Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NickOnMe Zobacz posta
    Sprawdź po odebraniu z kalibracji jak zostawili ustawiony parametr "wyostrzanie" w "picture control". Pewnie bedzie ustawiona na maksa (u mnie tak zostawili) i jpg-i będą nienaturalnie przeostrzone. I żeby były normalne, musisz ustawić z powrotem wartość domyślną. A ponieważ deklarujesz się jako nowicjusz, to być może początkowo nie zwracałbyś na to uwagi i zepsułbyś zdjęcia prze takie nienaturalne ustawienie
    Dzięki. "nowicjusz" w sensie mam pierwszy raz niekitowy obiektyw i nigdy nic nie kalibrowałem, nie testowałem FF / BF itd.
    Zdjęć już w życiu kilka zrobiłem :P

    Tak czy inaczej dzięki za info. Na pewno sprawdzę ustawienia po powrocie sprzętu.

    Niemniej muszę podpytać o "pictrue control". W moim D3300 mam w MENU -> MENU FOTOGRAFOWANIA -> USTAW FUNKCJĘ PICTURE CONTROL do wyboru: standard, neutral, żywe, monochromatyczne, portret i krajobraz. Nie widzę żadnych parametrów typu "wyostrzenie".

    Sprawdziłem jeszcze z Capture NX-D i tu mam właściwie podobnie, z tym że poniżej jest kilka suwaków, m.in. sharpening.

    Możliwe, że po prostu jestem ślepy i nie widzę konkretnych opcji w aparacie ?? Czy też nie umie czytać na forum ze zrozumieniem i piszesz o czymś innym ??

    ps. witam kolegę z tej samej mieściny.
    Ostatnio edytowane przez sea ; 15-06-2017 o 21:59

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sea Zobacz posta
    ps. witam kolegę z tej samej mieściny.
    Witam również
    Nie mam teraz przy sobie aparatu i o ile dobrze pamietam: w menu fotografowania -> ustaw funkcję Picture control -> wejdź w "standardowe" za pomocą strzałki ">" lub OK (nie pamietam czym), pojawią się suwaki, m.in. wyostrzanie. Tak jest w D7200, w D3300 pewnie tak samo.
    Domyślnie "wyostrzanie" jest 3, po serwisie ustawili na 9.

  3. #13

    Domyślnie

    Jak oceniasz tą sigme?przymierzam się do zmiany nikkorów 18-105 i 35 1.8 na jeden bardziej uniwersalny,ktoś coś poleci?

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rfactor87 Zobacz posta
    Jak oceniasz tą sigme?przymierzam się do zmiany nikkorów 18-105 i 35 1.8 na jeden bardziej uniwersalny,ktoś coś poleci?
    Ogólnie jestem zadowolony. Chociaż w pochmurny dzień (chyba w sobotę) robiłem fotki dzieciakowi (1 rok) w mieszkaniu i ciężko było. Żeby wyszło w miarę nieporuszone zdjęcie przy przysłonie 2.8, ISO musiałem ustawić np. 1600.

    Ciężko mi było na takiej przysłonie z sensownym ISO ustawić w miarę krótki czas (1/200).
    Nie jestem ekspertem, w sumie jeszcze się uczę.

    Zdjęć na zewnątrz zrobiłem tylko kilka. Jest zadowolony z wyników, zarówno portret jak i widoczki.

    Myślałem, że kupując obiektyw kilkakrotnie droższy (kit kosztuje pewnie około 300-500 zł) zobaczę większą różnice w jakości przy słabym świetle. Swoją drogą, gdyby dzieciak chociaż na chwile usiadł spokojnie w jednym miejscu to być może fotki byłyby super

    Moja opinia jest subiektywna i oparta na bardzo krótkim czasie użytkowania. Lepiej weź pod uwagę opinię innych (doświadczonych) fotografów.




    ps. NickOnMe - masz rację, w D3300 jest tak samo. Przycisk OK, zatwierdza ustawienia (np. standard). Przycisk w prawo powoduje wyświetlenie w menu kolejnych ustawień. Nie widziałem tego nigdy wcześniej. Dzięki.

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    ISO 1600 w tak słabych warunkach to nie jest wiele, teoretycznie jaśniejszy obiektyw pomaga ale zmniejsza się głębia ostrości i nagle okazuje się że dzieciak ma ostry tylko policzek, więc jest to kompromis, stałe światło f/2.8 to jest bardzo bardzo dużo w porównaniu do ciemnicy w kitach.
    Jeśli się uczysz to możesz sobie ustawić w automatykę ISO na max 3200 i czas np 1/200s, wtedy w trybie A robiąc zdjęcia na f/2.8 masz ustawione ograniczenia, a to że zdjęcie na 1/200s wychodzi poruszone to nie dziw się bo to za długi czas dla ruchliwego dzieciaka i roztrzęsione ręce nawet całkiem dobrym OS w tym obiektywie

    Ja mam obecnie w DX zestaw D5100 + Sigma 17-50 i jestem bardzo zadowolony, jak się chce bawić w jakieś fajne jasne obiektywy to przerabiam sobie do nikona manualne jasne i jest zabawa.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 20-06-2017 o 16:17

  6. #16

    Domyślnie

    No widzę odpowiedzi konkretne,w sumie jestem juz zdecydowany żeby sprzedać te dwa obiektywy i kupić ta sigme,ile za te dwa szkła mógłbym zwołać ktoś się może orientuje?stan raczej bardzo dobry tylko bez gwarancji juz i bez kartoników oba od nowości u mnie,a mogłby ktoś z was wstawić jakieś zdjęcia z tej sigmy?fajnie jakby były w różnych warunkach

  7. #17

    Domyślnie

    Chciałbym się podzielić wrażeniami po serwisie w SIGMIE.
    Generalnie kalibracja obiektywu SIGMA 17-50 / f2.8 przebiegła sprawnie. Wysyłka w poniedziałek kurierem, powrót w piątek (to był czerwiec tego roku). Trochę papierków, trzeba odpiąć pasek od body, spakować i tyle.

    W serwisie zrobili około 300 zdjęć (przynajmniej tak wyczytałem po nazwach fotek

    Z serwisu oraz samej kalibracji jestem zadowolony. Polecam.

    Poniżej dwa zdjęcia. Oba ze statywu, bez stabilizacji. Pierwsze foto już było na forum przed kalibracją, drugie zrobiłem w dniu dzisiejszym.


    Poniżej po kalibracji.


  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sea Zobacz posta
    Chciałbym się podzielić wrażeniami po serwisie w SIGMIE.
    Generalnie kalibracja obiektywu SIGMA 17-50 / f2.8 przebiegła sprawnie. Wysyłka w poniedziałek kurierem, powrót w piątek (to był czerwiec tego roku). Trochę papierków, trzeba odpiąć pasek od body, spakować i tyle.

    W serwisie zrobili około 300 zdjęć (przynajmniej tak wyczytałem po nazwach fotek

    Z serwisu oraz samej kalibracji jestem zadowolony. Polecam.

    Poniżej dwa zdjęcia. Oba ze statywu, bez stabilizacji. Pierwsze foto już było na forum przed kalibracją, drugie zrobiłem w dniu dzisiejszym.


    Poniżej po kalibracji.

    Witam. A jakie koszty były i jakim kurierem? Drugie pytanie z jakiego sklepu czy sieciówki? Kolejne czy wwzystkie funkcje w aparacie działają z tą Sigmą w porównaniu do Nikkora? Pozdrawiam.
    D 90 + dodatki 😁

  9. #19
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Obojętne jakim kurierem do sigmy, wysyłasz na swój koszt, ja wysłałem DPD za 15zł.
    Kalibracja darmowa jest jeśli towar z polskiej dystrybucji i masz gwarancje z dowodem zakupu.
    Wszystko działa poprawnie, jedyne wady jakie mogą występować masz opisane w innym temacie ale nie są one na tyle uprzykrzające by się nimi martwić.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rfactor87 Zobacz posta
    Jak oceniasz tą sigme?przymierzam się do zmiany nikkorów 18-105 i 35 1.8 na jeden bardziej uniwersalny,ktoś coś poleci?
    Mam te same szkiełka co Ty. Zamierzam nabyć opisywaną tu Sigmę. Sprzedać 35mm. Zostawić na razie 18-105. Jeden uniwersalny mógłby być np. 18-300 ale będzie trochę słabo bez lampy w pomieszczeniach i przy słabym świetle.
    D 90 + dodatki 😁

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nowy obiektyw
    By michalprzybya in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-07-2014, 15:08
  2. Nowy obiektyw
    By spriterank1 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 21:49
  3. Nowy obiektyw
    By smigaacz in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 11-12-2013, 22:45
  4. d300 i nowy obiektyw , czy d700 i stary obiektyw
    By KEPIK in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 21:18
  5. Jak sprawdzić czy nowy obiektyw jest faktycznie NOWY
    By irche in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-09-2009, 01:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •