Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Zamek Dunajec w podczerwieni

    Eksperymentów z podczerwienią ciąg dalszy. Czy fotka nie jest przypadkiem przeostrzona? Ja nie mam pewności, dlatego pytam większe grono. Dzięki za poświęcony czas i ewentualne komentarze

    Zamek Dunajec w Niedzicy

    Nikon D90 | 1/100" | F16 | ISO 200 filtr podczerwony 590nm |


  2. #2

    Domyślnie

    Czemu ten zamek i brzeg takie niebieskie?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  3. #3

    Domyślnie

    Wrzuć od razu do wątku D90 same zachwyty.

    Na filtrach podczerwieni się nie znam. Zamek widziałem i zwiedzałem. Masz zdjęcia bez filtra? Kadrowanie chyba ok.
    Pozdrawiam
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Czemu ten zamek i brzeg takie niebieskie?
    W podczerwieni tak to wychodzi. Jeszcze nie do końca poznałem możliwości i właściwą obróbkę.


    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Wrzuć od razu do wątku D90 same zachwyty.

    Na filtrach podczerwieni się nie znam. Zamek widziałem i zwiedzałem. Masz zdjęcia bez filtra? Kadrowanie chyba ok.
    Pozdrawiam
    Nie mam zdjęcia bez filtra, bo body zostało przerobione pod podczerwień i zdjęć kolorowych robić już nie będzie. Został wymieniony filtr dolnoprzepustowy o ile dobrze wiem.

    Dzięki za poświęcony czas i kilka słów.

  5. #5

    Domyślnie

    Zamek i brzeg masz niebieski ze względu na zamianę kanałów. Trzeba więcej zapewne w obróbce posiedzieć aby to ogarnąć.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  6. #6

    Domyślnie

    Kanały mieszane tak jak zawsze. Moim zdaniem jest tak powinno to wyjść, albo czegoś nie wiem. Zwróć uwagę, że to jest filtr 590tka, a nie 720 produkcji Hoya czy Cokin. Ale kłócił się nie będę, bo za mało jeszcze wiem o IR i nie wszystko miałem okazję protestować.

    Jeżeli masz zdjęcie podglądowe, jak Twoim zdaniem powinno to wyglądać, to będę wdzięczy za podesłanie. Będę wiedział, czego szukać podczas obróbki.

  7. #7

    Domyślnie

    Bardzo kiepskie jest to zdjęcie kolorystycznie. Mieszanie kanałów to tylko pozycja wyjściowa. Potem praca nad wszystkim co w "normalnej" fotografii
    Fuji

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bahuone Zobacz posta
    Jeżeli masz zdjęcie podglądowe, jak Twoim zdaniem powinno to wyglądać, to będę wdzięczy za podesłanie. Będę wiedział, czego szukać podczas obróbki.
    https://cdn.photographylife.com/wp-c...ed-960x685.jpg


    Sam się zmagałem kiedyś z IR i też miałem z tym problem. Nie wiem w końcu czy mi się udało to ogarnąć czy nie. Gdybyś był łaskaw rawa podesłać to bym spróbował czy sobie z tym poradzę
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    Bardzo kiepskie jest to zdjęcie kolorystycznie. Mieszanie kanałów to tylko pozycja wyjściowa. Potem praca nad wszystkim co w "normalnej" fotografii
    Dobrze o tym wiem, że mieszanie kanałów to tylko początek.. Na chwilę obecną eksperymentuję i uczę się obróbki tych plików. Widzę, że masz doświadczenie w tej materii, może się podzielisz praktycznymi wskazówkami?

    spiritus jutro wrzucę link, żeby mógł pobrać każdy kto chce.

  10. #10

    Domyślnie

    Obiecany NEF. Chętnie zobaczę efekty waszej obróbki. Im więcej osób zechce pobrać i spróbować tym lepiej. Efekty wklejajcie w tym wątku.

    https://we.tl/xNBec5eAYW

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Dunajec retro
    By tomek_bartus in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-06-2012, 19:32
  2. [ Krajobraz ] Dunajec o zachodzie
    By j@nek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-04-2012, 08:34
  3. [ Krajobraz ] Dunajec BW
    By katatjuta in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 12:53
  4. [ Krajobraz ] Dunajec
    By Karolski in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 12:07
  5. [ Krajobraz ] Dunajec (1)
    By Marrab in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-09-2009, 21:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •