Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Egzotyczne kierunki

    Hej,

    Co byście polecili na daleką wyprawę na 2-3 tygodnie - w stylu Japonia, Meksyk, Nowa Zelandia?

    Gdzie warto, a gdzie nie warto?

    Wyjazd nie strikte fotograficzny.
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  2. #2

    Domyślnie

    Jak chcesz mogę z kuzynką pogadać. Była w NZ i obecnie jest w Wietnamie. Jeżeli Cię te dwa kraje interesują to mogę popytać o coś.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Hej,

    Co byście polecili na daleką wyprawę na 2-3 tygodnie - w stylu Japonia, Meksyk, Nowa Zelandia?

    Gdzie warto, a gdzie nie warto?

    Wyjazd nie strikte fotograficzny.
    wszędzie warto. Tylko że my nie wiemy co lubisz ? Więc jak doradzić ? Ogólnie na KAŻDY wyjazd warto. Gdziekolwiek.
    Biorąc pod uwagę ze do Nowej Zelandii będziesz dwa dni leciał i tyle samo wracał to na miejscu zostanie Ci 10 dni - szkoda czasu bo to za krótko. Wybrałbym coś gdzie da się dolecieć w kilkanaście h.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie mam sprecyzowanych kierunków. Ale np obok jest wątek o Meksyku i piszą, że może być niebezpieczne.

    Uwaga o długości lotu jest cenna.

    Ale być może rzeczywiście zbyt szeroko zadałem pytanie ...

    Wysłane z mojego ASUS_Z017D przy użyciu Tapatalka
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  5. #5

    Domyślnie

    Do dalekiej podróży, takiej 24h z plusem, dolicz jeszcze przynajmniej z jeden dzień na dżetlaga Jeśli marzy Ci się egzotyka to na początku bym wybrał Północną Afrykę bo łatwo się tam dostać i jest ciekawie lub Azję Południowo-Wschodnią gdzie bardzo łatwo się podróżuje a turystę traktują jak dziecko i wszystko za Ciebie załatwią. Lub nie załatwią, zależy jak wolisz. Do tego jest tam tanio i oczojebnie egzotycznie. Fajny i tani jest też Kaukaz. W sumie to tak jak napisał kolega wyżej, jak się tak zacznie wyliczać to wyjdzie tego z pół świata.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 13-06-2017 o 10:23

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Nie mam sprecyzowanych kierunków. Ale np obok jest wątek o Meksyku i piszą, że może być niebezpieczne.

    Uwaga o długości lotu jest cenna.

    Ale być może rzeczywiście zbyt szeroko zadałem pytanie ...

    Wysłane z mojego ASUS_Z017D przy użyciu Tapatalka
    faktycznie dobrym planem jest np Maroko - dolecisz w 3h i na miejscu jest co robić.
    ewentualnie może Azja jak wspomniano - klasyczna Tajlandia zawsze dobra.
    Najlepiej napisz co Cie interesuje bo moze strzelamy ślepakami skoro się okaże żeś ty zimnolubny i bliżej Ci do islandii niz upalnego tajowa

  7. #7

    Domyślnie

    Indonezja i jeszcze raz Indonezja. Lądujesz w Jakarcie i w promieniu 1-2 godzinnego lotu za 150zł masz czego dusza zapragnie - od dżungli, po cudne wyspy i plaże, niesamowite kultury i obyczaje, najpiękniejsze widoki, wulkany, tysiące wysp... i tak długo wymieniać
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  8. #8

    Domyślnie

    Szkocja - zachodnie Hebrydy. Nie ma żywego ducha, plaże jak na Karaibach (brakuje palm i temperatury wody). Widoki i owoce morza i napoje bajeczne.
    Poza tym, jak lubisz góry, to ... Nepal.
    Możesz tez wpaść do mnie, czyli do Francji. Jakis powód musi być, ze jest to kierunek turystyczny n°1
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 13-06-2017 o 12:42
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  9. #9

    Domyślnie

    Chińczycy wam nabijają te statystyki

  10. #10

    Domyślnie

    Może Wyspy Zielonego Przylądka? Troche bliżej niż Azja, nie bedzie problemu z przestawieniem się na inna strefe czasową. Na miejscu góry i plaże, nie wiem co lubisz. Do tego mili ludzie i bezpiecznie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odwrócone kierunki korekty ekspozycji w Nikonach
    By pawulon in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 16-05-2012, 17:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •