Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Drukarka A4 do B&W.

    Witam!
    Za czym się rozglądać, co da najlepsza jakość i w miarę dobrą ekonomię?... Interesuje mnie tylko format A4 i zdjęcia -wydruki czarno białe.
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    za niczym, nie ma takiej drukarki
    wszystkie które sensownie drukują B&W to A3+ i wyżej
    chyba że lubisz dłubać, wtedy jakiś używany Epson, przepłukanie i zaaplikowanie tuszu Piezography lub MIS, ale taniej nie będzie
    co to dla Ciebie dobra ekonomia? generalnie druk jest drogi, a cz.b. w szczególności
    jakie ma być przeznaczenie wydruków?

  3. #3

    Domyślnie

    Do albumu a czasem moze do pokazania wiekszej publicznosci i powieszenia na ściane

  4. #4

    Domyślnie

    jesli dobra ekonomia to nie jakość, jeśli jakość to nie A4
    z któegoś z wymagań musisz zrezygnować...
    nie wiem na jakiej ścianie będziesz chciał wieszać, ale A4 zginie na większości scian

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta
    ...
    nie wiem na jakiej ścianie będziesz chciał wieszać, ale A4 zginie na większości scian
    Nie przesadzaj, u mnie wiszą wydruki A4 w ramkach 30x40 z passpartu i nie giną.
    Co do ekonomicznego druku B&W to zainteresuj sie canonami barwnikowymi z szarym tuszem. Cos podobnego do dawnej MG6250 z szescioma tuszami w tym szary.
    Pozdrawiam, Jurek.

  6. #6

    Domyślnie

    O to m właśnie chodzi! Ładnie oprawione A4 tez jest ok. Nie od razu musi być 70x100. Ktoś pisał w podobnym temacie o wymianie wogole całego zestawu tuszy w Epsonie na monochromatyczne i to by chyba była ciekawa opcja choć pewnie nie tania.

  7. #7

    Domyślnie

    wszystko zależy od ściany, ja chciałem zwrócić uwagę na fakt, że inaczej postrzegamy wielkość zdjęcia trzymanego w ręku a inaczej jak zawiesimy i jeszcze jest odejście do tyłu
    na format 70x100 to trzeba mieć już dużo przestrzeni, ale po to nie kupuje się takiej wielkiej drukarki (choć znam kogoś kto kupił do domu fotoploter...)

    tak, można wymienić tusze Epsona na monochromatyczne, ale zazwyczaj trzeba sprowadzać je zza oceanu, koszt wydruku A4 mniej więcej taki sam jak dla tuszy pigmentowych dla drukarek A2 i większych (~3 zł za A4), pojemniki zaczynają się od 110 ml, na początek najlepiej sprawdzają się w Epsonach 1400 i 1500 (można kupić używane). jakoś i trwałość wydruku kosmiczna, nie wierzyłem dopóki nie zobaczyłem, ale trzeba mieć spektrofotometr żeby zrobić sobie samemu krzywe i nie drukuje się przez sterownik Epsona, ale niezależny soft do cz.b. (QTR).

    tak, można poszukać Canonów barwnikowych, niektóre miały szary atrament (nie wiem jak składały cz.b. obraz, trzeba by powiększyć wydruk żeby zobaczyć kropki), ale koszty będą wysokie per wydruk, bo wkłady są małe i drogie

    można jeszcze zastosować technikę BO (Black Only - drukowanie tylko jednym kanałem, czarnym), która przy domowych drukarkach Epsona i wysokorozdzielczych głowicach w nich, potrafi dać dobre rezultaty, ale też trzeba stosować QTRa, on obsługuje od 1400 w górę i trzeba zrobić sobie samemu krzywe do papierów. dodatkowo tusz czarny w barwnikowych nie jest czarny, ma zazwyczaj lekko fioletowe zabarwienie

    tak źle i tak niedobrze - żeby nie iść w koszty, proponowałbym kupić używaną pigmentową R3000 na początek (A3+), albo R2880 jeśli gdzieś się trafi

Podobne wątki

  1. Drukarka
    By silesian in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-03-2011, 14:55
  2. Drukarka
    By forbes in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 20:58
  3. Drukarka
    By cezar84 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-08-2010, 00:27
  4. drukarka
    By ALF in forum Komputery
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-05-2009, 21:39
  5. drukarka
    By jassekp in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-07-2008, 17:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •