Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 97
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Szkła tam robią robotę i obróbka a nie sama puszka a6000, w exify spójrz jakiego programu używa.
    Widzę, że używa Lightrooma, dla mnie to standard. Wiem, że dobry materiał do Lightrooma dają dobre puszki. Że obróbka rawa z D90 nigdy nie dorówna tej z D600 czy D750 choćbym się wściekł.
    Widzę u tego gościa ogromny skok w plastyce obrazka jak zmienił puszkę na A6000 - podałem zdjęcie graniczne parę linków wyżej.

    Ma drogie szkła, to fakt, taki SEL1018 f4 kosztuje z 3500 zł, ale chodzi nie o szkło, bo jak się wścieknę to przez przejściówkę do M42 podepnę coś co zjada jego drogie szkła Sony na śniadanie, np. Pentacona 28 f2.8 od Zenita, czy inną stałkę, ale chodzi mi o to, że jego zdjęcia z A6000 nie są nigdy przejarane, są takie pełne, piękne, plastyczne, a szukałem na flickrze takich z A5000 i nie udało mi się nic ciekawego znaleźć.

    Przepraszam, że tak Was męczę, ale totalnie nie znam się na bezlusterkowcach.

  2. #22
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Włocławek
    Posty
    187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta

    Mojej Nokii 808 uszkodziłem już wciskaniem spust, bo cały czas robię nią zdjęcia, nie wychodzę bez niej z domu - ten bezlusterkowiec ma mi ją zastąpić, bo się wkręciłem w streeta
    I szlag mnie chce trafić, jak zamiast ostrego zdjęcia dostaję coś takiego:
    A myślisz, że jak to zdjęcie będzie bardziej ostre to coś zyska? - w/g mnie absolutnie nic, a może nawet coś stracić.
    Przeglądałem Twoją galerię - nic nie kupuj!!!!
    3/4 ludzi z forum mających po kilka aparatów, wiaderka obiektywów chciało by mieć taką galerię - GRATULACJE!
    A i jeszcze jedno - każdy bezlusterkowiec NIE BĘDZIE KIESZONKOWY.

  3. #23
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zobacz tu masz opcje zwrotu i gwarancje bo to lombard, tanio i kasa zostanie na jakiś np 16mm.

  4. #24

    Domyślnie

    Świetnym wyborem będzie Nikon Coolpix A. Był na forum za 1000 zł w świetnym stanie i małym przebiegu. Ale generalnie obecne ceny puszek NX są śmiesznie tanie a naprawdę dobre szkła 16 i 30 mm też nie są drogie. Jak po zupełnej taniości to można zainwestować w 20 mm. Nie ma niczego co mogłoby się nawet zbliżyć do NX jeśli idzie o stosunek ceny do jakości. Oczywiście należy się liczyć z tym, że system już nie żyje. Małe body z naleśnikiem wejdzie do kieszeni kurtki a na pewno do jakiegoś małego saczka przewieszonego do paska. Wiele zdjęć NXami zrobiłem też po ciemku i jakość bardzo dobra. Nie tylko z NX500. O tutaj znany już przykład:
    Entlightment in Bodhgaya by Grzegorz Piaskowski, on Flickr
    <a href="http://www.flickr.com/photos/133295965@N06/albums/">ALBUMY TEMATYCZNE</a>
    <a href="https://www.facebook.com/FotografiePlockaGrzegorzPiaskowski/">Facebook</a>

  5. #25

    Domyślnie

    @Śprotek Przejrzałem Twego instagrama i wiele zdjęć zalajkowałem. Więc to co jest w tym najważniejsze to już masz - Ty sam
    Sprzęt i jakość w streecie to sprawa indywidualna. Ostrość to sprawa przereklamowana a wręcz jest to pojęcie burżuazyjne (Cartier-Benson) Sprzęt ma przede wszystkim nie utrudniać i nie przeszkadzać w robieniu zdjęć.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dla mnie osobiście najbardziej do streetu by odpowiadał Lumix lx100 (mały, dyskretny, ma wszsytko co trzeba) gyby nie fakt że ma elektryczny zoom, który po włączeniu wysuwa się ze 3 sekundy
    Niestety nie byłem w stanie nigdy szybko włączyć aparatu i zrobić zdjęcie, kadry w ten sposób mi uciekały.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 22-06-2017 o 10:41
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Widzę, że używa Lightrooma, dla mnie to standard. Wiem, że dobry materiał do Lightrooma dają dobre puszki. Że obróbka rawa z D90 nigdy nie dorówna tej z D600 czy D750 choćbym się wściekł.
    Widzę u tego gościa ogromny skok w plastyce obrazka jak zmienił puszkę na A6000 - podałem zdjęcie graniczne parę linków wyżej.

    Ma drogie szkła, to fakt, taki SEL1018 f4 kosztuje z 3500 zł, ale chodzi nie o szkło, bo jak się wścieknę to przez przejściówkę do M42 podepnę coś co zjada jego drogie szkła Sony na śniadanie, np. Pentacona 28 f2.8 od Zenita, czy inną stałkę, ale chodzi mi o to, że jego zdjęcia z A6000 nie są nigdy przejarane, są takie pełne, piękne, plastyczne, a szukałem na flickrze takich z A5000 i nie udało mi się nic ciekawego znaleźć.

    Przepraszam, że tak Was męczę, ale totalnie nie znam się na bezlusterkowcach.
    Przede wszystkim gratulacje za świetne fotki IMHO oba będą Ci dobrze służyć. Ja mam a6000, ponieważ zależało mi na wizjerze. Może zerknij w stronę NEXów? Używane pewnie da się kupić za sensowne pieniądze i parametrami będą się pewnie plasować pomiędzy a5000 a a6000. Przewaga a6000 nad a5000 to m.in. AF (więcej punktów i system hybrydowy): ja fotografuję często moje dzieci w różnych "ruchliwych" sytuacjach (ostatnio z karuzelą włącznie) i AF nie zawodzi (AF-C spisuje sie doskonale jak na moje potrzeby, AF-S, którego używam przez 90% czasu również). Gibany ekranik i wizjer, konfiguracja praktycznie każdego guzika "pod siebie" (nie wiem, czy to jest też w a5000). Do streeta IMHO a6000 jest ok, zwłaszcza, że nie rzuca się jakoś specjalnie w oczy i zdjęcia można robić "z biodra", udając, że się majstruje przy aparacie Sigma ma dość fajny obiektyw 19 mm f/2.8, do którego sie przymierzam, a kosztuje całkiem przyzwoicie i jest dość chwalony. Przejściówka na M42 to oczywiście must have, ale ciężko znaleźć szkło szersze niż 24 mm. Z manualnych M42 polecam Tcumara 55mm
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  7. #27

    Domyślnie

    Jeśli potrzeba kieszonkowca, który ma zastąpic telefon to chyba niestety nawet bezlusto się nie sprawdzi, no chyba, że jakieś z naleśnikiem. Moim zdaniem stanowczo za dużo wymagań jak na sprzęt za tysiaka a wymiarów i tak się nie przeskoczy. Do kieszeni wchodzi tylko telefon albo kompakt. Wspomnianego Nikona A można kupić na Nikon store za 1300, ale on ma wolny af i nie zmieści się do każdej kieszeni, przynajmniej tej od spodni nie za bardzo. Do tego to stałkomat i nie każdemu to musi pasować. Może taki RX100 by przypasował?

  8. #28
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Olympus z naleśnikiem 14-42 http://j.mp/2tx9KWG

  9. #29

    Domyślnie

    J5 do kieszeni wchodzi.

  10. #30

    Domyślnie

    Zależy jakie kto ma kieszenie i czy foci używając do tego również obiektywu

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czy warto kupić używke D700
    By Renata17 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 15-06-2016, 22:07
  2. Czy warto używkę d70
    By Lightman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-05-2007, 22:36
  3. Na co zwrócić uwagę kupując używkę SB 800
    By Crevius in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-06-2006, 18:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •