Close

Strona 1 z 26 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 255
  1. #1

    Domyślnie Chorwacja, gdzie pojechać i wracając gdzie zajechać?

    Gdzie do Chorwacji na tydzień ? Może coś doradzicie, poradzicie aby na jakiś syf nie trafić. Do głowy mi przyszło aby w podróż poślubną jechać do Chorwacji, a potem jeszcze gdzieś po północnych Włoszech pojeździć z kilka dni.
    Nikt z moich bliskich znajomych w Chorwacji nie był. Latają na jakieś tam Bali, czy inne Egypty . Ja samochodem chce jechać po Europie i zrobić max 4 tys km.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 22-06-2017 o 14:24
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #2

    Domyślnie

    ale tydzien to na miejscu, czy jeszcze z dojazdem?

    w lecie czy poza sezonem?

  3. #3

    Domyślnie

    Dla mnie punkty obowiązkowe to Plitvička jezera (po drodze), Trogir, Split. W tej okolicy warto też odwiedzić Park Narodowy Krka i Szybenik.
    Dla twardych Dubrownik. Przed Dubrownikiem tuż przy transadritica jest fajne arboretum.
    A jak chcesz nieco mniej ludzi i fajny klimat to wyspa Korczula, choć to już raczej dalej niż bliżej i na promy stracisz trochę czasu.
    Jak na tydzień, to bym dojechał do Splitu/Trogiru i tam się zatrzymał. [moim zdaniem taki kawał to warto na dwa tygodnie jechać]. BTW - w 2002 machnąłem tę trasę (do Dubrownika) na motocyklu w ramach długiego majowego weekendu..
    Ostatnio edytowane przez Kojocisko ; 22-06-2017 o 14:56
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ale tydzien to na miejscu, czy jeszcze z dojazdem?

    w lecie czy poza sezonem?
    5-6 noclegów na miejscu, może 7, bo generalnie wyprawę rozkladam na 12 dni i z tego jak by nie kombinować 4 dni na podróż Chcę jeszcze Venecję zahaczyć i może coś w Austrii
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o Chorwację, to nie pomogę, bo też w tym roku jadę pierwszy raz.
    Natomiast z Włoch polecam okolice Wenecji (jeżeli nie byłeś), np Caorle, no i weneckie wysepki Murano, Burano (fajne klimaty do letnich fotek - kolory)
    Z Chorwacji Masz tam dość blisko, zresztą we Włoszech wszędzie jest fajnie. Kawałek dalej masz jezioro Garda z fajnym zamkiem no i Veronę.
    Jak lubisz takie atrakcje, to masz też Gardaland i Movieland

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    5-6 noclegów na miejscu, może 7, bo generalnie wyprawę rozkladam na 12 dni i z tego jak by nie kombinować 4 dni na podróż Chcę jeszcze Venecję zahaczyć i może coś w Austrii
    Ja z Gdańska do Wenecji spokojnie dojeżdżam w 1 dzień (sam za kółkiem, ok 15-17h), jak masz zmiennika, to w ogóle nie ma problemu.

  6. #6

    Domyślnie

    IMHO probujesz podmuchac powierzchownie 3 panny, zamiast dobrze i konkretnie zrobic jedna. 6 noclegow na Chorwacje to bardzo, bardzo pobiezny plan. zwlaszcza walic w diabla kilometrow do Dalmacji tylko po to, zeby tam miedzy tlumami meczyc sie moze 3 dni, jest kompletnie bez sensu.

    IMHO zostan w Istrii, daj sobie czas na Rovinj, Pule, Groznjan, Motovun, Hum, mozesz dolozyc wypad do Piranu (SLO). a potem zrob sobie po drodze do Wloch 1,5 dniowy stop w Slowenii (Postojna, Predjamski Grad i na wieczor Ljubljana, a rano przed Italia jeszcze Blejsko Jezero).

    Dalmacja to jest sam z siebie temat na co najmniej tydzien, i najlepiej nie w sezonie letnim, kiedy Dubrownik tratowany jest przez niezliczone stonki (=wycieczki). Zadar, Szybenik, Wodospady Krki, Trogir, Dubrownik sa bezdyskusyjnie warte grzechu ale warto im dac czas a nie tylko przebiec sie po dwoch ulicach. do tego mozna dolozyc Boke Kotorska (Czarnogora) i wypad do Bosni (Mostar i Sarajewo)... z tego sie zrobi intensywne 10 dni, dla ktorych warto te kilometry walic.

  7. #7

    Domyślnie

    Kolega z podlasia więc podróż trochę potrwa. Generalnie ja bym kombinował coś w tym stylu: lecisz tak aby być na ok. 8 rano w Plitvicach (o ile dasz radę), szukasz noclegu, kilka godzin odpocząć i na jeziora. To już masz dwa dni. Trzeci dzień - lecisz gdzieś na bazę na te 4-5 dni. Ja bym uderzał na Istrię. Po pierwsze jedzieś pierwszy raz i wszystko ci się będzie podobało. Po drugie, na południe to dopiero okolice właśnie Trogiru czy Splitu są intetesujące. Jak tam polecisz to jednak sporo stracisz na przejazd tam i powrót na Włochy. Na Istrii 4 dni będziesz miał co robić: Pula, Rovinj, Kamenjak, Motovun, Hum to tylko przykłady. Później Włochy, tutaj ci nie pomogę bo nie byłem. W powrocie polecam przez drogę alpejską w Austrii - Grossglockner, bajka jak trafisz pogodę. Jeszcze wracając do Chorwacji, rady o Dubrovniku sobie odpuść, albo jedź tylko tam, tam jest za dużo fajnych miejsc żeby lecieć tylko na Dubrovnik i wracać. Z 5 dni na okolicę trzeba mieć: Dubrovnik, Mostar, Kotor, Ston, Korcula i inne. I jeszcze jedno, nie jedź podczas tego samego wyjazdu do Plitvic i Krka (chodzi o ten park nie wyspę).

    Edit: właśnie zauważyłem że z kolegą myślimy dokładnie tak samo
    Ostatnio edytowane przez ridcully76 ; 22-06-2017 o 15:21

  8. #8

    Domyślnie

    Co do Włoch. Jak podróż poślubna, to Wenecja jest czystą koniecznością . Ale moim zdaniem lepiej zatrzymać się w Padwie lub okolicy, a do Wenecji popłynąć vaporetto z miejscowości Fusina. Inaczej noclegi/hotele będą kosztowne (Mestre czy Wencja). Po drodze jest urokliwe Grado, bo w sumie inne miejscowości nad morzem to raczej nieciekawe. Dla mnie fajnie zaczyna się w górę od Padwy, Bassano i okolice, okolice Valdobbiadene po Belluno. W drugą stronę Garda i Sirmione, ale w wakacje będzie tłoczno. O Weronie też warto pamiętać.

    Ps. Z okolic Padwy do Warszawy jest ok.14h jazdy z drobnymi postojami typu kawa, obiad, itp. Wciągający audiobook i droga minie nie wiadomo kiedy Ew. jak postój to Wiedeń polecam, lub Graz, ale to blisko granicy.
    Ostatnio edytowane przez poste ; 22-06-2017 o 15:26

  9. #9

    Domyślnie

    Polecam wyspę Krk, super miejsce. Nie lubię dużych miast, szczególnie w sezonie - za dużo ludzie. Spilt bardzo fajny, ale wolę małe wioski i wysepki. Polecam też wyspę Brač - promem z Makarskiej. Na wyspie mało się dzieje, cisza i spokój, pyszne jedzenie (jak w sumie w całej Chorwacji ).
    Plitvice są ładne, ale tłok w sezonie przeokropny. Możesz rzucić okiem na trochę zdjęć z tych miejsc http://thewanderingpath.com/category/travel/croatia/
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Dla mnie punkty obowiązkowe to Plitvička jezera (po drodze), Trogir, Split. W tej okolicy warto też odwiedzić Park Narodowy Krka i Szybenik.
    Dla twardych Dubrownik. Przed Dubrownikiem tuż przy transadritica jest fajne arboretum.
    ..
    Dziękie, dzięki. Właśnie kombinuje być twardzielem i na Dubrownik najpierw się kierować, albo chociaż Split.

    Myślałem aby dotrzeć do Dubrownika za jednym rzutem z Białegostoku, precyzując z jednym przystankowym noclegiem, albo we Wrocławiu , Krakowie czy gdzieś na Słowacji. Do Dubrownika mam 1880 km, więc chyba powinienem trasę podzielić na pół tak mniej więcej. Wykupić 5-6 noclegów w Dubrowniku lu pobliskiej okolicy, zwiedzić coś pobieżnie jak mówicie i potem wracać większym łukiem przez Włochy.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 22-06-2017 o 15:40
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 1 z 26 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-05-2009, 23:22
  2. [ Krajobraz ] Dobrze wiosną pojechać do lasu.
    By Bielik in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-05-2009, 21:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •