Szanowni koledzy.
Od jakiegoś czasu zacząłem systematyzować swoją przygodę fotograficzną i ukierunkowywać się trochę na wymyślane przez siebie mikro projekty. Nagromadziłem już całkiem sporo różnych materiałów, więc przyszła pora na poszukanie jakiegoś sposobu, aby swoją prace w sposób spójny zaprezentować albo podzielić się ze swoimi znajomymi/bliskimi/dalszymi etc., poza pojedynczymi odbitkami z powiększalnika.. Niestety prezentacja w formie cyfrowej w ogóle do mnie nie przemawia (FB, Instagram i cała reszta), ale tego nie muszę tu nikomu tłumaczyć, każdy z was wie jaka to przyjemność trzymać fizyczną wersję wykonanej fotografii.
Od jakiegoś czasu mocno zastanawiałem się nad przygotowaniem dla siebie i ewentualnie najbliższych ziomali kilku egzemplarzy fotoksiążki. Przeczytałem wiele wątków, przejrzałem masę stron internetowych i sprawdziłem wiele ofert, jednak doszedłem ostatecznie do wniosku, że to nie są droidy których szukam i ostatecznie zafiksowałem się na tematyce zinów.

Zin to forma, która mocno do mnie przemawia, po pierwsze ze wg. na stosunek formy do treści, ceny i ilości sztuk które chciałbym ostatecznie przygotować i podzielić się z ludźmi.
Wydaje mi się że jest to forma nieco zapomniana i pomijana w kontekście prezentacji swoich prac fotograficznych z czego pewnie wynika fakt, że trudno mi w internecie znaleźć jakieś porady albo sugestie co do wyboru najlepszej techniki do jego wykonania, zachowując wystarczający stosunek jakości do ceny (wciąż pozostając w estetyce zina).
Wpadłem przez przypadek na technikę opartą o druk z powielacza cyfrowego Riso i zastanawiałem się czy macie może jakieś doświadczenia z takim drukiem? jeżeli tak to może macie jakieś sugestie lub porady, gdzie jak i czy w ogóle warto.
Moje prace to w 100% zdjęcia BW, wykonane techniką tradycyjną i później zeskanowane. Układ opracowany byłby w inDesign, także pozostaje do ustalenia właściwie tylko technika druku.
A może macie jakieś inne pomysły na wykonanie zina, może ktoś z was już coś takiego robił albo nawet wciąż robi! Podzielcie się wiedzą, bardzo ładnie proszę