Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: Pierwszy taniec

  1. #11

    Domyślnie

    W repo najważniejsze jest utrafienie we właściwy moment.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josephebeloki Zobacz posta
    Zgadzam się w 100%.
    Autor zupełnie nie poradził sobie z ekspozycją wręcz popełnił błędy z przedszkola. Odsyłam do książki "Ekspozycja bez tajemnic" i "Lampa błyskowa bez tajemnic" - taka podpowiedź
    Podstawą zdjęcia, każdego zdjęcia, jest TŁO. Możesz mieć piękny 1 plan, ale jak na 2 planie będziesz mieć słabo to nici z tego. Nie mówię, już o prawidłowej ekspozycji tła.
    Tutaj zabrakło 1 planu jak i 2.
    Kolor skóry uzależniony od światła zastanego (fiolety na rękach, nogach , suknia szara od spodu, jakby była brudna) ... no ale jest na to prosta metoda którą każdy zna.

    O obróbce się nie wypowiadam, bo jak widzę, zrypany balans bieli (niebiesko tu okropnie), to raczej dalej iść nie można.
    Dla mnie zdjęcie z korpusu kosz przede wszystkim ze względu na ostrość i głębie , w której para się nie mieści, (nawet twarze)...

    Do wykonania tego zdjęcia trzeba było użyć wspomagania lampy.
    Taki wzór dam do rozkminki: ~ -1EV + (B)TTL - ewentualnie zamiast (B)TTL manual.

    Pozdrawiam.
    Przepraszam, ale dawno nie przeczytałem tylu bzdur. Proponuję przeczytanie książki ''Od teorii do praktyki'' napisanej przez życie.

  3. #13

    Domyślnie

    Dzięki za komentarze. Rzeczywiście zdjęcie leci w lewo i powinienem się tego dopatrzeć, nad kolorem skóry można by popracować
    tylko zbyt leniwy jestem , inna sprawa, że w świetle didżejsko-halogenowo-kolorowym, jakie tam było, o wszelkie przebarwienia bardzo łatwo.
    Z drugiej strony, jak ktoś komuś płaci m.in. za oświetlenie, żeby było efektownie, to uważam, że fajnie byłoby to uszanować Jedna lampa na sankach, by w tym przypadku
    zrobiła więcej szkody niż pożytku. Kilkoma owszem dałoby radę coś ciekawego urzeźbić, tylko ja tam byłem jako gość z bezlustrem w ręku, drugim obiektywem i zapasową bateryjką w kieszeniach marynarki, a nie
    plecakiem sprzętu Zdjęć mam oczywiście więcej niż jedno Jpg z tego powyższego wygląda podobnie. Korekta była zdaje się na -1 ev. A do josepha, to napiszę tylko tyle,
    że o błyskaniu w reporterce pojęcie mam dość duże (nawet z użyciem kilku lamp po radiu) i niestety mam też takie swoje zafiksowanie na tym puncie, że błysk ma wyglądać naturalnie, a cienie od błysku bezpośredniego z lampy na aparacie
    nie wchodzą w rachubę, z bardzo, bardzo, bardzo małymi wyjątkami. No i oczywiście dziękuję za radę o książkach i się odwdzięczę tym samym. Rada ode mnie - więcej praktyki, mniej schematów
    I na koniec jako ciekawostka od czapy Przedwczoraj i wczoraj byłem w tym samym miejscu na weselu i nie było światełek didżejskich i by się lampka przydała, a tak to trzeba było czekać jak ludziki dobrze staną , , . Pozdrawiam

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Przepraszam, ale dawno nie przeczytałem tylu bzdur. Proponuję przeczytanie książki ''Od teorii do praktyki'' napisanej przez życie.
    Zapraszam CIę na moje warsztaty... napisz na priv.
    "Nikon"

  5. #15

    Domyślnie

    dasz linka do tych warsztatów? Jeżeli traktują o tym jak z lampą na sankach doświetlić tło przy jednoczesnym niedoświetleniu pierwszego planu to chętnie wezmę udział
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  6. #16

    Domyślnie

    To pociągnę temat o błyskaniu . W pewnych określonych i sprzyjających warunkach, jest to do zrobienia o czym pisze Xavier. Jakiś czas temu mnie to denerwowało i kombinowałem, żeby coś z tym zrobić. Efekty oszałamiające nie są, ale można powalczyć. Jak znajdę ciut więcej czasu wrzucę jakieś przykłady.

  7. #17

    Domyślnie

    Post do usunięcia... ... nie załączyło zdjęć
    Załączone miniatury Załączone miniatury 56bb5272a492a.jpg  

    d43c6b2fd46af4651b55547795302105.jpg  

    dz01MDA=_src_75734-ppp.jpg  

    Ostatnio edytowane przez josephebeloki ; 19-06-2017 o 09:15
    "Nikon"

  8. #18

    Domyślnie

    Nie wyświetla zdjęć niestety.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    dasz linka do tych warsztatów? Jeżeli traktują o tym jak z lampą na sankach doświetlić tło przy jednoczesnym niedoświetleniu pierwszego planu to chętnie wezmę udział
    Bardzo bardzo prosto. Na niektóre parametry lampa błyskowa ma wpływ, a na niektóre nie ma.
    W książce "Lampa błyskowa w fotografii ślubnej. Profesjonalne techniki w praktyce" są takie problemy opisane z przykładami jak to się robi.

    Czyli
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	56bb5272a492a.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	25,6 KB
ID:	335
    lub
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d43c6b2fd46af4651b55547795302105.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	148,8 KB
ID:	336
    lub
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dz01MDA=_src_75734-ppp.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	117,8 KB
ID:	337


    Dziękuję, nie podejmuję kolejnej dyskusji na ten temat.

    Pozdrawiam.
    "Nikon"

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josephebeloki Zobacz posta
    Bardzo bardzo prosto...
    Nie działają te linki
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pierwszy taniec
    By slawooo in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-10-2015, 10:50
  2. [K+D] Pierwszy taniec
    By PabloT79 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-10-2012, 12:25
  3. pierwszy taniec
    By hanibal in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-09-2011, 20:51
  4. pierwszy taniec
    By noise13 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-10-2009, 23:23
  5. Pierwszy Taniec
    By Rurek in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 03-08-2008, 15:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •