonie tryb AF oparty na Dualu sprawdza się rewelacyjnie przy filmowaniu i chciałbym coś zbliżonego.
    Szklarnia. Powiedzmy że odpowiedniki na cropie typu 10-20, stałki 35, 50, 85, lub zoom 18-80(105) i 50/1.8 dłuższych ogniskowych mi nie trzeba.
    Gimbal, slider, dolly jest. Statywy i filtry Cokina, polary itd też się znajdą.

    A teraz dylematy.
    Ceny i dostępność szkieł pod Sony trochę mnie odstraszają.
    Panas odstrasza mała matrycą jak dla mnie, mam Pena olka z standartowym zoomem więc znam minimalnie system m4/3.
    Kręci mnie 60p w 4k w panasie i 180p w FHD. Sony na tym polu jest krok gorsze. Canon szkoda gadać.
    Wspomniany AF przy filmowaniu, Canon na moje potrzeby naprawdę wymiata. Sony podobno też daję radę, nie wiem jak wypada przy tym Panasonic.
    Sterowanie aparatem z telefonu. Canon 70D niestety nie ma podglądu przy filmowaniu ,a też częściowo mi na tym zależy. Także ustawienia do timelapse, u canona słabo to wygląda, w przypadku konkurentów nie wiem - może ktoś podpowie.
    O jakości lowlight coś tam na necie znalazłem i mam mniej więcej jakiś obraz.
    W sumie gdyby sony miał 60p w 4k nie byłoby tematu.

    Sprzęt ma być do amatorskiego użytku i ma mi dawać frajdę, nie zamierzam tym zarabiać, sporo podróżuję więc musi być w miarę mobilny.
    Do focenia poważniejszego jak pisałem wcześniej zestaw jest więc to nie jest priorytet.


    Jakieś przemyślenia? Propozycje?
    Zapraszam do dyskusji, wiem że na tym forum są ludzie którzy obracali tym sprzętem i zależy mi na ich opiniach.
    fulfrejm

  2. #2

    Domyślnie

    Ciężki wybór. Na pewno można przyjąć, że GH5 to już sprzęt profesjonalny do filmowania, tylko ta matryca... No i dochodziłyby ekstra szkła do niego. W Sony jest jeszcze A6300, tańszy, z UHD, ale bez stabilizacji i jeszcze A7S. Nie wziąłeś pod go uwagę, ale oprócz natywnych szkieł, przy odpowiedniej przejściówce i odrobinie szczęścia mógłbyś podpiąć również posiadaną optykę od Canona.

  3. #3

    Domyślnie

    Masz rację nie wziąłem go pod uwagę ,bo to pełna klatka.
    Fakt że jest dość zgrabny ,ale posada inna głębię ostrości ,a to mz w filmowaniu go lekko wyklucza. Niemniej przyjrzę mu się.
    Zaczynam mieć myśli o wstrzymaniu się i wyczekaniu na bezlusterkowca sony tyle że za 2 tyg kroi mi się kolejny służbowy wyjazd do Gambii i chciałbym coś mieć na tą okazję.
    fulfrejm

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli tak, to bym się nie certolił, tylko brał GH5 i do tego jedną, albo dwie Panaleiki.


    Soniaki serii A6xx niby fajne do filmowania, ale bateria słabiutka, i mają tendencję do przegrzewania się.
    Ostatnio edytowane przez Ligo ; 24-06-2017 o 03:57

  5. #5

    Domyślnie

    "Profesjonalny" to termin jednak zarezerwowany dla urządzeń trochę innej klasy. Nie ma jednak sensu wchodzić w te rozważania.
    Nie wiemy jakiego typu materiały robisz a to według mnie jest tutaj najważniejsze. Prawdziwa filmowa klatka to super 35mm i tutaj najbardziej podobne są oczywiście aparaty aps-c.
    6300 i 6500 maja faktycznie problem z przegrzewaniem ale pod warunkiem że robisz dłuższe ujęcia kilku/nasto minutowe.
    Natomiast maja dużo poważniejsza wadę , czyli bardzo duży RS co sprawia że niektóre ujęcia są wręcz absurdalnie zniekształcone.
    Panas jest bardzo ciekawy ale przyznam że po pierwszych ochach i achach to po obejrzeniu przykładowych materiałów jakoś mnie nie przekonał. Faktem jest że nie przykładałem sie do szukania wiec może umknęły mi te najbardziej wartościowe...
    Gdyby siniaki 6500 i 6300 miały rs na poziomie tego z 5100...
    Rozważ także Sony a7rII - który bardzo dobrze pracuje w cropie -to jest według mnie najciekawsza opcja.
    Niestety są to tylko aparaty a nie kamery i ergonomia leży i kwiczy

  6. #6

    Domyślnie

    Liczyłem prawdę mówiąc na twoją opinię.

    Nagrywam dla siebie głównie pamiątki z miejsc które odwiedzam, czasami filmuje eventy, zloty samochodowe i tego typu imprezy.
    Z ergonomią jestem w stanie się pogodzić.
    Obecnie zastanawia mnie jak daleko rozwinie się 4K, fajnie byłoby mieć te 60p ,bo prawdopodobnie 1080p niedługo odejdzie na dalszy plan.
    No właśnie mi panas też z wielu względów jakoś nie leży.
    fulfrejm

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sporo można poczytać o tym że 4K video na obecnych matrycach to takie sztuczne protezy wymuszone zapotrzebowaniem rynku, wszystko idzie raczej w kierunku 8K bo to rynek japonia, azja ogólnie ( czyli tam gdzie olympus jest nr1 sprzedaży ) i też usa powoli, europa jest sporo w tyle i mały rynek, dlatego olympus ma już matryce m4/3 33MPix z rejestracją 8K, panas powoli żegna się z bezlustrami i ogólnie sprzętem foto, można przypuszczać że sony też szybko wskoczy w 8K ale jak sobie poradzi na swoich dużych matrycach aps-c i ff to nie wiem.

  8. #8

    Domyślnie

    8K-serio?
    W sytuacji gdy wspólczesne amatorskie sprzęty maja problem z FHD ?
    @punky - obejrzyj sobie testy wideo A7rII - to cholernie ciekawy produkt

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak 6K i 8K ale olympus/panas ma tu spory plus bo małe matryce jak m4/3 radzą sobie z tym inaczej i lepiej, matryce o dużej powierzchni przegrywają w tym wyścigu.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez punky Zobacz posta
    Liczyłem prawdę mówiąc na twoją opinię.

    Nagrywam dla siebie głównie pamiątki z miejsc które odwiedzam, czasami filmuje eventy, zloty samochodowe i tego typu imprezy.
    Z ergonomią jestem w stanie się pogodzić.
    Obecnie zastanawia mnie jak daleko rozwinie się 4K, fajnie byłoby mieć te 60p ,bo prawdopodobnie 1080p niedługo odejdzie na dalszy plan.
    No właśnie mi panas też z wielu względów jakoś nie leży.
    Nie wystarczy Ci do tego A6000 ?
    Zrezygnowalem z filmowania w 4K bo jakosc HDTV z A6000 jest tak wysoka, ze na TV 55" (4K) z paru metrow ilosc detali powala.
    Poza tym technologia HDTV jest najlepiej rozwinieta i kompatybilna.

    Filmuje imprezy dla ludzi i tez dla siebie. Zestaw A6000 + SEL 18-105/4 swietnie sie sprawuje.
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Sony ] a6500
    By MstrG in forum Sony
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 09-04-2017, 20:59
  2. nowy sposob na fotografowanie od sony
    By sote in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-09-2013, 12:56
  3. Nowy Sony Alpha - FF.
    By dinus in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-04-2008, 23:49
  4. Sony DSC-R1 - nowy krol wsrod cyfrowych "kompaktow"
    By Sylwiusz in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-09-2005, 14:41
  5. Nowy super kompakt Sony
    By PawelC in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-09-2005, 23:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •