Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Pierwszy taniec

  1. #1

    Domyślnie Pierwszy taniec

    Kadr z pierwszego tańca z perspektywy gościa weselnego...


  2. #2

    Domyślnie

    I oczywiście zapraszam do komentowania

  3. #3
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    No ale co tu komentować? Jest chwila którą uchwycileś. Albo masz świetny refleks wyjoleś aparat i cyk zdjęcie albo zawalileś wesele szukając kadrów. Generalnie zdjęcie dynamiczne ale wg mnie źle naświetlone i raczej nie dał bym je do albumu. Ale ilu komentujących tyle opinii. Masz jakieś inne z całego dnia?

  4. #4

    Domyślnie

    @manfred - dlaczego źle naświetlone? Jakby było bardziej, to suknia panny młodej byłaby jedną wielką białą plamą, bez możliwości zmiany tego stanu w dalszej obróbce. Na jej plecach już znajduje się pewien niewielki przepalony fragment.
    Dlaczego od razu zawalił wesele szukając kadrów? Przecież to pierwszy taniec, w którym rola gości ogranicza się do roli widzów. Fotograf czy widz, jaka różnica w tym momencie? Jako fotograf przynajmniej się nie nudził

    Moment świetny. Tylko skóra nie wygląda dobrze. Jakieś dziwne to światło było. Spróbuj z tym pokombinować. Byłoby to idealne zdjęcie jako wyzwanie do zabawy w RAWki.

    Ps. Pan z prawej strony kadru też "traci czas" na weselu
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  5. #5

    Domyślnie

    Źle naświetlone? A jakbyś je naświetli manfred? Rozstawiłbyś lampy doświetlające tło, a może rozłożył panel dyfuzyjny przed żródłem swiatła oświetlającym parę młodą w trakcie tańca? Zdjęcie jest naświetlone tak jak trzeba w oparciu o światło zastane, na pierwszy plan, czyli młodych w tańcu, tło zarysowane w cieniu mniej lub bardziej sylwetki oddają w mojej subiektywnej opinii klimat tej chwili. To co bym zrobił to trochę wyprostował, bo zdjęcie leci w lewo, trochę wykadrował (z lewej panna w sukience, z dołu czubek głowy)
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    No ale co tu komentować? Jest chwila którą uchwycileś. Albo masz świetny refleks wyjoleś aparat i cyk zdjęcie albo zawalileś wesele szukając kadrów. Generalnie zdjęcie dynamiczne ale wg mnie źle naświetlone i raczej nie dał bym je do albumu. Ale ilu komentujących tyle opinii. Masz jakieś inne z całego dnia?
    Zgadzam się w 100%.
    Autor zupełnie nie poradził sobie z ekspozycją wręcz popełnił błędy z przedszkola. Odsyłam do książki "Ekspozycja bez tajemnic" i "Lampa błyskowa bez tajemnic" - taka podpowiedź
    Podstawą zdjęcia, każdego zdjęcia, jest TŁO. Możesz mieć piękny 1 plan, ale jak na 2 planie będziesz mieć słabo to nici z tego. Nie mówię, już o prawidłowej ekspozycji tła.
    Tutaj zabrakło 1 planu jak i 2.
    Kolor skóry uzależniony od światła zastanego (fiolety na rękach, nogach , suknia szara od spodu, jakby była brudna) ... no ale jest na to prosta metoda którą każdy zna.

    O obróbce się nie wypowiadam, bo jak widzę, zrypany balans bieli (niebiesko tu okropnie), to raczej dalej iść nie można.
    Dla mnie zdjęcie z korpusu kosz przede wszystkim ze względu na ostrość i głębie , w której para się nie mieści, (nawet twarze)...

    Do wykonania tego zdjęcia trzeba było użyć wspomagania lampy.
    Taki wzór dam do rozkminki: ~ -1EV + (B)TTL - ewentualnie zamiast (B)TTL manual.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez spiritus ; 16-06-2017 o 17:47
    "Nikon"

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josephebeloki Zobacz posta
    Zgadzam się w 100%.
    Autor zupełnie nie poradził sobie z ekspozycją wręcz popełnił błędy z przedszkola. Odsyłam do książki "Ekspozycja bez tajemnic" i "Lampa błyskowa bez tajemnic" - taka podpowiedź
    Podstawą zdjęcia, każdego zdjęcia, jest TŁO. Możesz mieć piękny 1 plan, ale jak na 2 planie będziesz mieć słabo to nici z tego. Nie mówię, już o prawidłowej ekspozycji tła.
    Tutaj zabrakło 1 planu jak i 2.
    Kolor skóry uzależniony od światła zastanego (fiolety na rękach, nogach , suknia szara od spodu, jakby była uje***) ... no ale jest na to prosta metoda którą każdy zna.

    O obróbce się nie wypowiadam, bo jak widzę, zrypany balans bieli (niebiesko tu okropnie), to raczej dalej iść nie można.
    Dla mnie zdjęcie z korpusu kosz przede wszystkim ze względu na ostrość i głębie , w której para się nie mieści, (nawet twarze)...

    Do wykonania tego zdjęcia trzeba było użyć wspomagania lampy.
    Taki wzór dam do rozkminki: ~ -1EV + (B)TTL - ewentualnie zamiast (B)TTL manual.

    Pozdrawiam.
    Może najpierw sam zerknij do tych książek kolego zanim zaczniesz filozofować i rad udzielać Jakie szkolne błędy, o czym Ty mówisz? Gołym okiem widać, że zdjęcie wykonane jest w świetle zastanym, gdzie tło było celowo przyciemnione a światło skupione na parze młodej, do tego bąbelki itp, kolor światłą jest jaki jest. Wygląda na szeroki otwór i wręcz ujemną kompensację ekspozycji 2/3 może 1 ev, żeby nie przepalić pierwszego planu, a Ty tu lampą chcesz wypełniać?) Chcesz wyjarać parę młodą, żeby tę swoją "podstawę" naświetlić odpowiednio? Podaj mi kolego drogi setup, wg którego z lampą na sankach tło jest naświetlone silniej niż pierwszy plan?
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  8. #8
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Spokojnie bo się tu pozabijamy. Jeśli wg Was to zdjęcie jest poprawne to ja to przyjmuje do wiadomości i nie będę do ostatniej kropli krwi bronił swojej racji. Ja jestem przyzwyczajony do innego naświetlania a robiłem zdjęcia w tak ciemnych karczmach że aparatu nie widziałem. Na 100jeden powie artyzm reszta będzie weselnikow mieć za złe że ich nie widać. Z mojej strony koniec.

  9. #9

    Domyślnie

    Zgadzam sie z oboma komentarzami Xaviera. To co, kazde zdjecie pary mlodej z tortem weselnym jest zle naswietlone bo drugi plan jest ciemny? To ze nie widac gosci podczas pierwszego tanca to zaleta... Pierwszy taniec z tlem gdzie goscie wyciagaja komorki i malpki i kreca filmy wyglada komicznie.

  10. #10

    Domyślnie

    "Kadr z pierwszego tańca z perspektywy gościa weselnego... "

    Gratuluję autorowi zdjęcia pięknego kadru z weselnego tańca. Jeśli jest to surowy jpg. z aparatu, to tym bardziej powód do dumy. Nie przejmuj się komentarzami osób, które każde zamieszczone na forum zdjęcie rozpatrują w kategorii sceny reżyserowanej. Wielu komentujących widzi błędy w ustawieniu i wykorzystaniu dodatkowego oświetlenia, którego nie było na tej sali. Oczywiście gdybyś był na tej imprezie weselnym fotografem, powinieneś przewidzieć pewne mankamenty i wykorzystać techniczne wspomaganie oświetlenia zastanego. Ale jak wynika z Twojego wpisu byłeś tam gościem i zdjęcie jest SUPER!

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pierwszy taniec
    By slawooo in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-10-2015, 10:50
  2. [K+D] Pierwszy taniec
    By PabloT79 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-10-2012, 12:25
  3. pierwszy taniec
    By hanibal in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-09-2011, 20:51
  4. pierwszy taniec
    By noise13 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-10-2009, 23:23
  5. Pierwszy Taniec
    By Rurek in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 03-08-2008, 15:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •