Close

Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 97
  1. #41

    Domyślnie

    Swoistym "ideałem" gabaryty, obrazek, af, mógłby być a5100 (który jest mniejszy niż a6000, a ma jego AF, dodatkowo touch LCD - wiem, bo synowi taki kupiłem niedawno i naleśnik 20mm 2.8. Całość malutka, do kieszeni bluzy, kurtki, "bojówek" wejdzie. Do streeta ogniskowa też dobra. Niestety, nie spełnia twoich kryteriów cenowych..

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Panowie, czy znacie jakąś rzetelną stronę, nawet której można zobaczyć te same obrazki z różnych aparatów z kitami?
    Świetna strona : http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
    Wybierz u góry "All".
    I jeszcze aparaty :
    http://allegro.pl/samsung-nx1000-bod...866522175.html
    http://allegro.pl/samsung-nx1000-20-...861502209.html
    http://allegro.pl/samsung-nx1000-akc...868262776.html

    I do tego fajny obiektyw:"
    http://allegro.pl/obiektyw-samsung-z...802850621.html

    Ceny bardzo zachęcające.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Ale spodobał mi się ten A6000, tylko, że stracić byłoby szkoda, a ulica bywa różna.
    Nie, nie bywa. Nikt Cie nie pobije, aparatu nie zabierze ani nie uszkodzi.

    Bralbym przede wszystkim cos z wizjerem, żeby nie fotografowac na zombi.

    Mam Panasonic GX-7 z najgorszym obiektywem jaki mozna obecnie kupic (plastikowy 15/8 ). Uzywam naprzemiennie z m9, zdjecia do wgladu na stronie w stopce, w zakladce 'blog'. Żaden z tych aparatow nie jest idealny, obydwa jednak spokojnie nadaja się na ulice. Nie wiem jak z cenami uzywek, ale ten Panasonic jest naprawdę uzywalny. Bateria starcza z grubsza akurat, aby RAWami bez JPEGowych duplikatow zapelnic 16GB karte (czyli na ok. 900 zdjec). Aparat jest niewielki, nienajgorzej wyprofilowany, troche za lekki (choc to przez specyfike nic nie wazacego obiektywu akurat nie robi). Ma wizjer, gibany (co - o dziwo - czaaasem się przydaje), ekran też ma gibany (niestety dotykowy, co nie przydaje się wcale i tylko wku#wi i chyba nie da się tej dotykowosci wylaczyc), ma lampe, też gibana, a jakze. Ma stabilizacje obrazu. Ma jakis dziwny ksztalt matrycy, przez co normalne zdjecia nie maja deklarowanych 16 a 12 mpix. Ma oczywiscie wymienne obiektywy, w opcji przyzwoity 15/1.7 (uzywalem, jest ok).

    Nieglupie jest też pierwsze x100, choc tam szkla nie wymienisz.

  4. #44

    Domyślnie

    Niegłupie jest Fuji X10 - to wprawdzie małpka, ale z charakterem. Jasny obiektyw, fajne filtry.. I spokojnie kupisz poniżej 1000 zł.

    ps. jest mega dyskretny!
    Ostatnio edytowane przez b1eniu ; 11-07-2017 o 08:44 Powód: dodatkowe uwagi
    A7+ smc-m 28/2.8, smc-m 50/1.7, tair 11A 135/2.8

  5. #45

    Domyślnie

    Panowie serdeczne dzięki za odpowiedzi. Wasze rady są dla mnie bardzo cenne i pomocne dlatego pozawracam Wam jeszcze trochę głowę jeśli pozwolicie.

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    Nie, nie bywa. Nikt Cie nie pobije, aparatu nie zabierze ani nie uszkodzi.
    Musisz przyciągać samych dobrych ludzi Ja jakoś do polskiej ulicy mam mniejsze zaufanie, inaczej chodziłbym z D610 i 20-35 albo czymś podobnym

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    Bralbym przede wszystkim cos z wizjerem, żeby nie fotografowac na zombi.
    Właściwie co masz na myśli?

    W sumie zakochałem się w obrazku z Sony A6000. Chociaż A5000 są w bardzo dobrej cenie z kitem - schodzą poniżej 1000 zł. Nie wiem jak ze stanem używania.

    Ale zwróciłem uwagę na Fuji X-E1 i Fuji X-E2, obrazek z nich, szczególnie z tego drugiego, zjada Sony A6000 na śniadanie. świetna jakość wyciągania z cieni, nawet na 1600 ISO.
    Poza tym na VLOGu zdjęcia w minutę panowie mówili, że Sony ma malutkie body, ale spore obiektywy.
    Jak to jest z Fuji? Jakie są w tym systemie ceny obiektywów/przejściówek? jak z ich wielkością?
    Dodatkowo w Sony na obiektywach są elektryczne pierścienie, tj. zoomem steruje się nie manualnie, ale elektrycznie.
    Jak to jest z obiektywami Fuji? Czy tam pierścienie są manualne?
    Które aparaty są trwalsze?
    Fuji X-E2 chyba nie ma ekranu wychylanego, a jak jest ze zdalnym sterowaniem przez WiFi smartfonem? Można używać smartfona jako zdalny wizjer i robić zdjęcia?

    Generalnie licytowałem kilka razy A6000 w dobrym stanie, nie udało się, trudno. Chciałbym kupić w lepszej cenie, a niektórzy chcą za używki ciut taniej niż w sklepie.

  6. #46

    Domyślnie

    Nie, nie przyciagam. Zapytaj ilu osobom tutaj na ulicy ktos cos zrobil z powodu fotografowania.

    A na zombie to z wyciagnietymi rekami do przodu, gapiac sie w ekranik. Jednak co wizjer to wizjer.

  7. #47

    Domyślnie

    Focenie na zombie też ma swoje plusy. Trudniej takiego delikwenta pomylić z fociografem pełną gębą.

  8. #48

    Domyślnie

    Ale po pierwsze, primo, kazdy wspolczesny aparat z wizjerem ma rowniez ekranik z tylu, a po drugie, primo, jak tu kiedys Zdyboo napisal, jesli komus nie przeszkadza ze go fotografujesz 'mega dyskretna Leica' czy tam Fuji, to nie przeszkadzac mu bedzie jak go sfotografujesz czymkolwiek innym. A ten, co nie chce byc sfotografowany nie bedzie chcial i tak, niezaleznie jaki aparat w niego wycelujesz. W PL przeciez wciaz znaczna wiekszosc najlepszych reportazy powstaje zestawem w stylu duze lustro FF + jakas 28/35/50tka.

  9. #49

    Domyślnie

    Błąd. To nie chodzi o to, czy komuś przeszkadza, czy nie przeszkadza, tylko żeby ten ktoś w ogóle nie zwrócił na Ciebie uwagi. A street to nie reportaż, choć wykorzystuje te same techniki i pryncypia.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #50

    Domyślnie

    raz ktos uwage zwroci na Ciebie, innym razem nawet nie spojrzy, bedac pochlonietym czytaniem gazety. To nie jest polowanie z ukrycia. Poza tym, ludzie o wiele mniej uwagi zwracaja na osobe, ktora po prostu robi zdjecia niz na kogos, kto sie czai. Podchodzmy do sprawy z zachowaniem jakiegos minumum odwagi cywilnej. Masz odwage robic zdjecia komus, miej odwage przylozyc aparat do oka. Nikt nikomu fotografia krzywdy nie robi. Wychodzac z tego zalozenia w wiekszosci przypadkow wszystko bedzie git. A odmowy? Zawsze sie zdarzają, czy to kompakt Fuji czy sredni format

Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czy warto kupić używke D700
    By Renata17 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 15-06-2016, 22:07
  2. Czy warto używkę d70
    By Lightman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-05-2007, 22:36
  3. Na co zwrócić uwagę kupując używkę SB 800
    By Crevius in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-06-2006, 18:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •