Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Drobiazg, polecam się

    Jak chodzi o dostępność tych szkieł na wiadomym portalu, to teraz akurat jest taki słabszy moment. Z tego, czego szukasz, jest chyba tylko 28 2.0. Ale generalnie jest tego sporo, trzeba tylko trochę cierpliwości.

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Oj, ostrożnie z tymi starymi Sigmami czy Tokinami, ciężko będzie znaleźć coś porównywalnego do dzisiejszych szkieł tych producentów. Nikkor w większości przypadków to była inna liga.
    Stare Sigmy są rzeczywiście słabiutkie, z Tamronami chyba jest podobnie (choć nie sprawdzałem). Ale Tokiny to inna sprawa. Od dawna robili sporo niezłych szkieł. Niektóre dobre od pełnego otworu, inne o przymknięciu o jedną-dwie działki. Mają oczywiście swoje wady - CA i praca pod światło - ale to akurat są sprawy, których w tej firmie do dziś nie zdołali opanować

  2. #12

    Domyślnie

    A co z serią E? Znalazłem w komisie 28mm za ok 300zł

  3. #13

    Domyślnie

    28, 35 series E raczej nie miały dobrej opinii. 50 mam, ale na razie nie odkryłem jakiejś wyjątkowości Za to 100 jest ekstra i jak najbardziej mogę polecić.

  4. #14

    Domyślnie

    Intuicja mi podpowiadała żeby nie brać i dobrze 100 to nie moja ogniskowa ale może przyda się na przyszłość

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mithrandir Zobacz posta
    - 28 2.0, 35 2.0 i 35 1.4 w ręku nie miałem, ale ponoć dobre, tyle że 35 2.0 kiepsko pracuje pod światło.
    Miałem 28/2.0 i 35/1.4.
    Jak już kolega pisał, na pełnych otworach są miękkie i bardzo mocno aberrują. Przymknięte choć o działkę stają się OK.
    28/2.0 do landszaftu jest świetna.
    Pod słońce, jak to stare szkła, raczej szału nie ma...

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kundziorro Zobacz posta
    Intuicja mi podpowiadała żeby nie brać i dobrze 100 to nie moja ogniskowa ale może przyda się na przyszłość
    135 E-series też podobno dobra, ale bywa wyraźnie droższa od 100.
    W interfoto jest parę ciekawych szkieł, ale najtaniej to pewnie nie jest. Jeśli to wciąż ta sama 24/2.0 AIS którą teraz widzę, a którą oglądałem jakoś wiosną, to jest niezła. Ja wziąłem ciut droższą, o ile pamiętam, ta może w trochę gorszym stanie ale optycznie w sklepie nie widziałem różnic.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Ucięte zdjęcia w cyfrze???!!!???
    By kamilp in forum Serwis
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 07:39
  2. Jakość optyczna tych szkieł
    By Michaelg in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12-04-2011, 10:45
  3. Jakość optyki w cyfrze i analogu
    By marekon in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-11-2007, 00:47
  4. Zastosowanie TC AF-I i AFS do szkieł manualnych i AF
    By jmj in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-06-2005, 15:09

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •