Witam ,
z racji tego iż jest to mój pierwszy post na tym forum to chciałbym wszystkich Was serdecznie powitac i mam nadzieję iż moja obecnośc na tym forum bedzie owocna i przyniesie korzysci nie tylko dla mnie ale w miare możliwości także dla innych uczestników oraz czytelników

Wracając teraz do tematu, nadmienie tylko iż wiem że ta tematyka była tu juz przerabiana i sporo poczytałem aczykolwiek ma nadal pytania;
jestem w trakcie przebudowy PCta przede wszystkim pod kątem dysków a programem na którym prowadze postprodukcję to wspomniany LR6. Z racji tego , iz będę musiał przeinstalowac cały system operacyjny(WIn7 Pro) wraz z pozostałym softem to prosze Was o wsparcie w zakresie konfiguracji Lr w momencie instalacji na dyskach. Obecnie jest on zainstalowany na dysku systemowym SSD a cała biblioteka znajduje się na HDD (500GB) i już pęka w szwach.
Lada dzień zaistalowane będę miał nastepujace dyski ;
2xSSD (240gb kazdy)
1x HDD (2tb)
1x dysk zew. (2tb)

Ogólnie mógłbym przekopiować stary dysk systemowy wraz z LR na nowy ale obawiam się że nie był on do tej pory dobrze skonfigurowany dlatego też wolałbym nie kopiowac dysku z błedami ale wgrac program na nowo i odpowiednio go skonfigurowac a dopiero potem przenieśc do niego pliki foto.
Jeśli chodzi dyski SSD to wiem ze na pierwszym będzie system op. + Lr natomiast drugi SSD to bedzie tzw. scratch disc lecz dopiero w momencie grywania Photoshopa bo z tego co wiem w LR-mie nie można ustawic czegoś takiego jak własnie sctratch dysk, choć być może w inny sposób mogę pod niego wykorzystać ten dodatkowy SSD ?