Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Elinchrom Ranger a HSS

    Czy ktoś może stosuje zestaw plenerowy czyli generator jak w tytule i głowicę. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw da się synchronizowac z krótkimi czasami a jeżeli tak to w jaki sposób (jakim nadajnikiem) ?
    Drugie pytanie jakie mnie nurtuje to jak dzieli się moc generatora (1100Ws) przy korzystaniu z dwóch głowic jednocześnie oraz czy każdą z głowic można oddzielnie sterować?
    Będę wdzięczny za odpowiedź bo szukając w internecie całkiem zgłupialem
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    W nazwie jest AS, co w większości firm oznacza możliwość ASymetrycznego ustawiania energii. Tu chyba jest ta asymetryczność, ale niestety na sztywno w proporcji 2:1. Czyli jedna główka 366 Ws, a druga 733 Ws - o ile są podłączone dwie główki i jest ustawiona pełna energia.
    Tu masz instrukcję
    http://milso.com.pl/inc_milso/static.../Ranger_RX.pdf
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 28-06-2017 o 23:35

  3. #3

    Domyślnie

    Wielkie dzięki. Długo nikt się nie odzywał i straciłem nadzieję.
    Stwierdziłem jednak że może być spory problem z HSS nie mówiąc już o TTL o którym nie ma nawet co myśleć. Postanowiłem kupić Atlasa a jak zabraknie mocy dokupię drugiego i będzie 1200Ws.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ostry600 Zobacz posta
    Czy ktoś może stosuje zestaw plenerowy czyli generator jak w tytule i głowicę. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw da się synchronizowac z krótkimi czasami a jeżeli tak to w jaki sposób (jakim nadajnikiem) ?
    Drugie pytanie jakie mnie nurtuje to jak dzieli się moc generatora (1100Ws) przy korzystaniu z dwóch głowic jednocześnie oraz czy każdą z głowic można oddzielnie sterować?
    Będę wdzięczny za odpowiedź bo szukając w internecie całkiem zgłupialem
    da sie to synchronizowac z krotkimi czasami - wymagany nadajnik Elinchrom EL-Skyport Plus HS, dzieki niemu osiagasz nie tylko krotkie czasy synchronizacji, ale i pelne sterowanie lampami systemowymi. oczywiscie potrzebujesz do tego rowniez odpowiedniej glowicy - hs
    jesli masz generator z mozliwoscia podpiecia np. 2 glowic, to tak jak jacek napisal w przypadku oznaczen as = asymetryczny podzial = najczesciej 1/3 2/3. raczej nie sadze, abys byl w stanie zmienic ten podzial. wybor portu a czy b wplywa na czasy synchronizacji.

    najwiekszym problemem elinchroma w polsce jest chyba sam dystrybutor. moim zdaniem jesli ktokowiek bedzie chcial robic w milso zakupy, niech najpierw zobaczy na jakich zasadach oni prowadza dystrybucje elinchroma. dla wielu produktow (niekoniecznie najdrozszych) wymagana jest 100% wplata i czas oczekiwania 4-5 tygodni. to juz nawet nie jest azja, a afryka.
    moze

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon28 Zobacz posta
    da sie to synchronizowac z krotkimi czasami - wymagany nadajnik Elinchrom EL-Skyport Plus HS, dzieki niemu osiagasz nie tylko krotkie czasy synchronizacji, ale i pelne sterowanie lampami systemowymi. oczywiscie potrzebujesz do tego rowniez odpowiedniej glowicy - hs
    jesli masz generator z mozliwoscia podpiecia np. 2 glowic, to tak jak jacek napisal w przypadku oznaczen as = asymetryczny podzial = najczesciej 1/3 2/3. raczej nie sadze, abys byl w stanie zmienic ten podzial. wybor portu a czy b wplywa na czasy synchronizacji.

    najwiekszym problemem elinchroma w polsce jest chyba sam dystrybutor. moim zdaniem jesli ktokowiek bedzie chcial robic w milso zakupy, niech najpierw zobaczy na jakich zasadach oni prowadza dystrybucje elinchroma. dla wielu produktow (niekoniecznie najdrozszych) wymagana jest 100% wplata i czas oczekiwania 4-5 tygodni. to juz nawet nie jest azja, a afryka.
    moze
    elinchrom kilka dni temu wypuscil kolejny generator z serii elb - elb 500. tu masz ttl i pelna asymetrie, zadnych ograniczen, co do podzialu mocy. niestety to nie hs tylko hss, nie ma tez kompatybilnosci ze starsza wersja elb 400 (baterie). dzieki bogu nadajnik skyport plus hs po wgraniu nowszego oprogramowania zmienia sie w pro i steruje rowniez ustawieniami ttl.

Podobne wątki

  1. Benro Ranger 500N lub 400N
    By loki_p in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-06-2016, 17:29
  2. ranger rx speed
    By ssimon1978 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 23:48
  3. swiatlo modelujace - piloty Elinchrom Ranger RX
    By andy1970 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-08-2011, 16:32
  4. Elinchrom RANGER QADRA
    By marszull in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-05-2010, 14:15
  5. elinchrom ranger quadra
    By blackfox_fm in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-04-2010, 07:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •