Close

Strona 1 z 27 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 270
  1. #1

    Domyślnie Zero zleceń ślubnych

    Nie mam się gdzie wypłakać, więc może tutaj. Zero zleceń ślubnych, nic. Mam portfolio (kilkadziesiąt zleceń jako podwykonawca dla agencji), wystartowałem w grudniu z własną ofertą, kampanie reklamowe ad-words, gumtree, sporo zapytań (rozumiem, że jak ktoś pyta już o termin to moje zdjęcia są dla niego ok.), ale nic nie przełożyło się na umowy. Zero. Nie ma za co żyć. A fotografia ślubna miała być tylko źródłem dochodu na inne bardziej ambitne projekty. Czy miałem za wysokie ceny? Skoro dla agencji robiłem sam reportaż z obróbką za 1200zł, to teraz bezpośrednio chciałbym wziąć dla siebie minimum 1500zł (plus koszty albumów). Ludzie na targach wołają od 2000 tys. w górę. Więc dlaczego zero zleceń ?
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 03-03-2017 o 13:50

  2. #2

    Domyślnie

    Reklama leży i kwiczy. Musisz być w google, bez tego nie ma zleceń, nie mówię o adwords tylko o normalnej pozycji wypracowanej przez pozycjonowanie. No i cena adekwatna do PF. Wtedy 1. znajdują Cię 2. widzą że masz dobre zdjęcia w konkurencyjnej cenie 3. masz klienta.

    Daj link do PF, z ciekawości obejrzę.
    ;]

  3. #3

    Domyślnie

    w PL jest jakies 10-15 mln fotografow slubnych... az tylu slubow rocznie nie ma, zeby kazdy mial co robic.

  4. #4

    Domyślnie

    R jak zawsze pesymista jeśli robisz dobre zdjęcia, masz za nie odpowiednią cenę porównywalną z innymi na tym samym poziomie, to jedyny powód dla którego nie masz klientów to reklama. Nie ważne ile wyrzucasz w adwords, mimo wszystko nie trafiasz do klientów. Zainteresuj się swoją stroną na FB.
    ;]

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    w PL jest jakies 10-15 mln fotografow slubnych... az tylu slubow rocznie nie ma, zeby kazdy mial co robic.
    No tak, ale skoro agencje robią podwójne terminy i zatrudniają podwykonawców, a np. na targach to już wielu nie miało wolnych terminów, ludzie pytają czasem już o kolejny rok, to myślałem, że jest zapotrzebowanie i znajdzie się jeszcze miejsce na rynku.

    (Hmm na razie nie chcę podawać swojej strony w takim kontekście)

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    R jak zawsze pesymista jeśli robisz dobre zdjęcia, masz za nie odpowiednią cenę porównywalną z innymi na tym samym poziomie, to jedyny powód dla którego nie masz klientów to reklama. Nie ważne ile wyrzucasz w adwords, mimo wszystko nie trafiasz do klientów. Zainteresuj się swoją stroną na FB.
    Nigdy nie lubiałem tego fb, zresztą tam są setki, ale zacząłem to rozwijać (zakolejkowałem codzienne posty z najlepszymi fotkami) w planach też Instagram. Google plus to jakaś porażka. Zacząłem tworzyć blog na stronie, posty o wydrukach itp. Ale google jakoś w ogóle mnie nie widzi. Może domena za młoda, bo dopiero od zeszłego roku.

  6. #6

    Domyślnie

    nie ma zapotrzebowania. jesli dales cene 1500 to zawsze jest na twoje miejsce 6000 chetnych "mlodych wilkow" ktorzy na czarno zrobia to za 800

    i nawet trotyliard wlozony w reklame nic Ci nie pomoze.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    Nie mam się gdzie wypłakać, więc może tutaj. Zero zleceń ślubnych, nic. Mam portfolio (kilkadziesiąt zleceń jako podwykonawca dla agencji), wystartowałem w grudniu z własną ofertą, kampanie reklamowe ad-words, gumtree, sporo zapytań (rozumiem, że jak ktoś pyta już o termin to moje zdjęcia są dla niego ok.), ale nic nie przełożyło się na umowy. Zero. Nie ma za co żyć. A fotografia ślubna miała być tylko źródłem dochodu na inne bardziej ambitne projekty. Czy miałem za wysokie ceny? Skoro dla agencji robiłem sam reportaż z obróbką za 1200zł, to teraz bezpośrednio chciałbym wziąć dla siebie minimum 1500zł (plus koszty albumów). Ludzie na targach wołają od 2000 tys. w górę. Więc dlaczego zero zleceń ?
    Nie chcę Cie smucić, ale ten rynek jest nieprzewidywalny. Kiedyś pomagałem "dużej firmie" na studniówce jako kolejny operator kamery. Na studniówce była córka sąsiadki, która tak po dwóch miesiącach od imprezy zapytała, czy mam jakiś materiał video bo to co dostali od "firmy" było tragiczne. Poinformowałem, że byłem tylko operatorem i nic nie mogę zrobić. Zgadnij kogo wybrali w następnym roku ??????

  8. #8

    Domyślnie

    W krakowie masz gignatyczną konkurencję, nie wypozycjonujesz sie w google w rok na 1 stronę. Tym bardziej ze najlepszym robią to firmy, na co dzien, a Ty założyłeś google plus, bloga, kupiłeś adwords i myslisz ze beda klienci. Wpisz w google fotograf ślubny kraków albo fotografia ślubna kraków i zobacz gdzie jesteś. Wtedy zobaczysz dlaczego nikt nie dzwoni.

    W biznesie nie ma sentymentów, nie ważne czy sie fb lubi czy nie. Dziś tam miliony ludzi siedzą codziennie, więc to ogromny rynek.
    ;]

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    nie ma zapotrzebowania. jesli dales cene 1500 to zawsze jest na twoje miejsce 6000 chetnych "mlodych wilkow" ktorzy na czarno zrobia to za 800

    .
    Jeśli ma się cenę 800zł to i tak znajda się wykonawcy za 500-600 zł, baaaa nawet tacy co za darmoszkę zrobią

    Cena nie odgrywa roli o ile dociera się do odbiorcy skłonnego zapłacić daną cenę. Niestety te dotarcie jest bardzo, bardzo trudne. Jakość zdjęć, klasa realizacji to w dzisiejszym czasie trzeciorzędna sprawa o ile liczymy na tzw. każdego klienta, czyli łapiemy jak leci
    Generalnie rynek jest patologiczny i dramatyczny. Raz z powodu ogromnej ilości wykonawców, bo nie ma dziś nic prostszego niż zdjęć robienie , a dwa z powodu bezguścia ogromnej rzeszy odbiorców łykających dosłownie wszystko oby taniej.
    Co roku jest coraz trudniej zapełnić terminarz, z roku na rok trzeba w to włożyć coraz więcej zaangażowania i wysiłku. Wyjątkiem są młodzi, nowi, zdolni którzy łapią się na swoje 5 minut i modę na nich.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 03-03-2017 o 14:31
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  10. #10

    Domyślnie

    Po części sami jesteśmy sobie winni. Nie potrafimy się dogadać jak lekarze czy prawnicy. Poczucie estetyki u ludzi osiągnęło dno. Patrz na fb, na którym króluje selfi ze srajfona. A każdy "nowy" myśli, że jak kupi sprzęt za dofinansowanie i poczyta trochę netu to będzie na tym zarabiał.

Strona 1 z 27 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. do fotografów ślubnych
    By anina in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-02-2017, 15:23
  2. [ Reportaż ] kilka ślubnych..
    By Kamash in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-09-2006, 13:43
  3. [ Reportaż ] kilka ślubnych
    By seamoon in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-07-2006, 22:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •