Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Nowy obiektyw Sigma - BF / FF ???

    Witam
    Niedawno pomogliście przy wyborze obiektywu. Padło na Sigme 17-50, 2.8.
    Dzisiaj dotarła i z wieczora rozpocząłem testy.

    Niestety jestem nowicjuszem i w związku z tym proszę o pomoc, czy Waszym zdaniem obiekty celnie ostrzy. Zrobiłem zdjęcia ze statywu z wyłączoną stabilizacją z opóźnieniem 2 sek.
    Czerwoną kropką zaznaczyłem środek, w który celowałem (foto pierwsze oko robaka, zdjęcie drugie cyfra 20 na linijce)
    dsc-0281: 1/10 F2.8

    dsc-0285: 1/25 F2.8

    Wydaje mi się, przynajmniej z drugiego zdjęcia, że ostrzy troszkę wcześniej. Proszę o opinie lub ewentualnie jak powinien takie zdjęcie testowe wykonać.
    Jak zwykle z góry dziękuje.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Masz gwarancje, więc śmiało wysyłaj na darmową kalibracje, ja wysłałem w czwartek i wtorek miałem w domu, jest perfekcyjnie, nie będziesz musiał główkować czy jest dobrze, a może źle

  3. #3

    Domyślnie

    To się wysyła do sprzedawcy ??
    Kupiłem w Sigma-Poznań.

    Jeszcze głupie pytanie, wysyła się sam obiektyw czy razem w aparatem ??
    Kto płaci za odesłanie z powrotem ??

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    http://www.sigma-foto.pl/obsluga-serwisowa,s.html
    Oczywiście z aparatem, wypełniasz zgłoszenie, wysyłasz aparat z akumulatorem i dekielkiem, obiektyw z dekielkami, oczywiście dowód zakupu i gwarancje wypełnioną, jedyny koszt to wysyłka do nich.

  5. #5

    Domyślnie

    Wszystko jasne, pewnie wysyłka w poniedziałek.
    Wydaje mi się, że temat można zamknąć, chyba że ktoś uważa że fotki wyszły wzorowe to może poczekajmy z tym zamknięciem tematu do jutra.

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdzenie dokładne jest dość trudne i sporo kombinacji ogniskowych i odległości, jak chcesz się upewnić dokładnie to trzeba przynajmniej sprawdzić obiektyw na czterech ogniskowych i w trzech odległościach, na tych zdjęciach co masz widać że ostrzy przed ale największy problem jak są rozbieżności i błędne ostrzenie na różnych ogniskowych.

  7. #7

    Domyślnie

    Mi te zdjęcia pachną front focusem Wysyłaj na kalibrację, nie ma nad czym się zastanawiać

  8. #8

    Domyślnie

    Sprawdź po odebraniu z kalibracji jak zostawili ustawiony parametr "wyostrzanie" w "picture control". Pewnie bedzie ustawiona na maksa (u mnie tak zostawili) i jpg-i będą nienaturalnie przeostrzone. I żeby były normalne, musisz ustawić z powrotem wartość domyślną. A ponieważ deklarujesz się jako nowicjusz, to być może początkowo nie zwracałbyś na to uwagi i zepsułbyś zdjęcia prze takie nienaturalne ustawienie

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale takie ustawienia są dobre do testowania, wyostrzenie i kontrast na maksa podniesiony, to chyba ich standardowa metoda bo u mnie też tak zostało.

  10. #10

    Domyślnie

    do testowania jak najbardziej, z pewnością serwisantom ułatwia szukanie optimum w czasie kalibracji. Ale myślę, ze część użytkowników, zwłaszcza początkujący, nie zwraca uwagi na ten parametr i nie zauważy po odbiorze aparatu z kalibracji jak został on ustawiony. I potem jest opad szczęki jak ta sigma ostrzy.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nowy obiektyw
    By michalprzybya in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-07-2014, 15:08
  2. Nowy obiektyw
    By spriterank1 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 21:49
  3. Nowy obiektyw
    By smigaacz in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 11-12-2013, 22:45
  4. d300 i nowy obiektyw , czy d700 i stary obiektyw
    By KEPIK in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 21:18
  5. Jak sprawdzić czy nowy obiektyw jest faktycznie NOWY
    By irche in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-09-2009, 01:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •