Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie System zawieszania na 4 tła - wysokość montażu.

    Dzień dobry, ponownie zwrócę się o Waszą pomoc
    Jestem przed zakupem łańcuszkowego systemu zawieszania teł ( tła będą: 3 metry szerokości i 11 długości, 1 biały lub jasnoszary (?) karton plus trzy polipropylenowe innego koloru) i już mam problem z tym jak wysoko go zamocować.. Mam do zagospodarowania ścianę 5x5m. Biorąc pod uwagę to, że tło kartonowe jest podatne na uszkodzenia i zawieszę je na maksymalnej wysokości, to po dwóch, czy trzech wizytach klientów skończy mi się możliwość odwijania.. z kolei nie po to mam tak wysoką ścianę, by marnować jej wysokość i nisko zawieszać system mocowania teł... Myślę, że od czasu do czasu bym wykorzystał tę wysokość, bo mam odejście prawie 8 metrów (co prawda do innego pomieszczenia ale jest szerokie przejście).
    Jakie wg Was jest optymalne rozwiązanie tego problemu? Pewnie, że super by było wymyślić coś, co by podnosiło i opuszczało cały system, ale to musiałoby mieć bardzo dużą wytrzymałość... Jednak już chyba nie mam ani mocy, ani środków, ani pomysłów na takie przedsięwzięcia... Już mam i tak bardzo duże opóźnienie w otwarciu tego studia w stosunku do tego, co planowałem
    Pozdrawiam i dziękuję za wskazówki...
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof N. ; 13-06-2017 o 11:26

  2. #2

    Domyślnie

    Nie rozumiem problemu.
    Widelce na tła mocujesz do rozpory przy pomocy klem od magic armów.
    Jak chcesz wykorzystać do maksimum tło, to dajesz na najniższy widelec i ew. obniżasz całe mocowanie przesuwając do dołu klemę mocująca.
    Według mnie najniższy widelec powinien być na poziomie 2,5-3,2 watpę abyś miał potrzebę wykorzystywania większej wysokości.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za zabranie głosu... Zdaję sobie sprawę z tego, że to będzie niewielki procent, czy nawet promil zdjęć, gdzie bym wykorzystał tę wysokość, ale nie chciałbym się ograniczać... Mam w głowie kilka kadrów fashion całopostaciowych na 85mm od dołu, gdzie modelka na małym podeście jest... To taki przykład
    Ale przyznam, że nie do końca rozumiem, co napisałeś... "Widelce" będę przykręcał do ściany. Na widelcach alu tuleja z tłem, która "leży" na widelcach połączona za pomocą mechanizmu rozporowego. Nie wiem jakie magiczne ramię, jaki kieł, jakie klemy... Jak w prosty sposób obniżyć całe mocowanie? Sorry, ale jestem w temacie zupełnie zielony.
    Dla jasności planuję kupić to:
    https://fripers.pl/p/system-zawieszania-tel-na-4-tla/

  4. #4

    Domyślnie

    Domyślam się, że chodziło o użycie czegoś o nazwie "autopole" https://fripers.pl/p/autopole-poprze...-cm-freepower/ i użycie zacisków "super clamp" https://fripers.pl/p/uniwersalny-uch...-kg-manfrotto/ mocujących uchwyt tła. Ewentualnie uchwyty https://fripers.pl/p/uchwyty-do-nape...tyw-freepower/

    Najprościej: zapytaj w firmie w której będziesz kupował o możliwość zakupu samych uchwytów na jedno tło (te metalowe wieszaki), z takiego kompletu https://fripers.pl/p/system-zawieszania-tel-na-1-tlo/
    Zestaw wieszasz na "normalnej" wysokości roboczej, a ten oddzielny wieszak na jedno tło tak wysoko, jak Ci pasuje. Niedogodność jest taka, że gdy zechcesz skorzystać będziesz musiał zdjąć wszystkie tła i to jedno założyć na najwyższe uchwyty, ale to będzie najtańsze i najprostsze.

  5. #5

    Domyślnie

    Najprostsze rozwiązanie tego problemu to zakupić zestaw na 6 tel (319zł -tylko troszkę droższy od 4) gumówka do ręki przecinasz na dwie części i wieszasz na różnych wysokościach. Nie ma problemów ze ściąganiem teł i jest najtaniej.
    Pomijając, że z mojej wieloletniej praktyki wychodzi mi, że jest sens nabyć tło szare i czarne a białą zrobić ścianę. Najlepiej z bezhoryzontem. Minimalne koszty utrzymania i jakość nieporównywalna z papierem.

    I zgadzam się z fafniakiem, że góra na 3,2 w zupełności wystarcza. Ale straty z tytułu wyższego powieszenia nie będzie żadnej. Odcinasz część podłogową a końcówkę powiesisz na najniższym haku.

    Natomiast kwestią podstawową jest przewinięcie tła na rurę aluminiową i to będzie kosztowało więcej jak ten system. Jeśli tego nie chcesz robić to tła trzeba przechowywać podparte a wtedy nie trzeba tylu haków na górze.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 13-06-2017 o 22:25

  6. #6

    Domyślnie

    Wielkie dzięki Panowie Bardzo doceniam Waszą pomoc, która spowodowała, że szare komórki znów zaczynają ciut inaczej kombinować...
    Z tymi osobnymi wieszakami, czy podzieleniem jednego, to super pomysł
    Niestety ściana jest co prawda biała, ale nie jest doskonała i z listwą przypodłogową.. Cyklorama też mi się marzyła, ale gdzieś z kosztami trzeba było się zatrzymać... Jak studio okaże się sukcesem, to na pewno wrócę do tego tematu...
    Tej "straty" góry w takim razie nie będę się obawiał... W rozmowie telefonicznej z fripersami potwierdzono, że przewinięcie na aluminium robią nieodpłatnie w sytuacji, gdy kupuję tuleję i tło u nich.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof N. Zobacz posta
    Niestety ściana jest co prawda biała, ale nie jest doskonała i z listwą przypodłogową.. Cyklorama też mi się marzyła, ale gdzieś z kosztami trzeba było się zatrzymać... Jak studio okaże się sukcesem, to na pewno wrócę do tego tematu...
    Tej "straty" góry w takim razie nie będę się obawiał... W rozmowie telefonicznej z fripersami potwierdzono, że przewinięcie na aluminium robią nieodpłatnie w sytuacji, gdy kupuję tuleję i tło u nich.
    1. Wystarczy gipskarton za grosze i ściana jest idealnie idealna (sam mam taką). Co do quasicykloramy - wystarczy wykonać niewielki dostawiany element (w ostateczności prostopadłościan o podstawie trójkątnej albo parę klinów) i dołożyć wykładzinę na podłodze i jest świetne tło z nieznaczną linią do ewentualnego retuszu.

    2. Mając na myśli koszt przełożenia tła miałem na myśli koszty rur. Samo przewinięcie zrobiłem sam (z kumplem) rury kupiłem w hurtowni aluminium. Możesz sprawdzić czy przypadkiem nie uda Ci się tak zaoszczędzić. Przy takim układzie możesz zmienić szerokość systemu na np 400 cm co pozwala np zakupić tło 355 cm (białe) a pozostałe np 270 cm. U mnie było tak, że ten gotowy system na 6 teł posłużył mi jako źródło materiału. I np trzy wielkie rolety wyciemniające okna z tego powstały z reszty zrobiłem system na około 420 cm (co wynika z budowy studia) i mogę nawinąć sobie co chcę np greenboxa albo klasyczne 270 cm. O ile 320 cm na wysokość studia wystarcza to 270 cm szerokości słabo jest - ja mam białą ścianę może 400 cm i wcale szału nie ma.

    Pozdro
    Wiesiek

  8. #8

    Domyślnie

    Genialne podpowiedzi! Bardzo dziękuję
    Chciałbym więcej, ale już nie wiem o co pytać

Podobne wątki

  1. sufitowy system zawieszania lamp
    By rlat in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 07-01-2015, 16:38
  2. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-04-2011, 00:40
  3. Profesjonalny system zawieszania teł
    By bev in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-02-2011, 03:10
  4. System zawieszania teł - łańcuszek metalowy ?
    By ddarc in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-02-2008, 10:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •